Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jas sum da dojde Inler, ne deka Murinjo go sakal :) nego e tip na igrac na koj Inter mu e vrv/son na negova kariera, ne bas Inter, nego ekipi vo nivoto na Inter, ne e igrac so pogolemi ambicii a i nikogas od nego ne se ocekuvalo nesto poveke :),i zatoa mislam deka epten ke e motiviran i ke se zalaga maksimalno, za razlika od nekoi od tipot na Pastore, koj ako ima super-uspesna sezona vo Inter ke bara da odi Real ili Barsa, deka od mal ucen deka vredi i deka go biva. Inler ima toa sto mnogumina od sredniot red na Inter go nemaat, a toa e znaenje da podava, da cita igra i ima nekoja si kreativnost, za razlika od poveke od polovinata igraci koi mora da gi ucis sto da pravat vo teren deka osven da zemat topka, za drugo nisto ne se.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Инаку една од поновите шпекулации е дека Манчестер Сити ќе тргне по Мурињо! Според првичните информации тие се спремни да му понудат бланко чек и тој сам да си ја одреди платата што ќе ја прима! Ова е поради верувањето дека само Мурињо може да им донесе успех на граѓаните!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.555
мур не е таков да прифати пара пред углед.
он би бил менаџер на јунајтед за 5 милиони, иако сити може да му понуди 50 милиони.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
мур не е таков да прифати пара пред углед.
он би бил менаџер на јунајтед за 5 милиони, иако сити може да му понуди 50 милиони.
И јас истото сакав да го напишам дека Мурињо не е таков тип на човек да прифати пара пред углед. Точно!
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
И јас истото сакав да го напишам дека Мурињо не е таков тип на човек да прифати пара пред углед. Точно!
А и премногу е паметен.......Не напушта екипа која ја создва,поготово во ваква форма:smir:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ибра, им предложив јас, ама ги нема никој да се јави. :)

Башка утре ќе биде супер ден, ама касно е веќе зошто гарант нема термин.

--- надополнето ---

Ај нека пише некој кој нема да ви играат сигурно :)
Орландони, Наталино и Нванкво. :wink:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Мајкон и Самуел сигурно нема да играат, а Цезар, Камби и Деки се повикани
Вака требаше да одговорам?

П.С Од кај знаеш кој се повикани? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom