Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Дајте нешто хајлајтс , торенти .. што било од утакмицата.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Sasuke, podobri ste od lani, imate lider vo timot, ete ti priznavme :) ne znam sto se kontras, bitno e ti da znaes kakov tim imas ne interasite, kaj se naogate site be tuka kupce se sobirate posle sekoj neresen rezultat ili koa ke gubi Inter :icon_lol:

--- надополнето ---

Дајте нешто хајлајтс , торенти .. што било од утакмицата.

 
P

PewDiePie

Гостин
Прашај си го тогаш и дојди да ми кажиш!
Еве си го прашав вика подобри сме од минатата сезона. :tv:
Арминчо се јави :tapp:


Иначе незнам што толку направил Киву ама гледам сите го пцуете,башка ве имав на ливче 2-ка :nenene:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
I na krajot koj e najkriv u sevo ova? Morati i Branka, ne deka ne mu dadoa poveke prava kako menadzer, ili ne kupija novi igraci, tuku krivi se sto go zedoja gomnoto.
Немаше избор, а Интер за Рафа, ко што реков пред почеток на сезона, или на самиот старт, не ми текнува, беа или-или ситуација, или ке иде нагоре ко менаџер или иднината му е во Рајо Ваљекано ...
Се што беше добро беше зафатено, Рафа беше единствената слободна опција, друга немаше за Интер и тоа е тоа.

Ама до толку дека ке го посере овој тим реално никој не очекуваше, тотален хаос направи, целосен распад на системот, на домашен терен од можни 15 бодови освоија 9, а бодови губеа од Сампдорија и Бреша која дојде со серија од 5 порази во Милано. Се мачат на терен, на прсти се бројат добрите натпревари, го имаат најлошиот старт во една сезона по 5 години ( зборам за годините кога Интер беа шампиони ), јас незнам каде го гледате оптимизмот за овој Интер, па и да ги има сите играчи на располагање, и тогаш да не беа поарни ? Атлетико Мадрид ги исра во Монако, на Болоња не можеа гол да и дадат, ама и тогаш нејќеше ...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Па како што гледаш во постот образложив зошто Милан (не)треба да е прв во табелата и дека не се ништо подобри од минатите сезони..и уште нешто(ако не се суди по играчите тимот ..по што се гледа ко така????)
Eпа брат јбг така требало да биде ....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Може некој да каже Сантон како изигра десен бек ?
Во одбрана добро, кога требаше да повлече топка лошо. Подобар е како лев бек според мене.
Една победа е = 3 бода не на 4 бода :smir:

--- надополнето ---



Според мене тој е главниот виновник за примениот гол колку што можев да видам тој го чуваше Оливеира ...
Не беше он, Киву беше тој што не скокна на корната, топката над глава му пролета а овој си остана на земја. :tapp:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Еве си го прашав вика подобри сме од минатата сезона. :tv:
..прашај си го уште еднаш!

--- надополнето ---

Дечки олабавете малце..до другата недела ќе имаме нов тренер..сега засега Бенитез ни е менаџер и ништо неможиме ние да направиме освен да го подржуваме клубот(од форуми)
П.С...уживајте и една нумера посветена до бенитез
:tv:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
..прашај си го уште еднаш!

--- надополнето ---

Дечки олабавете малце..до другата недела ќе имаме нов тренер..сега засега Бенитез ни е менаџер и ништо неможиме ние да направиме освен да го подржуваме клубот(од форуми)
П.С...уживајте и една нумера посветена до бенитез
:tv:
Има некои шпекулации за замени на Бенитез или ке идете со некој анонимец(ко ние со Лео)?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Има некои шпекулации за замени на Бенитез или ке идете со некој анонимец(ко ние со Лео)?
Јас во моментов ништо не знам ама се надевам дека Барези ќе седне на клупата!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Aбе место да идеме на студентска забава вие тука губите време да се карате ...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Со овој беден Интер јас сум задоволен што сме на -3 во однос на Милан,не се они јаки туку ние сме тапа! Да не победиш дома од мечеви со пациенти како Јувентус и Бреша стварно треба да си малоумен,една победа против Милан во недела и се враќа самодовербата кај тимот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom