Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Еве најдов уште играчи од лани

Robert Acquafresca , Francesco Bolzoni , Leonardo Bonucci , Riccardo Meggiorini ,
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
дада за разлика од вас за нас немаа мотив а и како ке имаш кога однапред знаеш дека немаш шанси и дека ке изгубиш...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
дада за разлика од вас за нас немаа мотив а и како ке имаш кога однапред знаеш дека немаш шанси и дека ке изгубиш...
Не ме разбра: тие се мотивираат со нас заради тоа што сме прваци, а не заради тоа да му помогнат на Милан затоа што Милан бил во добри односи со Џенова (што е чист апсурд ама ете ти викам расчепкај малку по интернет за односите помеѓу двата клуба). Интер има далеку подобри односи со Џенова отколку Милан, но тоа нема никаква врска, фудбал е и се игра на терен.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Имате лоша традиција со Џенова која е во добри односи со нас,се надевам сабота во 22,30 да сме 5 бода па да почнес и кал малце да голташ
Koja лоша традиција кога на гостински терен Интер нема изгубено кај нив, две години по ред рутински ги победува а лани резултатот беше 0-5, од друга страна Милан 2 години по ред губеле кај нив гости, лани во период кога се бореа и за титулата така да од старт муабетов ти паѓа во вода.

Друга работа, Ранокија, еден од најнанежните стопери у Италија им е даден на позајмица, Дестро такоџе, даден у тим на позајмица, и двајцата стартери, лани најдобрите играчи им ги дадоа на Интер за пари плус младинците, односите на Пресиози и Морати се феноменални и тн и тн ...

Нејсе тоа, поентата на постот ми беше дека неосновано истреска глупост за односите кои за мене воопшто не се некој показател како ке заврши мечот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.069
Ние кога играме куп Италија знае некој? Глеам денеска Фиорентина ја даваа со Емполи на МТВ , тепаа во 119 минута 1-0, иначе утре ке ја даваат и Лацио со Портоганесе !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И не заборавајте на овој биланезот да му напишите за дуелите во последните две години против Џенова на Џусепе Меаца каде завршувале 0-0 што дополнително го објаснува одличниот однос помеѓу Џенова и Интер..башка и случајот со Велосо..Џенова скоро е втор тим на Интер а овој Гокибиланело треска глупости на кубен како тоа имале одлични односи ББмерда и џенова:tapp:
 
M

mercenary

Гостин
Мота,Станкович и Марига повредени. facepalm.gif
Значи Занети и Камби ќе играат у среде,пред нив Коу,Снајдер и Пандев а у напад Ето.
Hopefully Киву нема да се опорави до Петок па Сантон да игра место него... :tv:

Cesar
Maicon - Lucio - Samuel - Santon
Zanetti - Cambiasso
Pandev - Sneijder - Coutinho
Eto'o
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
тууууу .... баксуз чоек бреее не може да се опораи ко што треба ... ако ланската сезона му беше изиграна 1/2 ради повреди, оваа исто ако не и полошо, ептен нежен чоеков, ајде замени за у Јануар молим
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Aj ako znae nekoj neka kaze kolku vreme pred utakmicata gi vadat kartite za derbito inter milan vo prodazba na internet i koga licno tamu na stadionot.Fala odnapred i pozdrav
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
IOsono не ви кажал тука за црно-сините пингвини а?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
IOsono не ви кажал тука за црно-сините пингвини а?
Прочитав и на ФБ за ова,поточно во групата Интер Фанс Македонија и немав време да прашам што е фората,па еве сеа прашувам,што е фората ?? :)

Мене се на памет ми паѓа дека шалови ќе има :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.069
Шалови може да се купат во фан шоп(кој нема),ке биде добро да направат блузони !!!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Шалови може да се купат во фан шоп(кој нема),ке биде добро да направат блузони !!!
И блузони можат да се купат, едно другарче има блузон од Интер...

Абе се може да се купи деновиве :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.069
И блузони можат да се купат, едно другарче има блузон од Интер...

Абе се може да се купи деновиве :)
Ја барав неможев да најдам,уште тоа ми фали од опрема друго све иам ај ако знаеш од каде земал пиши!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom