Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Ето е во невидена форма,ако лани тимот го носеа на грб Маикон,Снајдер и Милито оваа година тоа е ЕТО!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
Edit: 3 меча, 6 гола. 1 со Твенте, 3 со Вердер и 2 денес. :)
Да, баш сеа сакав да го едитнам постов, заборавив дека и денес даде 2 гола, на пеналот не ми текна ...
3 меча, 6 гола, просек 2 по меч, лелеј.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.552
З'ш толку е писмен онај коментаторон. :toe:
вчера на бернабеу:
Milan Milan Va fanculo(Милан оди е*и се)

Коментаторот: Се јавија навивачите на Милан...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
Ја да сум на место на Бенитез , сам ќе се казнам
Пак ке кажам, Бенитез можеше и редар да внесе у игра, никаде он не погреши, незнам дал некој од вас го сваќа моментот ИГРАЧ ПОВЕЌЕ на терен у фудбал, не може Бенитез да биде крив што дел од играчите покажаа непрофесионалност, не може Бенитез да се казни кога се започна по оној очаен и беден потег на Цезар за првиот гол ...
Крајно сум разочаран поради тој факт што на натпревар од вакво ниво, Цезар покажа таква бедна непрофесионалност, карактеристична само за дезертер у фудбал ебаго.

Бенитез треба да се казни само ако по утакмицава не го отерал у три лепе, а да е паметен, со Сампдорија ко казна да го седне и на клупа. Па уште и прави една дебилна фаза за вториот гол, исто, лоша интервенција, кој луксуз е само ова човече, у ЛШ таков однос, беда и очај.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Пак ке кажам, Бенитез можеше и редар да внесе у игра, никаде он не погреши, незнам дал некој од вас го сваќа моментот ИГРАЧ ПОВЕЌЕ на терен у фудбал, не може Бенитез да биде крив што дел од играчите покажаа непрофесионалност, не може Бенитез да се казни кога се започна по оној очаен и беден потег на Цезар за првиот гол ...
Крајно сум разочаран поради тој факт што на натпревар од вакво ниво, Цезар покажа таква бедна непрофесионалност, карактеристична само за дезертер у фудбал ебаго.

Бенитез треба да се казни само ако по утакмицава не го отерал у три лепе, а да е паметен, со Сампдорија ко казна да го седне и на клупа. Па уште и прави една дебилна фаза за вториот гол, исто, лоша интервенција, кој луксуз е само ова човече, у ЛШ таков однос, беда и очај.
Мене ако ме прашуваш брат , Цезар сјеба и за третиот гол , не само за првите два . Бејл ни го дупната тоа ќошето у мрежата , сите три таму влегоа
Мене едно ме мачи . Што сакаше да напраи кога место Станкович го стаи Сантон у игра . Ја не кривам Рафа за резултат , него ме интересираат неговите непромислени измени , што ме плашат дека ќе ги праи и понатаму , тоа ме мачи
И да , да сум Рафа ќе се обесам
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Натпреваров тргна исто како со Вердер, набрзина 3 гола што и не ми направи толку мерак, зашто сакав да гледам поинтересен натпревар :pos:

Факт е дека на крај се опуштија, а и со измените на Бенитез се нарпави каша попара во тимот, ама не смееш така наивно да примаш 3 гола од тим со 10 играчи.

Цезар исто не беше на ниво, на првиот гол можеше со подобар рефлекс да интервенира, на вториот не знам кое му беше тоа алиби паѓање на земја, а третиот ај некако најубедливо делуваше :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
И да , да сум Рафа ќе се обесам
Мислиш, да си тренер на Европски и Италијански првак и да имаш неколку милиони на конто? Дискутабилно е дали е до бесење дојдена работата... :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Еј бе, Цезар крив за тоа што Бејл 3 пати искочи сам и шутираше без никој да го блокира? Па доста голмани условно кажано пуштале такви голови кога цел тим делува незаинтересирано.
Мартин, за третиот гол можеше да го праша кај да му шутне или да му каже и да му шутне и пак да даде гол....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
Мене ако ме прашуваш брат , Цезар сјеба и за третиот гол , не само за првите два . Бејл ни го дупната тоа ќошето у мрежата , сите три таму влегоа
Мене едно ме мачи . Што сакаше да напраи кога место Станкович го стаи Сантон у игра . Ја не кривам Рафа за резултат , него ме интересираат неговите непромислени измени , што ме плашат дека ќе ги праи и понатаму , тоа ме мачи
И да , да сум Рафа ќе се обесам
Измените се такви каква што е и клупата, Дејо се повреди, играч повеќе имаа на терен, не мораше денес да има логични измени и слично, можеше и редар од публика да стави у игра, но професионалноста на терен мораше да остане, тоа е она што недостигаше кај поединци и тоа ги уби, не измените.
Кордоба кај Мурињо во вториот дел од сезоната играше лево крило, незнам што е чудно денес што играше ко десно, Сантон од друга страна, малце знаат од вас, али во младиот тим играше и ко десно крило, така да уз оваа клупа без измени за нападот, можеше по потреба да игра ко крило, башка повторувам, им се можеше, играч повеќе имаа.

Ова од една страна беше одлична прилика да се одмори цел тим у второ, од друга страна да се пробаат некои нови замисли и слично, баш и татко ми тоа вика, кога Сантон влезе, едноставно пробуваат нови работи во ситуација кога веќе мечот е добиен, арно ама, никој не претпостави дека одредени фаци ке се понашаат аналогно на играч од фк Свирипичино.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Еј бе, Цезар крив за тоа што Бејл 3 пати искочи сам и шутираше без никој да го блокира? Па доста голмани условно кажано пуштале такви голови кога цел тим делува незаинтересирано.
Мартин, за третиот гол можеше да го праша кај да му шутне или да му каже и да му шутне и пак да даде гол....
Ај за третиот може си у право ама па лошо реагираше , ама за првите , каде бе од таму да ти даде гол со лево у спротивен агол не ме ј.би , реално од доста косо ги даде двата гола
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
Еј бе, Цезар крив за тоа што Бејл 3 пати искочи сам и шутираше без никој да го блокира? Па доста голмани условно кажано пуштале такви голови кога цел тим делува незаинтересирано.
.
Не е крив за тоа, за тоа беа криви капитенот и Самуел, ама Цезар е крив што не фати топка која и слеп човек можеше да ја одбрани.
Се почна од тој гол ... се осоколија, или што вика еден српски коментатор од Еуроспорт, ветар у леџа су добили и тоа е тоа.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Мислиш, да си тренер на Европски и Италијански првак и да имаш неколку милиони на конто? Дискутабилно е дали е до бесење дојдена работата... :pos:
Ај ако има гз нека ги напраи Европски и Италијански првак он , а не да дојде на тацна :aplauz::aplauz::aplauz:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom