Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Ја да сум на место на Бенитез , -10.-20.000 казна на сите .... па да ги видам , имбецили .... ми се одмили победава ...
Ами... а него кој ќе го казни... Што не стане од столчето да се развика малце... Да беше Мурињо на 4:0 ќе ја дигаше публиката на нозе, ќе ствараше атмосфера... Нејсе, тепавме.
Да не бев под суспензија сега ќе го ставев Бејл на аватар :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Бејл е ѕвер, АМА, видете го ве молам Цезарчо наш за првиот гол, па и за вториот, ко црногорец еј, брука ...
И незнам дал приметивте, сите три шута на Бејл беа идентично изведени, на иста страна, во ист дел од голот влагаа, го има изучено тоа ударче, мада пак ке повторам, првиот гол беше локум интервенција на Цезар, на шала дома искоментирав овие ке истераат до 4-3 па весело ке биде на крај али воопшто не го мислев истово.

Него, Интер ко Интер, затоа е pazaa inter amala ебаго, лани со Палермо, сеа со овие евриве. :)

p.s. Коутињо изигра денес солидно, а и Бијабијани, дефинитивно во иднина може да се смета на нив посериозно, поготово на првион, го има она фудбалско маафака. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
точно бетер од Милан само што Милан не прима три гола од дефанзивец против тим кој има скоро цел натпревар 10 играчи

Берет игра као крило ако не си знаел ;)

пс:Милан губи 2-0 од екипа со 2 играча мање :tv:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Пишав на ФБ на страната на Интер, ќе пишам и тука...од кога го следам Интер ни на 4-0 на полувреме не сум бил убеден дека ќе се добие натпреварот.
Се слагам со Деко, треба сеа да им опнат казна, па друг пат да не се опуштаат така...срамота е да водиш 4-0, а послем некое време да се плашиш да не ти израмнат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Нормално си е ова, се опуштија во последните минути и тоа е тоа.
Ниту Снајдер мислел на нов договор, ниту одбраната е стара.
Реално, не е нормално, али ај сите опуштени, али Цезар бе ... лешинар. Чисто информативно, без интервенција у мечов прими 3 гола.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Најдобар момент беше во второ полувреме Тути паци пер Матераци од страна на навивачите на Интер :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Пишав на ФБ на страната на Интер, ќе пишам и тука...од кога го следам Интер ни на 4-0 на полувреме не сум бил убеден дека ќе се добие натпреварот.
.
Па ја лани на татко ми тоа му викам на полувреме со Палермо, е ова е Интер, 4-0 ми водат и уште не сум убеден дека на крај ке тепаат. Денес по првиот гол на Бејл тоа чувство го добив, мамата.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Реално, не е нормално, али ај сите опуштени, али Цезар бе ... лешинар. Чисто информативно, без интервенција у мечов прими 3 гола.
Ти да ги одбраниш оние :pos:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Уште еднаш се потврдува дека Интер да води и 4-0 и 5-0 со нив не се знае додека не свирне судијата,Интер не е Интер ако не се тресеш на крај и при вакви резултати! Замислите да беше 4-4 :tv:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Добра утакмица, судијата ја зезна ... требаше жолт картон за Гомез и пенал. Иначе Реднап е болен у мозокот, Роби Кин и Паласиос ги држи на клупа.
Пандев од кога влезе, на малер тргна работава :)
И како може судијава да продолжи второ 2мин. кога имаше само 5 измени плус ситни прекини.

П.С Честито победа :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
БРАВО ГАРЕТ БЕЈЛ
НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ ВО АНГЛИСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ОВАА ГОДИНА
П.С Голема грешка на Рафа Бенитез кој го постави Кордоба да го чува на феноменалниот Гарет Бејл.
:pos2:
Ај честито победа,и во Лондон да ги решите :))
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Бај д веј ...

Арсенал-Интер 0-3


Пред 7години :)

Али викаат дека други времиња биле, тоа било минато, а сеа демек сме биле подобрени во тој поглед, к се треси во пелистерка со лимон :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.553
И како може судијава да продолжи второ 2мин. кога имаше само 5 измени плус ситни прекини.

П.С Честито победа :)
И како може судијава да продолжи 1 минута у прво кога голманот излегуваше само 5 минути?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Добра утакмица, судијата ја зезна ... требаше жолт картон за Гомез и пенал. Иначе Реднап е болен у мозокот, Роби Кин и Паласиос ги држи на клупа.
Пандев од кога влезе, на малер тргна работава :)
И како може судијава да продолжи второ 2мин. кога имаше само 5 измени плус ситни прекини.

П.С Честито победа :)
Ајде де... така пофино ќе ти беше...?
И не се честита победа така.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добра утакмица, судијата ја зезна ... требаше жолт картон за Гомез и пенал. Иначе Реднап е болен у мозокот, Роби Кин и Паласиос ги држи на клупа.
Пандев од кога влезе, на малер тргна работава :)
И како може судијава да продолжи второ 2мин. кога имаше само 5 измени плус ситни прекини.

П.С Честито победа :)
Брат го потплативме..сепак Морати ние претдседател мора некако судиите да ни помагаат како мислиш да победуваме поинаку!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom