Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Незнам што очекувавте со таква клупа без подршка за нападот во меч каде играчите влегуваат по репрезентативни настапи ( a имаат меч и во Среда од ЛШ ) и играат со екипа која нит има проблеми со повреди нит пак има голем број на реппрезентативци ...
Ја сум задоволен од резултатот, не од играта пред Се во одбрана, за играта у напад 2-3 шанси 1 гол, тоа е Интер, такви беа со Мурињо такви беа и денес, али одбраната целосно потфрли освен Киву кој беше најдобар поединец во истата, Маикон, Лусио и Самуел ко прв пат да играат заедно во овој тим, заборавив до Киву да го додадам и Цезар, мада рака на срце, среќата и те како го послужи денес, онаа двојна одбрана беа удари во него и истите беа очајно изведени, а слично беше и по онаа среќна шанса за гол на Конти, кога топката удри у статива и го изненади а можеше рутински да постигне гол.

Измените такоџе мораа да се реализираат бидејќи Коутињо и Бијабијани не беа кадарни за 90мин, а соодветни играчи за тој дел од теренот на клупата немаше и тоа ги изеде Интер у второ, затоа и паднаа дебело у игра во нападот а и средината, додадија тука и констатно у цел меч лошата одбрана, друга слика на терен и не можеше да се има, затоа, бидете среќни што и вака заврши овој меч бидејќи овие бодови се многу важни за Интер во овој период, башка, копи пејст видовме на овој меч сега и оној од лани во овој дел од сезоната со Каљари, кога луди шанси утнаа на 1-0 за нив па Интер од 2 шанси даде 2 гола.

п.с. Занети денес не смееше да стартува, а и Дејо исто по онаа психичка тортура која ја имаше во вторникот ( ненормално падна со играта во второто полувреме, и он и Занети ), али тенката клупа си го направи своето, па од старт Интер влезе грдо десеткуван у овој меч против тим кој е стандард незгоден и тежок противник црно-синиве.

едит, да не го покријам и постов т.е. линков на Иосоно

 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Некој нешто да искоментира за очајниот Кутињо ?
Па Оби ако изигра едно 20минути, незнам дали беа и толку, далеку подобро изигра од Кутињо.
Одбраната како што кажа Син беше исто така лоша, се на се денес најмногу покажаа Ето и голманот Цезар и никој друг.
Во секој случај 3 бода се 3 бода, дали победа со 0-1 и очајна игра и победа од 0-3 со феноменална игра исто е.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Нема смисла да го коментираме Коутињо кој беше подобар пример од Бијабијани, влезе во првата шанса за гол, изнуди прекршок во топ зона за удар и тоа е тоа, тежок просек, но нема смисла да го кењаме него или Бијабијани, воопшто не сум разочаран од нивните изданија бидејќи и не очекувам многу, али разочаран сум од одредени првотимци од кои се очекува добар натпревар а играат/играа бедно ( Снајди во Серија А, Маикон стандард од старт игра бедно, денес Лусио и Самуел несинхронизирани а и овој првиов сеуште не е влезен у онаа форма од лани, Дејо и Занети нула во второ во денешниов натпревар ... ).
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не дај боже да ни се повреди Ето ..тогаш ќе бидиме екипа за исмејување и со албиек(19) во нападот..сега се надевам дека Морати и Бранка веќе си ја увидоа грешката за стерилноста во летото па сега нека свири бенитез без играчи и нека се чудат зошто имаме полоши резултати од лани или па ниту едно дерби не добиваме!...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Бранка никаде не погреши, него колку пари толку музика е работава, Бранка го договори веќе Скули ( се поздрави со своите фанови на пријателски меч на Џенова ), го договори и Инлер во средината, Се што фалеше беше потпис од Морати кој никад не дојде ...
Али тој филм, за наша среќа веќе нема да го гледаме, ги очекуе бурен Јануари и уште побурно трансфер лето наредната година.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Абе треба да се преживее до Јануари и до наредното лето... Среќа Ето корне у моментов, па затоа сме на врвот.
Тимов е ист од лани, што значи дека е доволно кадарен за титули, главниот проблем е МОТИВАЦИЈАТА... тоа е тоа...
Точно дека требаат 2-3 играчи да се земат, ама верувам дека во Јануари ќе стигнат барем двајца...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Да да, и ја го тролам истово, до Јануари да се издржи високо горе и после полесно ке е ...
Денес очајно изгледаше клупата, кога влезе Мунтари, составот на терен беше овој

голман : Цезар
одбрана : Maикон, Лусио, Самуел, Киву
средина : Оби, Мунтари, Мота, Дејо, Занети
напад : Eто

Јој ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
страшен среден ред....:pos:..иначе во јануари го очекувам Инлер во средината а за напад мислам дека повторно морати ќе се направи ѓуптин ако сите се здрави ..ако не па ќе фрли 2-3 милиони за некое под-просечно крило од Холандија/Шпанија колку за да седи на клупа....
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
страшен среден ред....:pos:..иначе во јануари го очекувам Инлер во средината а за напад мислам дека повторно морати ќе се направи ѓуптин ако сите се здрави ..ако не па ќе фрли 2-3 милиони за некое под-просечно крило од Холандија/Шпанија колку за да седи на клупа....
Не ми е јасно што гледате во Инлер , според мене е само еден просечен играч, за клупа е добар но сепак доколку сакаме високи дострели и оваа сезона и клупата треба да ни е јака. Така да според мене Инлер не би било некое големо засилување...но доколку дојде дај боже да ме демантира на најдобар начин.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Слушам Луис Фабијано е подготвен да си замине од Севиља,а како наредна дестинација ја сака Италија!!! Еве ни ја шансата да донесеме одличен напаѓач(башка Бразилец е),ке има доста другари од Бразил тука па затоа Морати нека не штеди пари бидејки сигирен сум дека доста клубови има заинтресирано за него!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Слушам Луис Фабијано е подготвен да си замине од Севиља,а како наредна дестинација ја сака Италија!!! Еве ни ја шансата да донесеме одличен напаѓач(башка Бразилец е),ке има доста другари од Бразил тука па затоа Морати нека не штеди пари бидејки сигирен сум дека доста клубови има заинтресирано за него!
Абе и јас го спомнав Луис Фабиано неколку пати,али го мислев дека има едно 25-26 год,коа видов дека има 30 год не фала,има и подобро опции ете би можело некое крило да се земе на пример твојот Афелај,или пак Санчез сеедно :toe:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
А што викате за Љоренте од Билбао?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom