Државна матура (Англиски јазик)

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Епа лајте по форуми по телевизии дека е многу лесно, прелесно брат, БОЗАААААААААА, леее ова ли е матура бе...лее и ќе ви праат потешки секоја година, ќе видите македонски другата година тешки ќе ги стаат пошо секоја година лаат, англиски??? боза брат..лее полесно од тест за тромесечие. Има луѓе кои следат реакции од учениците.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Јас пишував за Synthesis :tapp: Сум ја утнал темата? Пишував за тоа како ке го промовираат фолклорот надвор од Македонија , ке го зголемат бројот на странски туристи и ќе го зачуваат културното богатство. Нејасно беше напишано незнаев дали за некој или за нешто да ја промовира Македонија.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Епа лајте по форуми по телевизии дека е многу лесно, прелесно брат, БОЗАААААААААА, леее ова ли е матура бе...лее и ќе ви праат потешки секоја година, ќе видите македонски другата година тешки ќе ги стаат пошо секоја година лаат, англиски??? боза брат..лее полесно од тест за тромесечие. Има луѓе кои следат реакции од учениците.
И БРАТ КАО ШТО ИДАТ ВРЕМИЊАВА СОСЕМА СИ У ПРАВО ОД ГОДИНА У ГОДИНА СЕ ПОТЕШКО ВЧЕРА БАШ ГЛЕАВ МАТУРА ОД ПИЛОТ ТЕСТИРАЊЕ ОНА ШТО БЕШЕ У НОЕМВРИ 2007 И ПОЛЕСЕН ТЕСТ НЕАМ ВИДЕНО НЕ СЕ СПОРЕДУВА СО ДЕНЕШНИОВ ТАШАЦИ ДА ИСЕЧАМ АКО НЕ Е ТАКА ПА ЛАЈТЕ УШТЕ
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И БРАТ КАО ШТО ИДАТ ВРЕМИЊАВА СОСЕМА СИ У ПРАВО ОД ГОДИНА У ГОДИНА СЕ ПОТЕШКО ВЧЕРА БАШ ГЛЕАВ МАТУРА ОД ПИЛОТ ТЕСТИРАЊЕ ОНА ШТО БЕШЕ У НОЕМВРИ 2007 И ПОЛЕСЕН ТЕСТ НЕАМ ВИДЕНО НЕ СЕ СПОРЕДУВА СО ДЕНЕШНИОВ ТАШАЦИ ДА ИСЕЧАМ АКО НЕ Е ТАКА
Епа лаат по телевизии секоја година децава, лаат ко кучки. Јас коа полагав бев прва генерација шо полагавме ДМ, и на пилот тестот сите лесно е лесно лесно е, шо ќе им праиш менталитет.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Епа лаат по телевизии секоја година децава, лаат ко кучки. Јас коа полагав бев прва генерација шо полагавме ДМ, и на пилот тестот сите лесно е лесно лесно е, шо ќе им праиш менталитет.
КАМО И ЈА ДА БЕВ У ПРВА ГЕНЕРАЦИЈА ЌЕ МЕ ЗАЕБЕ МАТУРАВА ПРЕДОСЕЌАМ ЈА ЌЕ МИ РАСИПЕ ПЛАНОВИ
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Хахаха нема потреба од сечење глави,ташаци..битно беше три причини зошто баш тоа си го одбрал :)
Инаку јас писмото го напишав добро,и прашањата ги одговорив ама есеите ги утнав и англиски и македонски,посебно англиски.
Пишував за Охридското езеро,можеби и темата не ми е точна,ама секако не ме гајле оти и онака составот ми е ужас,ем и околу 130 збора напишав.За него само се изнервирав :)
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
па можел си и за Ајвар :) Кај нас у Виница сите за тоа се пишали. хехех моќно
 

Штрудл

од раѓање ме викат злоба
Член од
6 април 2010
Мислења
40
Поени од реакции
4
Искрено Англиски супер си напишав, ама стигнав до делот со есеите. И нели како што знаете едната тема е до другарче, а другата за нешто ептен добро македонско што вреди да се покаже на цел свет. Првиот есеј го напишав како да сум педер, а за второто ништо не ми текна и сакав плус да се мајтапам па пишав за еден наш политичар колку е он цар! Па ако не друго ке ми дадат поени за формата :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom