Убиен водачот на католиците во Турција

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.181
Поени од реакции
4.821
Ke mozes li od mojot dom da me proteras, odgovorot e ne, taka i so tie sto se konvertiraat, a za toa sto ne sporeduvas tumor, tesko deka nekoj ke mu najde lek na tumorot.:toe:
Порано или подоцна секоја болест ќе биде искоренета. Вклучително и сите врсти на тумор.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Во тој случај скоро сите Албанци се џихадисти бидејќи Косово го придобија на тој начин, а сега и во Македонија го прават истото највеќе во Тетово, Гостивар и Струга, значи сегде каде што живеат има таква појава.

Ако појдеш по Чаир, Бутел итн. ќе најдеш многу албански забулени во црни арапски исламистички булки и брадосани албанци, а долгите бради се симбол на радикалните исламисти. И после ќе сакаме да одиме во Европа, да се развиваме, а некои од албанциве наши се враќаат 1500 години наназад.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Ke mozes li od mojot dom da me proteras, odgovorot e ne, taka i so tie sto se konvertiraat, a za toa sto ne sporeduvas tumor, tesko deka nekoj ke mu najde lek na tumorot.:toe:
Епа изгледа не си запознаен ама туморот може да биде остранет доколку навреме се открие и не се прошири. Таа болест е сосема идентична со вас. Го јадете и уништувате ова општество, па што очекуваш како да се постапува со вас ?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ако појдеш по Чаир, Бутел итн. ќе најдеш многу албански забулени во црни арапски исламистички булки и брадосани албанци, а долгите бради се симбол на радикалните исламисти. И после ќе сакаме да одиме во Европа, да се развиваме, а некои од албанциве наши се враќаат 1500 години наназад.
Да да, тоа ти кажува дека ќе те снема за брзо!
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Незнаењето е катастрофа...

Хитлер има соработувано со сите....вклучувајќи и црнци.
То ти се вика политика. Политика на придобивање.
Нормално за напад на други земји далеку од Германија неопходна беше туѓа помош и поддршка.
Али Хитлер веруваше дека само неговата раса е супериорна, што е точно само бара мала исправка - тука треба да се вклучат и словените и некои други европски раси.
Да не го нападнеше Хитлер СССР, муслиманковци денес немаше да постојат.
Како и православковците... Хахахахаха.... Хахахахах...сноб...

--- надополнето ---

Не не, мислев тука тебе во Македонија-Скопје.

Брзо бегај остај и куќа и имот, и се... Оти црно ти се пишвит... :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.181
Поени од реакции
4.821
Како и православковците... Хахахахаха.... Хахахахах...сноб...
Православните се тие кои го победија Хитлер. Ако не беа тие муслиманковци денес или ќе беа робови во онолкав број колку што се потребни или ќе ги немаше воопшто.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Православните се тие кои го победија Хитлер. Ако не беа тие муслиманковци денес или ќе беа робови во онолкав број колку што се потребни или ќе ги немаше воопшто.
Види, мене не ми смета, тоа што Хитлер ќе владеел до ден денес, пошто чоекот си заслужи.

Јас како албанец, и многу други Албанци, во светот, се идентификуваме со таа германска-ариевска култура, нешто што ти не го практикуваш.

Рецимо колку пати си бил на филхармонија, да чуеш некој германски мајстор-композитор. Колку пати си бил кај Мориконе. Колку пати кај Роби Вилијамс. Колку пати си го проичитал Хегел, Хесе, каква религија негуваш (треба Католичка или Протестантска).
Какви книги читаш. Каква музика слушаш.

Јас не се идентификувам, со Исламот. Оние кои се идентификуваат се само грст поединци, и од Македонска и од Албанска страна, и немам против.

Ама ти, беше ланска година кај Мориконе? беше пред две години кај Зубин Мехта? Или секогаш одиш кај Орце Стефковски?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.181
Поени од реакции
4.821
Види, мене не ми смета, тоа што Хитлер ќе владеел до ден денес, пошто чоекот си заслужи.

Јас како албанец, и многу други Албанци, во светот, се идентификуваме со таа германска-ариевска култура, нешто што ти не го практикуваш.

Рецимо колку пати си бил на филхармонија, да чуеш некој германски мајстор-композитор. Колку пати си бил кај Мориконе. Колку пати кај Роби Вилијамс. Колку пати си го проичитал Хегел, Хесе, каква религија негуваш (треба Католичка или Протестантска).
Какви книги читаш. Каква музика слушаш.

Јас не се идентификувам, со Исламот. Оние кои се идентификуваат се само грст поединци, и од Македонска и од Албанска страна, и немам против.

Ама ти, беше ланска година кај Мориконе? беше пред две години кај Зубин Мехта? Или секогаш одиш кај Орце Стефковски?
Да, секогаш одам кај Орце Стефковски, затоа само тој што нема идентитет, минато, оди да се идентификува кај други...
Класичен пример за вештачки создадени држави и народи...
 
Член од
28 април 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Да не генерализираме традиционален ислам и да не го мешаме со исламизам, фундаментализам и џихадизам. Тоа што ти го велиш дека христијаните во Македонија сме заплашувани и малтретирани и институционално и вонинституционално со оружје за да се иселуваме и да се прават чисти исламски општини (главно албански), тоа е џихадизам, што нема врска со традиционалниот ислам. Под џихадизам се подразбира насилно со оружје или бел терор (заплашување) ширењето на исламски територии. Самото планирање, организирање и спроведување џихад е злосторство против човештвото и едно од најтешките кривични дела. Само кај нас државата не реагира на ваквите џихадистички појави.
На тоа мислев и јас, практично за истото, но ти прецизно го дефинираше, а јас не. А за реагирањето на државата за овие очигледни појави и треба широка подршка, како внатрешна така и надворешна, т.е. будење од сон и осознавање дека тоа навистина ни се случува во својот двор. Е сега ако власите немаат внатрешна подршка и единство, како би можела да бара од надвор? Според мене баш тие платеници кои ги наведов во претходниот став оневозможуваат да дојде до таа подршка и единство, секогаш со смешни експертизи и едни те исти ликови. Дури...скоро секогаш властите се осудувани доколку сакаат да воведат ред во однос на ова прашање. Многу чудни работи се случуваат тука нели? Еве да размислиме зошто би можело да е тоа така, ако не е заради некаков интерес? Кој е тој?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Да, секогаш одам кај Орце Стефковски, затоа само тој што нема идентитет, минато, оди да се идентификува кај други...
Класичен пример за вештачки создадени држави и народи...
опа зеленко, браво !
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Јас како албанец, и многу други Албанци, во светот, се идентификуваме со таа германска-ариевска култура, нешто што ти не го практикуваш.

Хахахха ме насмеа. Вие се идентификувате со исламистичката азијатска култура. 99% од вашите во Македонија исклучиво одат на клањање во џамија или пак булите ги шета свекорот или некој од деверите по улица навечер и тоа се сите “културни“ активности :pos2: Були и кечосани има само кај радикалните исламски заедници од Азија и Африка.

Германците не раѓаат по 10 деца, туку по 1-2, германците се молат на Исус Христос, не одат во џамија и не носат кечиња и були.


На секој чекор само џамии градите, а останува на македонската финансиска полиција и агенцијата за спречување на перење пари да проверат дали тие албански нови џамии се градат и со пари на вахабисти, џихадисти или фундаменталисти од арапскиот свет, кои финансираат џихад т.е. ширење на исламските територии и геноцид врз христијаните. Џихадот е злосторство против човештвото.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Да, секогаш одам кај Орце Стефковски, затоа само тој што нема идентитет, минато, оди да се идентификува кај други...
Класичен пример за вештачки создадени држави и народи...
хахахах, дпмневски приказни...

Орце ти е репрезент на закоравениот фрустрирачки елемент во твоето национално битие. Едноставно е! Кој се идентификува со европска култура, се знае кај оди. Кој не, останува кај Орце и Војо. :)

Ова како мaл пример. Не разбираш ни пример шо е. Ако, православен Македонец си, затоа. :)

--- надополнето ---

Хахахха ме насмеа. Вие се идентификувате со исламистичката култура. 99% од вашите во Македонија исклучиво одат на клањање во џамија и тоа им се сите културни активности :pos2: На секој чекор само џамии градите, а останува на македонската финансиска полиција и агенцијата за спречување на перење пари да проверат дали тие албански нови џамии се градат и со пари на вахабисти, џихадисти или фундаменталисти од арапскиот свет, кои финансираат џихад т.е. ширење на исламските територии.
Решисе сега, Ислам е различно од Вахабизам или не! Од кај знаеш дека сите тие што клањаат по џамии, се вахабисти. Оп стереотип. Секако тоа е генетски вбризгано кај тебе, особено кај лажните Македонци (чии што предци биле Христијани Албанци).

Патем, колку пати си ги чул Берлинска Филхармонија? Николку! Ти немаш врска со европа. Тоа е работата. А да не праиме муабет разлика меѓу мене и тебе. :)

Гледај малце, дрн дупка, малце... Оти јас знам шо калап си ти, туку да помини времето. Ти ем шо немаш врска од Ислам, немаш од Христијанство, немаш од Македонизам, Историја, Лингвистика, Политика... Абер ти си само еден лош мегафон на идиоти, багра чиј императив е цело време да повторуваат како им кажува централата.

--- надополнето ---

На крај престани цело време на сите теми, каде основата е Ислам, да инсуинираш албанизам.

Знам, имаш мака од Албанците, но тоа не го иницира Исламот, туку албанизмот! Твојот патриотизам цело време се темели на омраза према Албанците. Ти немаш патриотизам. Левитира, твојот патриотизам. Никад си немал национално единство, никад не си се освестил. Те освестувале другите, сме те освестиле ние, што сме ти си убиле цело семејство по нивјето! Сфаќаш!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.181
Поени од реакции
4.821
хахахах, дпмневски приказни...

Орце ти е репрезент на закоравениот фрустрирачки елемент во твоето национално битие. Едноставно е! Кој се идентификува со европска култура, се знае кај оди. Кој не, останува кај Орце и Војо. :)

Ова како мaл пример. Не разбираш ни пример шо е. Ако, православен Македонец си, затоа. :)



Како прво почна самиот да си кажуваш приказни во кои не верува никој.
Се идентификувале со Мориконе... :pos2: Јако нема по, шега на денот..:pos2:
Како второ, немате историја, немате минато. Вештачки создадени за да парираат на блокот од другата страна... Али знаеме тоа колку ќе трае...
Како трето исламот е главно палка на големите (САД, Русија) кои меѓусебно се удираат со таа палка..
Како четврто, нафтата ќе ја снема, ќе ги снема парите со кои се финансираат одредени структири во Европа, самите ќе пропадните.
Како петто, ако не се случи тоа под четврто, ќе ве пропаднат Европјани.
Како шесто, словените (главно православни) се заслужни за 60-70% од сета технологија на оваа планета, од целиот развој на човештвото.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
хахахах, дпмневски приказни...


Решисе сега, Ислам е различно од Вахабизам или не! Од кај знаеш дека сите тие што клањаат по џамии, се вахабисти. Оп стереотип. Секако тоа е генетски вбризгано кај тебе, особено кај лажните Македонци (чии што предци биле Христијани Албанци).

Патем, колку пати си ги чул Берлинска Филхармонија? Николку! Ти немаш врска со европа. Тоа е работата. А да не праиме муабет разлика меѓу мене и тебе. :)

Гледај малце, дрн дупка, малце... Оти јас знам шо калап си ти, туку да помини времето. Ти ем шо немаш врска од Ислам, немаш од Христијанство, немаш од Македонизам, Историја, Лингвистика, Политика... Абер ти си само еден лош мегафон на идиоти, багра чиј императив е цело време да повторуваат како им кажува централата.
Место да се расправаш со нас, натегни си го ќечето на главата и трк во џамија на клањање, а попат, купи некој мантил и шамија за булите од Битола. Ќе добиеш културна храна и нема да се расправаш толку со нас. Поздрав...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom