Скопјанки - спремајте бикини!

Плажа на Вардар?


  • Вкупно гласачи
    186
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не ми е јасно само зашто мора у секоја ебана дискусија да се умеша вмро вс сдсм негативен набој, иако не се спомнуваат директно.Преку таквото ми е више, демек све се врти околу нив. Неможе ли човек да биде неутрален да има свој став и да сватите барем еднаш дека не се врти се околу две ебани политички партии, иако едната стои позади овoј епик фејл од "проект" Критика и дискусија може да се има и без нив!

Не дека се замарам околу тематикава или нешто слично ама стварно, се што e со влада поврзано (јавно) одма иде у тој смер, оставете ја проклетата политка, за пензионерските денови. Ма ни за тогаш...
Па кој со здрав разум и без партиска книшка ќе го поддржи проектов? Кој скопјанец ќе се согласи да живее во оваа трагедија од урбанизам која му се наметна токму заради вакви као Коце Коцкестиот кои заради личен профит уништуваат за да направат нешто кое се прави во градови каде сè е под концец. Луѓето во населбите од источниот дел на градот, по Автокоманда значи, недела и кусур беа без вода, веруваш ти тоа? БЕЗ ВОДА!!!! Али нив кој ги ебе нели, битно е ја и ти да се сликаме за на фејсбук поред Коњ.

Затоа во сè мешаме политика. Зашто заради политика секој од нас во даден момент страда. Другарка ми зашто е жедна, другар ми дека мења тркало пошто го рокна вчера на една дупка, дедо ми зашто е у болница пошто го опна срце у градски аутобус од 75 степени внатре додека еден бубуљичав малолетник пишуеше статус на фејсбук, пошто нели има wi-fi у петка.
И подобро што мешаме политика, инаку треба да прогласиме некои луѓе за ментални, а Бардовци и Демир Хисар немаат толку место. :toe:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Сена, Франција.



Water quality
Periodically the sewerage systems of Paris experience a failure known as sanitary sewer overflow, often in periods of high rainfall. Under these conditions untreated sewage has been discharged into the Seine.The resulting oxygen deficit is principally caused by allochthonous bacteria larger than one micron in size. The specific activity of these sewage bacteria is typically three to four times greater than that of the autochthonous (background) bacterial population. The pH level of the Seine at Pont Neuf has been measured to be 8.46.
In 2009, it was announced that Atlantic salmon had returned to the Seine.

Што мислите некој би се избањал у ова?
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
А демек ко беше сдсм автобусите беа поладни,немаше дупки и сите имаа вода.
Сите крадат,никој за народот не мисли,да мислеа до сега...и мајка ми ке добиеше социјална помош оти е неспособна за работа,ама нема,помош само за тие способните и мрзливите.Таман ке им дојде плажава...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
А демек ко беше сдсм автобусите беа поладни,немаше дупки и сите имаа вода.
Сите крадат,никој за народот не мисли,да мислеа до сега...и мајка ми ке добиеше социјална помош оти е неспособна за работа,ама нема,помош само за тие способните и мрзливите.Таман ке им дојде плажава...
Епа тоа е вистинското оправдување за се во државата, нормално. И сосема на место, ние смееме и у гс да го ебеме народот зашто СДСМ со време не ве средил.

Пцуеме по дебилните потези на власта, не по ВМРО или СДС.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
@ Leandra, Од финансиски поглед да, ама не мора ние да сме оптеретени цело време со тоа нели. Досадно е веќе со години истиот муабет. Глупо Македонче, не сваќа дека и иедните и другите се тиња.

А демек ко беше сдсм автобусите беа поладни,немаше дупки и сите имаа вода.
Сите крадат,никој за народот не мисли,да мислеа до сега...и мајка ми ке добиеше социјална помош оти е неспособна за работа,ама нема,помош само за тие способните и мрзливите.Таман ке им дојде плажава...
Епа затоа не држи ваков тип на муабет и е досаден. Знаеме дека се тиња да јасно е ама неможам да слушам веќе, премногу политика. Се знае што е политика, да се изнудат пари на секој можен начин (глобано) е сеа кај нас има погрешно сваќање, дека ако не ги подржуваш едните треба да бидеш наклонет на другите што е катстрофално размислување.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А демек ко беше сдсм автобусите беа поладни,немаше дупки и сите имаа вода.
Сите крадат,никој за народот не мисли,да мислеа до сега...и мајка ми ке добиеше социјална помош оти е неспособна за работа,ама нема,помош само за тие способните и мрзливите.Таман ке им дојде плажава...
И јас ќе морам ова да го искоментирам.Не значи ако некој не газел под нозе толку години,секој нареден треба да ни гради плажа на гомна како награда за трпението.Колку иронично,овој не мрдна со прст за вас,еве јас плажа на Вардар ќе ви направам и палете ми свеќа.Абе идете таму цел парламент на плажата и фрлете се во Вардар!

Псај,што да ти раскажам нешто интересно? :icon_lol:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Незнам, можеш да пробаш со глобалното затоплување, гладта у Африка можда? или па, кога и како го доживеа последниот оргазам? :icon_lol:

И дали пушиш после, цигари де :icon_lol:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ама спој направи од глобално затоплување до пушење,изгледа плажава ти дала таква идеја :icon_lol:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ама спој направи од глобално затоплување до пушење,изгледа плажава ти дала таква идеја :icon_lol:
8 минути за ваков одговор и пак..не е интересно? try harder! :icon_lol:
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Кога ќе се отвара плажата????
Дали некој министер, градоначалник, советник, парламентарец (што било) ќе ја сече лентата во вода?
Дали ќе ја направи првата ласта?
Ќе вика Коле, Коле,Коле види види, и паф под вода?
Ќе ги проба ли после тушевите?
И на крај сончење на некоја лежалка?

Фул третман за еден добар сончев ден за личноста што ќе ја има таа чест :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Почнаа и коли да паркираат на плажава... Се гледа дека му се брзало на некој да фати место : )))







 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Овие горниве слики се од левата страна на Вардар ако добро можам да приметам во делот кај СРЦ Кале.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Сена, Франција.



Water quality
Periodically the sewerage systems of Paris experience a failure known as sanitary sewer overflow, often in periods of high rainfall. Under these conditions untreated sewage has been discharged into the Seine.The resulting oxygen deficit is principally caused by allochthonous bacteria larger than one micron in size. The specific activity of these sewage bacteria is typically three to four times greater than that of the autochthonous (background) bacterial population. The pH level of the Seine at Pont Neuf has been measured to be 8.46.
In 2009, it was announced that Atlantic salmon had returned to the Seine.

Што мислите некој би се избањал у ова?
Зошто никој не го коментира овој пост?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.174
Проаѓајќи често покрај тој дел, од навика човек не ни приметува колку е несредено. Сликиве ме изненадија, даваат шанса да се види какво е запуштено.

Посредена е Пчиња кај Катланово него Вардар насреде Скопје...по ѓаволите сите градски татковци по ред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom