Скопјанки - спремајте бикини!

Плажа на Вардар?


  • Вкупно гласачи
    186

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Езерцето во Парк го исчистиле,го средиле,уште вода му фали и градски базент ќе го прават.
Ај ма ти.. ако не беше плажава кој ќе ми го видеше новиот Луј Витон пешкир? :icon_cool: Мислиш во странство гајле им е каков пешкир имам јас? :nerv: Ако не видат тука нема да спијам веќе :(
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Ај и ја да се пофалам, иам еден пешкир од Трико Виница. Не знам марка ама мислам немаше Витон туку нешто Пјер (или Пјур) Котон...ваљда нешто француско, по името. Не сум трендовски расположен али само такви ствари купувам, обавезна марка ми е Котон :icon_cool
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ќе ни го изукрадат цел песок од обалата на Преспанско (пошо Ориѓанишчана не го давет нивнион :) ), и ќе го донесат овде, да го какаат ѓупчињана...

Место да го средат езерцето во Парк, да заличи на нешо... тие нас, бања со алги :))))
Го средија, ама како што "средија" се во државава.
Само го испразнија :icon_lol:
А ресторан Езерце уствари е споменик/статуа....шо да е, зависи кој како глеа на работите :pos:

--- надополнето ---

Ај ма ти.. ако не беше плажава кој ќе ми го видеше новиот Луј Витон пешкир? :icon_cool: Мислиш во странство гајле им е каков пешкир имам јас? :nerv: Ако не видат тука нема да спијам веќе :(
A сеа као спиеш од комарците :nerv:
Али тие не се у надлежност на Коцета :icon_lol:

Езерцето во Парк го исчистиле,го средиле,уште вода му фали и градски базент ќе го прават.
:pos: :pos: :pos:
Нешо налик Плаја виста? :uvo:
Не им давај идеи леа, овие "остваруваат" погрешни приоритети :icon_lol:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513


--- надополнето ---

 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146


И после вака "чисто" капење во гомна, следува десерт или топол оброк


Битно се гради :drk:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Според мене ова е најголемата глупост што можат да ја направат луѓево :tapp:
Од кога ќе се изградела плажата, ќе се чистел Вардар...а канализациите кај ќе се пренасочат?ќе се исфрла измет на сред плоштар или ^o)?
Ооооо Божеее болни умови..
коа ќе се накрцаат циганчиња на тоа плажата ќе биде интересно :wink:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Според мене ова е најголемата глупост што можат да ја направат луѓево :tapp:
Од кога ќе се изградела плажата, ќе се чистел Вардар...а канализациите кај ќе се пренасочат?ќе се исфрла измет на сред плоштар или ^o)?
Ооооо Божеее болни умови..
коа ќе се накрцаат циганчиња на тоа плажата ќе биде интересно :wink:
Никој не те тера да се бањаш, нити има најави дека намената на "плажата" е затоа!
 
T

TaMчЕ

Гостин
Никој не те тера да се бањаш, нити има најави дека намената на "плажата" е затоа!
Сами го кажав тоа што беше кажувано по телевизиите,дека ќе се чисти Вардар за бањање...ко што било пред многу години
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ајде бе, сите кукате а знам дека your dream wedding е токму на таа плажа на Вардар и сте многу среќни сега затоа.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
Вака сеа, проектов си е топ. Имаме нова Ленинова ама на вода. Владините пиунчиња освен кафичите ќе си имаат сега и шанкови и тоа на плажа. Фенси нели?
Башка шо вас ви смета ако ја исечат патеката за точаци/ролерки/трчање? И така веќе е прее*ана на потегот од мостот кај МОБ до Камени Мост.
Како статуа на плажата мислам дека треба да се постави конечно Александар Маленко и тоа со големи гениталии пошо тоа е сега у мода. Плус тоа на влез може да се стаат и две пирамиди. Баш би било кул. :)
sve kazano!!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Не ми е јасно само зашто мора у секоја ебана дискусија да се умеша вмро вс сдсм негативен набој, иако не се спомнуваат директно.Преку таквото ми е више, демек све се врти околу нив. Неможе ли човек да биде неутрален да има свој став и да сватите барем еднаш дека не се врти се околу две ебани политички партии, иако едната стои позади овoј епик фејл од "проект" Критика и дискусија може да се има и без нив!

Не дека се замарам околу тематикава или нешто слично ама стварно, се што e со влада поврзано (јавно) одма иде у тој смер, оставете ја проклетата политка, за пензионерските денови. Ма ни за тогаш...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не ми е јасно само зашто мора у секоја ебана дискусија да се умеша вмро вс сдсм негативен набој, иако не се спомнуваат директно.Преку таквото ми е више, демек све се врти околу нив. Неможе ли човек да биде неутрален да има свој став и да сватите барем еднаш дека не се врти се околу две ебани политички партии, иако едната стои позади овoј епик фејл од "проект" Критика и дискусија може да се има и без нив!

Не дека се замарам околу тематикава или нешто слично ама стварно, се што e со влада поврзано (јавно) одма иде у тој смер, оставете ја проклетата политка, за пензионерските денови. Ма ни за тогаш...
Не демек,туку навистина се се врти околу нив.Кај нив се парите,врските,јавните набавки,плажите на Вардар,туризмот,биро за вработување....значи каде и да погледнеш е политика.А темава е сеир на македонската политика,проект кој најдобро ја опишува мислата „само човековата глупост нема граници“.
Туку многу жештини фатија,не би било лошо да се постелиме на Треска „проектфатикожнаболест“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom