Потврдена казната за Јохан Тарчуловски, останува во затвор

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.416
Поени од реакции
47.037
дај бе тргнете ги инцестоидниве мутанти од темава за да не се ситат и да не креваат тензија.

брее мизерија вмровска смрдена, и на вакви денови најбитно им е да го деградираат Љубе.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
e sto dvolicni se ovie makedoncite, Johan Tarculovski da bese albanec site ke skokavte bravo za EU, bravo za evropskata pravda, i 300 gluposti ke velevte,,a koga e makedonec togas cel svet vi se krivi,, ma ajde bre begajte tamu dvolicni edni:tapp:
Ти не мислиш дека би било реално до Јохан во Хаг да седи еден барем Албанец?
Или ти не си дволичен? Бидете мажи бре признајте дека фалат албанци во Хаг.Еве од Македонците еден курбан отиде,вие кој ќе го дадете?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
.....замислете само еден терорист од ОНА да беше осуден во Хаг.......од албански политичари па преку весници,медиуми,невладини организации и се до етничките албанци од Македонија ќе се дигнеа на протест и ќе се закануваа излегуваме од КОАЛЦИЈА,од ВЛАДА,Собрание...........А НИЕ????????????/:kesa: зашто сега некоја МК партија(СДС,ДПМНЕ,ЛДБ,НСДП) не го бојкотираат Собранието,Владата,да растурат коалиција поради НЕПРАВДАТА кон МАКЕДОНЕЦОТ?????????
Не само тоа, не само албанците, туку и нашиве предавници ќе почнеа да ги бранат. Велија и компанија веднаш ќе излегоа со наслови како не се криви, се бореле за права... кој права бе? Али џабе ни е ова, кога те прават будала при здрав разум, кога правдата ја нема. Жално е што ќе страдаат вакви како Јохан, жално е што тие што изгинаа бранејќи ја татковината сега се без ништо, а „борците за човекови права“ како што сакаат да ги лиферуваат... крвнички терористи ќе бидат во партии и уште ќе не јадат.

Со нив, но и со нашиве предавници и кукавици нема да одиме напред никогаш!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.049
Поени од реакции
80.925
e sto dvolicni se ovie makedoncite, Johan Tarculovski da bese albanec site ke skokavte bravo za EU, bravo za evropskata pravda, i 300 gluposti ke velevte,,a koga e makedonec togas cel svet vi se krivi,, ma ajde bre begajte tamu dvolicni edni:tapp:
Тоа е истата европска правда што го брани правото на слободно изразување на карикатуристите.
Истата европска правда што не сака да чуе твојот омилен Иран да има атомско оружје.
Истата европска правда што не дозволува да идат маскирани луѓе по улиците (т.е. забрани бурки).
Истата европска правда што ги остави луѓето во Сребреница да одат јабана.

Браво и за тоа или си дволичен?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Ustavot se smeni bidejki vojnata se izgubi ,za poveke info za arachinovo pobaraj vo youtube za predsedatelot (generalot) na dostoinstvo pa barem nemu ke mu veruvash mozhebi
hahha da da se izgubi vojnata tie 100 dusi u aracinovo se posilni od nasata armija i policija i sea na nasive im bese strav nejkea da se tepaat so niv pa aj gi pustija da si iskocat abe secen glup aj samo neka pukne ke vidite
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
hahha da da se izgubi vojnata tie 100 dusi u aracinovo se posilni od nasata armija i policija i sea na nasive im bese strav nejkea da se tepaat so niv pa aj gi pustija da si iskocat abe secen glup aj samo neka pukne ke vidite
Havier Solana im dade 48 casha na vladata za da go zazeme Arachinovo,(se sekavash lube dade izjava utre kafe ke pijam vo arachinovo) odkako celiot arsenal shto ja imashe makedonija go upotrebi vo arachinovo bez uspeh ,togash morashe vladata da sedne na masa za dogovor, dodeka za mojot mnogu se vrtish od kaj pa ti znaesh deka e sechen? jas so pederi ne sum imal rabota
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Sto mi boli stapot za Iran ili za Bosna ili pak za islamot,kako prvo kaj nas albancite pred se e naciata pa posle e religijata,, a kako vtoro kaj nas ima i mnogu katolici,znaci ne se site muslimani,taka da mozes da jades gomna so ustata do sabajle..
Вакви испади не се толерираат. Бан од форум на 5 дена. Смирете страстите.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ццццц греота бе за човекот...свесни ли се што прават?аман од вакви неправди...Многу луге треба да се на негово место.
Со тебе сме Јохане.
Ми се згади веке.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Edno treba da vi bide jasno makedonskata policija ,vojska beshe taa koja trebashe da go brani narodot vkluchuvajki i albanskiot narod no tokmu taa policija vojska gi ubi, zashto ne sakate da veruvate deka tia selani vo niivnite domovi nenaoruzhani bea ubieni toa e vash problem no toa E VISTINATA,no ako vie toa ne sakate da go razbeterete sudiite vo hag go razbirat toa,ischeznati ima i od albanskoto naselenie i shto e najlosho > primer moj komshija nekade nakajj strumica mislam zaedno so eden bugarin patuvaa vo 2001 bez kidnapirani i ubieni od makedonskata policija i den dene nikoj ne odgovaral za nivno ubistvo, no za toa e kuti, dodeka za vonicite ubieni vo zaseda shto sakash uchkite da izlezat i da im kazhat ej spremete se za pukanje ovde sme????? pa kade idele tia vojnici na piknik?

--- надополнето ---


e dobro ke to oprashtam bidejki sam priznavash deka si NENORMALEN, sega razbiram zashto bodrish eden ubiec :)

--- надополнето ---



Ahmeti sigurno ne dal naredba da se ubivat civili, no jas potpolno se slagam deka toj shto ubival civili bez razlika od koja strana treba da se osudi na maksimalna kazna, kao sto rekov ima ischeznati i od albanskoto stanovnishto
kakov uiec be teroriti ni edni nie ve primivme vo 1999 koga srbite mameto vi go ebaa za 2 godini podocna vo 2001 da vojuvate pritiv nas so toa sakavte da ja pokazete vasata balgodarnos inace mora vojsakata da ja unistuva tetorituickata organizacija ona ama za nesreka napravi golem greska 5 pati se odese do na ali ahmeti kukata i ne go otepaa da go otepame i odma generalot ne vrakajte se nazad .e tuka e greskata i plus imame glupi politicari.EDEN GOLEM ZAKLUCOK POBEDI VOJSKAT A IZGUBIJA POLITICARITE GLUPI.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Јохан Тарчуловски неправедно е осуден на 12 години затвор во монтиран процес. Монтажата почна уште пред 9 години во монтиран процес во режија на Бранко Црвенковски, Хари Костов, Миле Зечевиќ, Бранко Бојчевски, Владо Бучковски, Мирјана Контевска, невладините организации под покровителство на Владимир Милчин и новинарите кои и денес се во служба на СДСМ.

Злоупотребата на Хелсиншкиот комитет од страна на неколку лица кои ги спроведуваа политиките на СДСМ се свртеа на целосно клеветење на македонската одбрана. За другата страна скоро и ништо да нема.

Организираната хајка започна во 2001 година. Ова е извештај на Хелсиншки (Мирјана Најчевска беше главен фронтмен тие денови) http://www.mhc.org.mk/?ItemID=C032E32294A07A41AE6D66B565FD08DD

Да не се заборави!
Не смее да се заборави кој е позади овој напад врз Македонија и зошто.

Гледам дел од истиве дибеци деновиве се обидуваат медиски да го линчуваат Миленко Неделковски.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.049
Поени од реакции
80.925
Sto mi boli stapot za Iran ili za Bosna ...
За овој Иран зборуваме?
Да не го користи некој друг твојот ник? Зашто на темите за Иран други ставови се постувани, под никот One-1. како ова, на пример:

Sto mi boli stapot za Iran ili za Bosna ili pak za islamot,
...e за ова потивко, ќе се праиме дека не си го кажал, зашто нашите форумски бин ладенчиња се будни и све запишуваат. Немој со ЈуТјуб снимка да те има на АлЏезаира...


...kako prvo kaj nas albancite pred se e naciata pa posle e religijata,, a kako vtoro kaj nas ima i mnogu katolici,znaci ne se site muslimani,taka da mozes da jades gomna so ustata do sabajle..
fair enough
Албанизмот е тој што ги одржа Албанците низ вековите а не Исламот или некоја друга религија.

А за последните зборови од твојот пост, сочуство до родителите од мене...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.032
Поени од реакции
7.625
Ustavot se smeni bidejki vojnata se izgubi ,za poveke info za arachinovo pobaraj vo youtube za predsedatelot (generalot) na dostoinstvo pa barem nemu ke mu veruvash mozhebi
Кој засубил војна бе ? ние од вас ни за милјон години тоа нема да го гледаш
каде сме загубиле во која битка со вас во тетово на кале или нашапка арачиново со кумановско на радуша каде кажи?секаде воено бефете поразени бер едино што сме загубиле е од политичарите наши кои заради лични интереси и делиби на државата потпишаа капитулација со тој страмен рамковен(охридски) договор
Гретоа за Јохан и за неговата фамилија што ги снајде и што тој е осуден до сите тереорости и бранители ошто тој како извршител и со малата негова власт во акцијата легитимна одобрена од државата само тој страда ама тоа е ние самите сме криви за ова не ние ниту еу ни нато ни хаг ниту никој единствена крвица е во нас самите и тоа во секој во себе ја има и носи зошто не реагира на содветен начин аккао што треба и на секоја реакција ние само ведниме глава и даваме амин
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Havier Solana im dade 48 casha na vladata za da go zazeme Arachinovo,(se sekavash lube dade izjava utre kafe ke pijam vo arachinovo) odkako celiot arsenal shto ja imashe makedonija go upotrebi vo arachinovo bez uspeh ,togash morashe vladata da sedne na masa za dogovor, dodeka za mojot mnogu se vrtish od kaj pa ti znaesh deka e sechen? jas so pederi ne sum imal rabota

Илир како раскажуваш како ние да не живеевме во 2001 година :) Ако го употребеа арсеналот во Арачиново пиле немаше да остане,а не луѓе.Која приказна еј,од како го употребиле целиот арсенал безуспешно :))))

Туку без разлика на вицов,нели сметаш дека до Јохан треба да седи Ахмети во Хаг?
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Sepak treba da se pocituva odlukata na sudot,bez razlika koj sto misli...

A Makedonija treba da odi napred,a ne da zivee so 2001,, sepak sega sme vo 2010,kade sto Makedonija treba da se integrira vo NATO, a podocna mozebi i vo EU..
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Havier Solana im dade 48 casha na vladata za da go zazeme Arachinovo,(se sekavash lube dade izjava utre kafe ke pijam vo arachinovo) odkako celiot arsenal shto ja imashe makedonija go upotrebi vo arachinovo bez uspeh ,togash morashe vladata da sedne na masa za dogovor, dodeka za mojot mnogu se vrtish od kaj pa ti znaesh deka e sechen? jas so pederi ne sum imal rabota
ccc Учки вработиле во Министерство за одбрана. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom