Потврдена казната за Јохан Тарчуловски, останува во затвор

?

..........

Гостин
[/INDENT]ZATOA STO AHMETI NE UBIVAL NENAORUZHANI CIVILI
Ахмети беше главен командант на учк терористите кои дејствуваа во Македонија, така да тој е одговорен за сите злосторства кои беа направени од страна на терористите во тиј период, и за киднапираните македонски граѓани (цивили)....кои и ден денес не се знае кај им скапуваат телата..
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
CHUUUUUUUKSHHH ,JAVASH JAVASH SO GLAVATA VO ZID..... SUDIITE NE SE KORUPTIRANI SI ZNAAT ONI STO PRAVEL TARCHO
more bidi mire ne sum ne sum noramlen ce te bodam kako svajcarsko sirenje
ili so kalasot ce te iresetam
i ne me capkaj na nekoj temi so sum osetliv oti ne sum te zadenal i ne se zadevaj ne mislam da se karam pred komjutrer so tebe
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
[/INDENT]ZATOA STO AHMETI NE UBIVAL NENAORUZHANI CIVILI
А оние кутри работници од Маврово, што беа? Двајцата што беа дигнати во воздух во хотелот ШТО БЕА?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
Сега под хитно амнестирање на злосторствата на УЧК. Уште не се јави некој амбасадор да каже како кутрите мали учки не ми ти биле виновни? Па да ги пуштиме заБога... Греотичка ќе ги судиме само затоа што оставија еден град без вода два месеца, затоа што ничем изазвани дереле работнници од една градежна фирма, некои цивили исчезнаа без трага, други војници ги масакрираа во заседа, па зар за ова да ги судиме? Дајте да се однесуваме во духот на европските вредности.
Edno treba da vi bide jasno makedonskata policija ,vojska beshe taa koja trebashe da go brani narodot vkluchuvajki i albanskiot narod no tokmu taa policija vojska gi ubi, zashto ne sakate da veruvate deka tia selani vo niivnite domovi nenaoruzhani bea ubieni toa e vash problem no toa E VISTINATA,no ako vie toa ne sakate da go razbeterete sudiite vo hag go razbirat toa,ischeznati ima i od albanskoto naselenie i shto e najlosho > primer moj komshija nekade nakajj strumica mislam zaedno so eden bugarin patuvaa vo 2001 bez kidnapirani i ubieni od makedonskata policija i den dene nikoj ne odgovaral za nivno ubistvo, no za toa e kuti, dodeka za vonicite ubieni vo zaseda shto sakash uchkite da izlezat i da im kazhat ej spremete se za pukanje ovde sme????? pa kade idele tia vojnici na piknik?

--- надополнето ---

more bidi mire ne sum ne sum noramlen ce te bodam kako svajcarsko sirenje
ili so kalasot ce te iresetam
i ne me capkaj na nekoj temi so sum osetliv oti ne sum te zadenal i ne se zadevaj ne mislam da se karam pred komjutrer so tebe
e dobro ke to oprashtam bidejki sam priznavash deka si NENORMALEN, sega razbiram zashto bodrish eden ubiec :)

--- надополнето ---

Ахмети беше главен командант на учк терористите кои дејствуваа во Македонија, така да тој е одговорен за сите злосторства кои беа направени од страна на терористите во тиј период, и за киднапираните македонски граѓани (цивили)....кои и ден денес не се знае кај им скапуваат телата..
Ahmeti sigurno ne dal naredba da se ubivat civili, no jas potpolno se slagam deka toj shto ubival civili bez razlika od koja strana treba da se osudi na maksimalna kazna, kao sto rekov ima ischeznati i od albanskoto stanovnishto
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
300
Поени од реакции
11
e sto dvolicni se ovie makedoncite, Johan Tarculovski da bese albanec site ke skokavte bravo za EU, bravo za evropskata pravda, i 300 gluposti ke velevte,,a koga e makedonec togas cel svet vi se krivi,, ma ajde bre begajte tamu dvolicni edni:tapp:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
[/INDENT]ZATOA STO AHMETI NE UBIVAL NENAORUZHANI CIVILI
pa i vojnici da ubival samo pa treba da odgovara be torko go narusuva mirot i stabilnosta na edna zemja i ja napaga isto kako nie sega da ideme vo solun da pocneme da tepame grcki policajci i vojnici i na kraj da kazeme se borime za prava ama ednas se spasivte mislete pred da pravite nesto zasto vtor pat nema da vi pomine toa so covekovite prava
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
300
Поени од реакции
11
Bravo za EU,bravo za evropskata pravda:smir:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
@CE 92 so menuvanjeto na ustavot kade togashnata makedonska vlada se slozhi se podrazbira deka Ali Ahmeti se boreshe za albanskite prava, ne jas deka go kazhuvam to a no faktite go kazhuvat toa zadrugo makedonskata vlada ne bi dozbvolil da se smeni ustavot, e vtor pat ako se sluchi togash vie ke go imate vashiot ustav nie nashiot,
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Би сакал да коментирам,ама немам воља.. скурчено ми е... убијци се у парламент, а обичен командант кој си ја извршуваше својата должност у затвор.. Ебати државата.. Љубе пекол за тебе !!
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Другари сме со Јохан, сме учеле заедно + и двајцата сме од СЦГ. Знам дека ќе бидам пристрасен но Војник никад не смее да се суди. Љубе Бошковски јас не би го нарекол предавник, Љубе за да го докажеше честото ударање у груда ко највечи Македонски патриота требаше само едно нешто да направи и да остане засекогаш запишан у и така бедната историја на Македонија. Требаше да рече " Јас сум виновен, мене осудете ме" . Не е многу стар, ќе одлежеше уше некоја година но потоа ќе се вратеше на голема врата. Но јебига тоа е тоа, брзо ќе помине времето Јохан ќе се врати и ќе му престои добра иднина.


допуна: иначе углавном хаг е срање и е наменет за докажување на угнетувањето над шиптараана. Не им беше доволно што политички и воено ги подржаваа мораше целото срање да го заокружат и со судски процес.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Другари сме со Јохан, сме учеле заедно + и двајцата сме од СЦГ. Знам дека ќе бидам пристрасен но Војник никад не смее да се суди. Љубе Бошковски јас не би го нарекол предавник, Љубе за да го покажеше честото ударање у груда ко највечи Македонски патриота требаше само едно нешто да направи и да остане засекогаш запишан у и така бедната историја на Македонија. Требаше да рече " Јас сум виновен, мене осудете ме" . Не е многу стар, ќе одлежеше уше некоја година но потоа ќе се вратеше на голема врата. Но јебига тоа е тоа, брзо ќе помине времето Јохан ќе се врати и ќе му престои добра иднина.

Милојко, немој ти да судиш каква ни е историјата,глеј си твојата..ако ја имаш
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
ustavot se smeni poradi golem pritisok od eu i sad isto kako sto se spasija i zelkite od aracinovo koj da ne dojdao amerikancite ke bea 2 metra pod zemja
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
ustavot se smeni poradi golem pritisok od eu i sad isto kako sto se spasija i zelkite od aracinovo koj da ne dojdao amerikancite ke bea 2 metra pod zemja
Ustavot se smeni bidejki vojnata se izgubi ,za poveke info za arachinovo pobaraj vo youtube za predsedatelot (generalot) na dostoinstvo pa barem nemu ke mu veruvash mozhebi
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Не за жал споредувам исто го*но. Знам дека ти неможеш да го сватиш тоа, но ич не ме боли, немам намера да ти објаснувам некои работи, што мислам дека секој здрав човек може да ги свати. Убивање на цивилно населени, се знае кој правеше, и кој гранатираше цели села со се цивили внатре, секако тука е вашата оправданост дека ги искористеле како жив штит, но јбг.
.
:pos2::pos2::pos2::pos2:
немој не ме радуј.
следниот Че Гевара ќе биде од редовите на ОНА и УЧК
VIVA LA Revol...грешка-ТЕРОРИЗМОТ:pred:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom