Потврдена казната за Јохан Тарчуловски, останува во затвор

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.286
Поени од реакции
16.316
Нека им служи на чест на предавниците од кои патиме откога постоиме. Јохан издржи, има тука луѓе кои те чекаат да се вратиш жив и здрав!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Случајно тие цивили да не беа врзени лично од Јохан за столб и разнесени?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
:pos2:
споредуваш криминалец со бранител/војник,дај ти се молам оди едуцирај се малку

п.с.БЕЗ недоволни и СООДВЕТНИ докази е осуден
п.п.с знаеш според меѓународното право,а воедно и според законите за одбрана/безбедност и правда на секоја држава,како се казнува ОКУПАЦИЈА не некоја територија,раселување на некои етнички заедници,убивање на цивилно население,........... или ќе биде ЈА НЕ ЗНАМ:pos2:
Не за жал споредувам исто го*но. Знам дека ти неможеш да го сватиш тоа, но ич не ме боли, немам намера да ти објаснувам некои работи, што мислам дека секој здрав човек може да ги свати. Убивање на цивилно населени, се знае кој правеше, и кој гранатираше цели села со се цивили внатре, секако тука е вашата оправданост дека ги искористеле како жив штит, но јбг.

Цивили ама вооружени! :tv: Или си играле кантер?
Кога еден член од раководството на тие крвници (УЧК, ОНА, АНА како сакате викајте ги, исти к*р се) ќе биде осуден барем на 15 години затвор за воени злосторства, геноцид и антиуставни делувања, тогаш можеме да направиме здрав муабет. Значи, раководство, а не ситни риби! Бранителот на татковината не смее и не може да биде осуден за тоа што го чувал територијалниот интегритет и суверенитет!
Да да вооружени биле, доста не тропај глупости, имаш снимки и фотографии на интернет колку сакаш.
Не е осуден дека го чувал територијалниот интегритет и суверенитет на државата, туку за тоа што убил цивили и крај, нема тука многу за докажување.

Јас ве разбирам во некои работи, но тоа да убиец стане бранител или па херој, е ова неможам да сватам. Познавајќи ја политиката која се одвива денеска, нема да ме изненади, да изградите некој споменик...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ниеден од терористичкине организации не заврши овде, али тоа е сеа.
ајде уште само 5 год, се плашам дека до тогаш па ќе се повтори 2001.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ниеден од терористичкине организации не заврши овде, али тоа е сеа.
ајде уште само 5 год, се плашам дека до тогаш па ќе се повтори 2001.

зашо баш 5 год ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
ova e poraz za makedonija svarno sum razocaran a da nema nitu edne Albanec osuden apsurd a via amerikancite mamto nivno kako moze oni sekoja den vrsat napadi so bespilotni letala i ginat mnogu nevini zrtvi i nikoj ne odgovara a nie da odgovarame i toa e prav
ama nie sme krivi kako poveke sloboda na Albancite taka tie se posilni kako na malo dete koga ce mu popustis ono ne znae kolku e dosta site prava gi imaat i uste sakaat pa poveke vece prava imaat od makedoncite sakaat sega i makendoiija da ja delat so e naucna fantastika
COVECKOTO OKO E NENASITO KOKU POVKE MU DAVA SEKOGAS SAKA USTE POVEKE a ce ima pak pukanje vaka kako sto ode
:zid::zid::zid::zid::zid::zid::zid::zid::zid::zid:
CHUUUUUUUKSHHH ,JAVASH JAVASH SO GLAVATA VO ZID..... SUDIITE NE SE KORUPTIRANI SI ZNAAT ONI STO PRAVEL TARCHO
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
уште седум де, забораив дека 2005 беше испорачан...
како и да е, до тогаш ќе има кланица.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
;3567272 напиша:
Зошто гомното Али Ахмети не го стават во Хаг?? Туку ставаат борци кој си ја бранеле државата​
ZATOA STO AHMETI NE UBIVAL NENAORUZHANI CIVILI
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
ниеден од терористичкине организации не заврши овде, али тоа е сеа.
ајде уште само 5 год, се плашам дека до тогаш па ќе се повтори 2001.
Да точно е дека некои од овие настани што се случаја во брзо време иницираат дека би можело да се случи нешто како што беше 2001 година.

Ама да прашам тука,кажете ми дали има морал,желба за повторно да се брани Македонија?Гледаме што се случи со војниците од конфликтот,гледаме каде е сега Ахмети командантот од Шипковица!Истата работа е и со Јохан,ене го ќе мувлоса во затвор бидејќи извршувал наредби!Револтот кај македонските бранители и општо македонското население е огромен,почнувајќи од масакрите,вмешувањето на НАТО во Арачиново,Ахмети коалиционен партнер на владава,Јохан 12 го затвор!Прашувам пак за што ќе се борат доколку недај боже има нешто?

Само за споредба нашинците во Албанија(Мала Преспа) и Албанците тука во Македонија! 25% жими стапов,еве ајде да видиме на пописот колку се!Тврдам дека се многу помалце отколку што влегоа статистички во Рамковниот!

--- надополнето ---

[/INDENT]ZATOA STO AHMETI NE UBIVAL NENAORUZHANI CIVILI
А нема такви од борците за права што убиваа?!Дај те молам не гледај само ко коњ на парада!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
/gone/ СРАМОТА не само за нашата ТАТКОВИНА туку и за [B напиша:
СИТЕ МАКЕДОНЧИЊА [/B]
potpolno imash pravo
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Што да кажам, освен со лесно да му поминуваат деновите да си го сочува разумот и достоинството, а останатото само по себе....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи мораше, мораше некој да го наоваквое, мораше некој да настрада и да трпи. 12 години еееј, 12 години децата без татко ќе пораснат, 12 години отргнат од татковината, фамилијата, пријателите! Значи нема правда! А зошто? Зошто си ја бранеше татковината! Мамицата еј! :nerv:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Сега под хитно амнестирање на злосторствата на УЧК. Уште не се јави некој амбасадор да каже како кутрите мали учки не ми ти биле виновни? Па да ги пуштиме заБога... Греотичка ќе ги судиме само затоа што оставија еден град без вода два месеца, затоа што ничем изазвани дереле работнници од една градежна фирма, некои цивили исчезнаа без трага, други војници ги масакрираа во заседа, па зар за ова да ги судиме? Дајте да се однесуваме во духот на европските вредности.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom