Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Никогаш во животов нема да сватам како може толку луѓе во Македонија да навиваат за Италија???
Добро бре луѓе, што е тоа толку што ве привлекува да навивате за оваа репрезентација. Играат фудбал грд за око, дефанзивен, одвратен... Стварно не ми е јасно :tapp:
Тимовите за што навиваме се од италија..кога почнувавме да гледаме фудбал некаде пред 10-15 години Италија беше силна репрезентација предводена од Раванели,Виали,Зола,Дел пјеро,Баџо,Барези,Малдини,Неста,Тоти..тоа беа одлични играчи кои не привлекуваа од мали очигледно и не играа така затворен фудбал...:toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
http://www.world-football-legends.co.uk/players.php
http://www.planetworldcup.com/index.html

Никогаш во животов нема да сватам како може толку луѓе во Македонија да навиваат за Италија???
Добро бре луѓе, што е тоа толку што ве привлекува да навивате за оваа репрезентација. Играат фудбал грд за око, дефанзивен, одвратен... Стварно не ми е јасно :tapp:
имаш по нетов да си купиш документарци за мундијалите, интервјуирани се тренери,легенди,судии...
купи од последниов, најсвеж е, и ќе разбереш ко ќе го изгледаш.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Олабавете со оф топици. Не би сакал некој бан од тема, нели?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
http://www.world-football-legends.co.uk/players.php
http://www.planetworldcup.com/index.html



имаш по нетов да си купиш документарци за мундијалите, интервјуирани се тренери,легенди,судии...
купи од последниов, најсвеж е, и ќе разбереш ко ќе го изгледаш.
Не ми е муабетот тоа дали имале легендарни играчи и колку титули освојувале. Не секогаш победува оној што игра убав фудбал. Ама ете ова од секогаш ми било енигма, што толку ве привлекува да навивате за репрезентација која игра дефанзивен, тврд, лош за око фудбал. Најлогично објаснување ми е тоа што омилените клубови ви доаѓаат баш од Италија.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Не ми е муабетот тоа дали имале легендарни играчи и колку титули освојувале. Не секогаш победува оној што игра убав фудбал. Ама ете ова од секогаш ми било енигма, што толку ве привлекува да навивате за репрезентација која игра дефанзивен, тврд, лош за око фудбал. Најлогично објаснување ми е тоа што омилените клубови ви доаѓаат баш од Италија.
Јас пак ќе ти кажам, набави ги материјалите кој ти ги напоменав и откога ќе завршиш тогаш ќе збориме.
Јас навивам за Италија, а не за Буфон,Пирло,Инзаги... или па за Италија ќе навивам за СП 02, па после ќе бидам за Русија на Еуро 08, не туку она што било, што ќе биде и што е во репрезентацијата без разлика дали моментално нечинат или негуваат понепопуларен фудбал.
Неможеш за секаква конституција на ростер ти да играш атрактиван офанзивен напаѓачки фудбал, Липи не е од завчера, ниту он ниту управата ниту кој било друг во федерацијата.

затоа ти кажав, погледни најпрво како го оценувале пристапот на Италијанците во минатото па и сеа, луѓе признати и со сертификат а не ја и ти.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Буфон
Маџо---Киелини---Канаваро---Замброта
Де Роси
Пирло---------Монтоливо
Пепе
Кваљарела-------Џилардињо

со нападов можат да се изведат многу опции :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Buffon
Maggio - Cannavaro - Chiellini - Criscito
Camoranesi - De Rossi - Marchisio - Montolivo
Pazzini - Di Natale

Ја ипак вака би го играл. :tv:
Али, како и да е Липи најдобро знае и мило ќе ми биде само ако им ги затвори муцките на оние сличните на Боби[Мкд].
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Buffon
Maggio - Cannavaro - Chiellini - Criscito
Camoranesi - De Rossi - Marchisio - Montolivo
Pazzini - Di Natale

Ја ипак вака би го играл. :tv:
Али, како и да е Липи најдобро знае и мило ќе ми биде само ако им ги затвори муцките на оние сличните на Боби[Мкд].
Точно :) но сепак мислам дека џилардињо е најдобра опција во нападот па колку и да се овие двајца во добра форма :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Не го бутајте Замброта во состав бе :) Доста го пцуев за Милан ... сега и за Италија ли :)

Не шала на страна цела сеозна не сврза 3 утакмици немаше потреба да биде земен исто како и Гатузо ама Липи си знае!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Тимовите за што навиваме се од италија..кога почнувавме да гледаме фудбал некаде пред 10-15 години Италија беше силна репрезентација предводена од Раванели,Виали,Зола,Дел пјеро,Баџо,Барези,Малдини,Неста,Тоти..тоа беа одлични играчи кои не привлекуваа од мали очигледно и не играа така затворен фудбал...:toe:
Нема везе тоа ако навивам за Италијански клуб автоматски да навивам и за таа репрезентација т.е Италијанската...мене на пример не ми се свиѓа како играат Италијаните, ја од коа паметам за себе навивам за Интер и за Чешка Република(Поборски и компанија, на времето :)), значи везе си нема тоа клуб-држава:toe:

...али секој со свој памет и со свои размислувања:wink:
 
T

the Carpenter

Гостин
Словачка и Нов Зеланд идат понатаму. Нов Зеланд посебно ќе изненади против Италија. Мајке ми :)

сериозно? Скапана група, поради Италија најмногу!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Жими све не сте арни сите вие што го серете светскиот првак. Како може еден шампион на свет според вас до толку да нема врска од фудбал? Па што се тогаш другите репрезентации? Дебилни, ретардирани, кога успеала Италија да им освои?

Абе убаво кажале, кучињата лајат, карванот си врви ама кој да ги слуша постарите:toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Италија е фаворит во групава,меѓутоа лесно може да испадни......со овој состав реално очекувам на натпреварите да паѓа максимум до гол,така да ќе видиме кој ќе оди понатаму
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Италија е фаворит во групава,меѓутоа лесно може да испадни......со овој состав реално очекувам на натпреварите да паѓа максимум до гол,така да ќе видиме кој ќе оди понатаму
како бе само по еден гол, па нели Јакинта е во тимот...:)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Најверојатно Липи ќе ја практикува 4-3-3 за ова светско , формација која најчесто ја употребуваше во квалификациите ...

Отприлика вака некако ќе изгледа :

----------------Буфон------------------

Замброта - Канаваро - Киелини - Кришито

----------Де Роси----Маркизио(Монтоливо)

-----------------Пирло---------------------

-----Каморанези---------Ди Натале------

--------------- Џилардињо-------------
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom