Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Се што сакам Германија да паднат со Англија и да ги плеснат онака у немачки стил.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
да и ја то го сакам, само немој Гана и Србија зад нив да ги остаат.
Натпревар што се очекува да се случи побрзо од предвиденото е Аргентина - Франција, дали првиве ил вториве да продужат како втори.
а ко што глеам Бразил имаат нешто застрашувачки состав па могуче е Португал пред нив да исплива.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Се што сакам Германија да паднат со Англија и да ги плеснат онака у немачки стил.
Секад сме ги плескале енглезиве и они лечат комплекси со пеење.

Се фалат со нивната RAF.:pos:

There were ten German bombers in the air,
There were ten German bombers in the air,
There were ten German bombers, Ten German bombers
There were ten German bombers in the air,
And the RAF from England shot one down,
And the RAF from England shot one down
And the RAF from England,
The RAF from England,And the RAF from England shot one down


There were no German bombers in the air,
There were no German bombers in the air,
There were no German bombers, No German bombers,
There were no German bombers in the air,
'Cos the RAF from England shot them down,
'Cos the RAF from England shot them down,
'Cos the RAF from England, The RAF from England,
'Cos the RAF from England shot them down.
Long live the queen! :pos::pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Балак највероватно ќе го пропушти СП поради повреда која ја доби на натпреварот против Портсмут во финалето на купот.
Штета за Балак највероватно ова ќе беше негово последно првенство но тоа е тоа Германија има добри замени.
 
М

Мартин`

Гостин
Дали е можно Јанко Илковски (јади бурек) да биде коментатор за Светсково ? :jaj:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Дали е можно Јанко Илковски (јади бурек) да биде коментатор за Светсково ? :jaj:
Недај Боже повторно тој лик да се глупира во нему својствен дебилен стил.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не ме разочарувај со такви прашања те молам, нејќам уште сега да изгубам желба за гледање а чекам 4 години да почне.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Дали е можно Јанко Илковски (јади бурек) да биде коментатор за Светсково ? :jaj:
кога видов ми се стемни :pos2:

не го оспорувам квалитетот на Германците секоја чест за пожртвуваната игра али Србија долази јача него икад, и верувам дека можат дури и прво место да изборат- пред се ќе ми биде мило да ја клецнат Германија заради Чобан, а Гана можда и ќе пружи отпор ама според мене тешко дека ќе помине во следната фаза

а оној Дунга да му ебам мајката в пичка да не помине ни групи!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Јанко и да биде коментатор би бил као шо беше и порано онака, радио емисија на која тресе глупости за утакмицата која иде у живо на МТВ, а тебе ти е преку кур од поетските мисли на Калински и си го ставаш Јанко.
И не ми глумете се до толку озбилно луѓе кои би сакале да слушате озбилен коментар на тапа утакмица као рецимо Швајцарија - Хондурас и некои си слични на оваа. :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Тие што јадат бурек за Јанко изгледа немаат пратено СП 1998 и 2002 со намален тон на ТВ и пуштена 103ка на радио :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Од кај оваа информација за Јанко дека ке биде коментатор за светсково ??? Јанко е у лоши односи со МТВ, нема шанси да биде коментатор на тв. А ако биде на радио незнам шо ви смета на вас хејтерите тоа. На кој му е скурчено од мртвите коментатори ке си пушти радивце и завршена работа.
П.С. А уствари има негде најава за коментатори на МТВ ?! Калински ? Костовски ?!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Од кај оваа информација за Јанко дека ке биде коментатор за светсково ??? Јанко е у лоши односи со МТВ, нема шанси да биде коментатор на тв. А ако биде на радио незнам шо ви смета на вас хејтерите тоа. На кој му е скурчено од мртвите коментатори ке си пушти радивце и завршена работа.
П.С. А уствари има негде најава за коментатори на МТВ ?! Калински ? Костовски ?!
А, чек има други? :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom