Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
е не регуларно е :tv:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дали забранија да зујат од публиката со тие свирките или што беа ? :jaj:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Stara Dama-за ова дека Аргентина нема да помине ќе ти кажам само иди убиј се одма. За со Перу не е никаква местенка ја гледав цела утакмица:smir:

Aksi16-подобар пелмејкер од Верон ти е Рикелме. Дечкото не игра поради Марадона за репрезентација.

Сите вие што ги исфрливте Аргентина пред време ПАЗЕТЕ СЕ:pipi:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Да да , ја видовме Аргентина во квалификациите, благодарение на Фифа патува во Африка ... како што ја турнаа Португалија против Босна , така и Аргентина ... Впрочем Блатер и сам рече дека светско без Меси и Роналдо не е светско алудирајќи на тоа дека Аргентина и Португалија мора да играат во Африка :wink:

Јас не го оспорувам квалитетот на Аргентина , отсекогаш ми биле драги како Екипа , но свесен си и самиот ваљда кои им се можностите на ова светско предводени од Дрогирадона ...
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Да многу проблеми имаа заради Марадона зошто нејќеше да ги гира најдобрите, туку тие што му одговараа на него. Така и го изгуби Рикелме се испокараа и изјави Рикелме дека додека не отиде Марадона нема да игра за Аргентина...А Рикелме им е моментално многу потребен на Аргентина.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
И јас очекувам чудо од Србија на ова Светско првенство. Имаат прекрасен состав, мислам дека се најсилни досега по распадот на Југославија! Погледнете го само составот со кој мислам дека ќе тера Антич:

--------------Стојкович-----------------------

Иванович----Видич-----Лукович------Коларов

-------------Станкович----Милијаш-----------

---Красич---------------------------Јованович

----------Жигич---------Пантелич-------------

Едноставно страшни се!!!!!! Кога ќе го гледам ќе навивам како ние да играме, сепак сме браќа:wink:

13 Јуни 2010, 20.30 - Србија - Гана - 1 @ 2.30:tv:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Браќа не сме, али соседи да, затоа и се надевам дека ќе догураат далеку.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
И јас очекувам чудо од Србија на ова Светско првенство. Имаат прекрасен состав, мислам дека се најсилни досега по распадот на Југославија! Погледнете го само составот со кој мислам дека ќе тера Антич:

--------------Стојкович-----------------------

Иванович----Видич-----Лукович------Коларов

-------------Станкович----Милијаш-----------

---Красич---------------------------Јованович

----------Жигич---------Пантелич-------------

Едноставно страшни се!!!!!! Кога ќе го гледам ќе навивам како ние да играме, сепак сме браќа:wink:

13 Јуни 2010, 20.30 - Србија - Гана - 1 @ 2.30:tv:
Плус резервите: Качар, Суботиќ, Кузмановиќ, Нинковиќ, а јас како навивач на Звезда би сакал на овој список да се најде и Павле Нинков.

Нестрпливо го очекувам почетокот на СП :vozbud:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Напаѓачиве им се умри мушки , Пањтелич и Жигич :tv:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.542
Поени од реакции
14.280
Одбранава на Србија ја ставам у топ 5 одбрани на првенството. Јованович и Красич ќе бушат по крилата, Станкович ќе разбива, Милијаш ќе сврзува, едино нападот им е малку тиња, али ако овие зад нив одиграат како што треба, и нападот ќе проработи.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Браќа не сме, али соседи да, затоа и се надевам дека ќе догураат далеку.
Православни сме јбг:toe:..и до пред 20 години во иста држава бевме ..
поради овие фактори мислам дека сме таканаречени браќа:toe:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Православни сме јбг:toe:..и до пред 20 години во иста држава бевме ..
поради овие фактори мислам дека сме таканаречени браќа:toe:
Скарани православни "браќа", кои не ти ја признаваат твојата вера и црквата во која се молиш.
Во иста држава живееле моите родители а не јас, така да за мене се само соседи и ништо повеќе.

Онтопик.
Очекувам Аргентина да поминат како први во групата и да добијат лесен противник од група А, се надевам домаќинот.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Добар состав имаат србиве, од овие што ги следам у бундес, Суботиќ, Качар се ѕверој. Исто и Тошиќ, али нападон некако престатичен ми е, болје нека се испробаат само со еден напаѓач. Незнам Пантелиќ у што форма е од кога ја кидна од Германија.:toe:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Англичаниве потфрлија на претходните така да најверојатно ќе сакаат да се докажат
Холандија неколку пати имала добар состав ама никако да стани првак се надевам дека овај пат ќе им успее
Аргентинците потфрлија во кфалификациите ама имаат страшен состав ќе прават беља
а ова Италијанциве пошто се отепани нацковци можно е да стигнат и до финале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom