ANIME (Генерална дискусија)

H

HCL

Гостин
Ама нема ништо во нив. Или мене нешто не ми ги прикажува како што треба?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Исто е и кај мене :S Можеби е до тоа.. Туку ХЦЛ ај некое Аниме да ми предложиж за летово да го гледам .....
 
H

HCL

Гостин
Исто е и кај мене :S Можеби е до тоа.. Туку ХЦЛ ај некое Аниме да ми предложиж за летово да го гледам .....
Кажи жарн? Или барем дефинирај што би сакал да гледаш, со што да биде?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
:vozbud:Вратм по топициве за филм и ТВ...и го глеам ова...
Ајдееее,а ја си мислев дека сама сум во гледање anime и читање manga!!
 
H

HCL

Гостин
:vozbud:Вратм по топициве за филм и ТВ...и го глеам ова...
Ајдееее,а ја си мислев дека сама сум во гледање anime и читање manga!!
Ееее, да го кажеше ова пред некои 5 години можеби ќе беше точно ама сега веќе помина тоа. Тоа што Македонија е културно заостаната 10 години е друг проблем, но Јапонската култура веќе неколку години води во целиот свет.
 
R

Reve0ke

Гостин
еее појма немав дека на кајгана ќе начекам тема за аниме. Јас мислев дека народов не знае што значи cartoon па камоли аниме.

Народе до кај сте стасани со Code Geass??
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ееее, да го кажеше ова пред некои 5 години можеби ќе беше точно ама сега веќе помина тоа. Тоа што Македонија е културно заостаната 10 години е друг проблем, но Јапонската култура веќе неколку години води во целиот свет.
Колку си само во право...ама тоа е...Јапонците си ги бива...Да земат барем нашиве да почнат да даваат некое добро anime,ги има еден куп,а за мангите ми е многу криво,нив повеќе ги сакам...само знам дека ги има во Рамстор да се продаваат,500 ден еден volume...и тоа не се некои што се по мој вкус...

еее појма немав дека на кајгана ќе начекам тема за аниме. Јас мислев дека народов не знае што значи cartoon па камоли аниме.

Народе до кај сте стасани со Code Geass??
:aplauz: Леле,и јас си го помислив истото,добро е...има некои што знаат а?

Ауу Code Geass едно од најинтересните аниме за гледање. Code Geass R2 е подобра од првата сезона...да не кажувам спојлери а?..Некои работи сега се расчистија што не се знаеа...
Дечки,што друго гледате сега?Гледавте Vampire Knight?ЗАКОН.Мангата ја обожавам,а анимето...:vozbud:.Сега се чека за втора сезона во септември,Vampire Knight:Guilty...ако ги знам веќе дешавките од мангата...сакам да гледам! :je:
 
R

Reve0ke

Гостин
Koe anime е досега наинтересно што сте го гледале?
Мене лично најдобри и најинтересни ми се Fate/stay night, Nijna scroll (ама не и сериите),Neon genesis Evangelion(ми требаше време да го сватам),Akira,Full Metal Alchemist,Full Metal Panic,Princess Mononoke и други кои ми се многу интересни и се добри за гледање.

eee и заборајв Trigun и Cowboy Bebop.
 
R

Reve0ke

Гостин
Денеска минивам на плочник кај мене у Прилеп и гледам Ninja Scroll филмот се продава. Е тоа ти се вика комерцијала.:)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Моментално ја гледам Samurai Champloo и сум премногу импресиониран од серијава, се познава, нели? :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom