Интер - Јувентус, Дерби на Италија, (2:0)

Како ќе заврши дербито? (или, да се преброиме...)


  • Вкупно гласачи
    178
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
A да си го смениш ти никот а? Малку мава у очи овој, башка тоа е човекот кој му донесе на Јуве титула во 2002 година па така да... Јебига да разбиеме малце монотонија па да се пошегуваме. Иначе човекот си дава своја прогноза и никаде не кажува дека Јуве е фаворит. И ти очекуваш дека Интер ќе победи со Барса нели?


Titulata i vo 2002 ,kako i site drugi, ne vi gi donese ovoj nesrecnik, se znae kako vie gi osvojuvavte titulite-toa e vece druga tema...
Nikot ostavi go, neli smee toa da bide najneomileniot igrac na svet??? (na drugi mesta gi koristam i nelson rivas i hakan sukur )...

kazi mi kako vi bea prognozite pred pocetok na sezonata i do kade ste so toa???:kesa:
najrealno i najnormalno e da se ocekuva deka 'staricata' ke go jade vecer na golemo, a na sto go temelite vie vasiot optimizam-ne znam...

so barca ocekuvaj otprilika repriza na lanskiot duel chelsea-barca, da resava 1 gol, no za toa vo narednite denovi :toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Titulata i vo 2002 ,kako i site drugi, ne vi gi donese ovoj nesrecnik, se znae kako vie gi osvojuvavte titulite-toa e vece druga tema...
Nikot ostavi go, neli smee toa da bide najneomileniot igrac na svet??? (na drugi mesta gi koristam i nelson rivas i hakan sukur )...

kazi mi kako vi bea prognozite pred pocetok na sezonata i do kade ste so toa???:kesa:
najrealno i najnormalno e da se ocekuva deka 'staricata' ke go jade vecer na golemo, a na sto go temelite vie vasiot optimizam-ne znam...

so barca ocekuvaj otprilika repriza na lanskiot duel chelsea-barca, da resava 1 gol, no za toa vo narednite denovi :toe:
Самиот рече дека не е темава за тоа иначе сега ќе те потсетев на таа 2002, дека Јуве не можел да намести затоа што Интер цела сезона ја имаше судбината во свои раце. Доста се тешите со тоа дека секоја титула на Јуве била наместена.

Што се однесува до мечов, ист е соодносот Интер-Јуве, Барса-Интер. Значи ако таму очекуваш неисвесен дуел, во најмала рака очекувај го тоа и вечер.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ќе ја има ли на телма вечер утакмицава? ако ја нема дајте линк каде може да се гледа без да сецка.
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
Самиот рече дека не е темава за тоа иначе сега ќе те потсетев на таа 2002, дека Јуве не можел да намести затоа што Интер цела сезона ја имаше судбината во свои раце. Доста се тешите со тоа дека секоја титула на Јуве била наместена.

Што се однесува до мечов, ист е соодносот Интер-Јуве, Барса-Интер. Значи ако таму очекуваш неисвесен дуел, во најмала рака очекувај го тоа и вечер.
Vo najmala raka ocekuvaj ne premnogu ubedliv poraz na crno-belite. Ne sporeduvaj so Inter-Barca, toa e mec pomedju dva sampionski tima, ovde imame duel medju sampionot i tim so ambicii za 'gorna polovina od tabelata'. znaat i Mou i igracite deka vecer juve mora da plati za se, ke zborime pokasno za ova...:wink:
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Ајде вечерва имаме да ги :drk: Шитерашиве
 
Член од
15 април 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Интер 46 средби на Меаца е без пораз, а последниот го дожевеала на 22-ри март 2008-та година и токму против старата дама, средбата заврши 1:2.

 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Интер 46 средби на Меаца е без пораз, а последниот го дожевеала на 22-ри март 2008-та година и токму против старата дама, средбата заврши 1:2.

Снимка ќе гледаме вечер од ова :vozbud:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Снимка ќе гледаме вечер од ова :vozbud:
Ќе гледаш вечер порнич од Роко Зифреди продукција во која Интер ќе ја има улогата на Роко ,а старата дама ќе ја има улогата на невино мало девојче без никакви сили за отпор :tv:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ќе гледаш вечер порнич од Роко Зифреди продукција во која Интер ќе ја има улогата на Роко ,а старата дама ќе ја има улогата на невино мало девојче без никакви сили за отпор :tv:
Поздрав од Тотенхем со песната:

И не провоцирај Интер ово Интер оно демек да не нервираш :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Поздрав од Тотенхем со песната:

И не провоцирај Интер ово Интер оно демек да не нервираш :)
Леле ме испозаеба сеа со поздравов :)
Не провоцирам бе друже само сум реален , а тој поздравот може и ти да го добиеш вечер ,не те разбирам со која цел го постираш кога веќе од пола калчо добивте такви поздрави :tv:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Интер е појак и во подобра форма, клубовите не се сакаат и нема попуштање, единствено е со кој состав ќе излезе интер и колку ќе сакаат играчите д акршат ноги бидејќи играат во вторник со барцелона.


можни состави

Inter:
Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti; Thiago Motta, Cambiasso; Balotelli, Sneijder, Eto’o; Milito

Juventus:
Buffon; Zebina, Cannavaro, Chiellini, Grosso; Sissoko, Felipe Melo, Marchisio; Diego; Amauri, Del Piero

ако игра интер со овој состав тогаш б итребало да победи со 1-0 или 2-0, евентуално 2-1 на шашма јуве да де еден гол :helou:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Интер 46 средби на Меаца е без пораз, а последниот го дожевеала на 22-ри март 2008-та година и токму против старата дама, средбата заврши 1:2.

Снимка ќе гледаме вечер од ова :vozbud:
Боље глеј снимка од тоа, пошто преносот од вечерашната утакмица нема да ти се свиѓа многу. :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom