Матура

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
двете да се рачунаат тешко
ќе кажат од министерство на каква биографија мислеле
и после пак ќе си биде просек 3 мак пошо тие што го праеле тестот се :jaj:
Ако оценуваат реално просекот ќе биде 2...
Што мислиш, зашто не кажуваат граница за 2ка, 3ка, 4ка и 5ка? Зашто ако се знае границата матурата ќе ја поминат многу помале ученици, со тоа помалце ќе се запишат на факултет(а кампањата е да се запишеш на факултет и со тоа се намалува невработеноста :) ), а и проектот наречен Матура ќе доживееше неуспех...

Али јас сум за матурава(еден од ретките сум на кој што му помогнала повеќе, одошто што му одмогнала) :)

--- надополнето ---

Dimitar Apostolovski Abe da i ebam se na taa Eva....nikoj ne mi kaza deka treba da pisuvas za nekoja "izmislena"....i ne go resiv toa...si vikam koj kur e ovaa sea? :mad: c c hahahahha

:pos: :pos: :pos: ЛЕГЕНДАААА !!!!!!!!!!!!!!!!!

Него ова генерацииве ептен детинести бе, и ние имавме фб и разни глупости, али не правевме групи за делата што ни се паднаа :tapp:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
У понеделнк со господ напред :).... Некој да не има информации што ќе има Математика отприлика?
 
Е

експерт

Гостин
Ако оценуваат реално просекот ќе биде 2...
Што мислиш, зашто не кажуваат граница за 2ка, 3ка, 4ка и 5ка? Зашто ако се знае границата матурата ќе ја поминат многу помале ученици, со тоа помалце ќе се запишат на факултет(а кампањата е да се запишеш на факултет и со тоа се намалува невработеноста :) ), а и проектот наречен Матура ќе доживееше неуспех...

Али јас сум за матурава(еден од ретките сум на кој што му помогнала повеќе, одошто што му одмогнала) :)



и мене МНОООООГУ ми помогна, јас бев еден од малкуте на листата шо немаа 5.00 просек, а бев меѓу првите благодарение на матурата
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Дечки дане запримети некој колку прашања со заокружување имаше? Преку 40 беа?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
77
Поени од реакции
73
Ајде македонски помина што помина туку да му ја мислиме сега на математика.Дали има некој информација дали може да си носиш формули ?Зошто прочитав во едно упатство дека може ама не се јасно нагласено дека е дозволено...Кој ги знае и тие не знаат да кажат што и како....
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Ајде македонски помина што помина туку да му ја мислиме сега на математика.Дали има некој информација дали може да си носиш формули ?Зошто прочитав во едно упатство дека може ама не се јасно нагласено дека е дозволено...Кој ги знае и тие не знаат да кажат што и како....
Не биди луд, кој ќе ти даде да си носиш формули. <.<
 
Г

Господ

Гостин
Ја пишав дека Ева е родена во Миладиновци -.-

--- надополнето ---

Ајде македонски помина што помина туку да му ја мислиме сега на математика.Дали има некој информација дали може да си носиш формули ?Зошто прочитав во едно упатство дека може ама не се јасно нагласено дека е дозволено...Кој ги знае и тие не знаат да кажат што и како....
Абе па и ти па формули.Барај прирачникот да ти го дадат.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Биографијата требаше да биде во форма на текст ја прашав професорката по македонски така да тие што пишувале ЦВ имаат 0 бода. Испогрешив многу на болен Дојчин ГРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРХХХ и граматика неколку прашања и затоа ме интересира дали некој СИГУРНО ја знае границата за 5ка ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Биографијата требаше да биде во форма на текст ја прашав професорката по македонски така да тие што пишувале ЦВ имаат 0 бода. Испогрешив многу на болен Дојчин ГРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРХХХ и граматика неколку прашања и затоа ме интересира дали некој СИГУРНО ја знае границата за 5ка ?
Чекаат прво сите да ги прегледаат па ќе ја објават границата, мора сите на факс да се запишеме, како тоа :icon_lol:, оставаруваме 24/7 :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Биографијата требаше да биде во форма на текст ја прашав професорката по македонски така да тие што пишувале ЦВ имаат 0 бода. Испогрешив многу на болен Дојчин ГРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРХХХ и граматика неколку прашања и затоа ме интересира дали некој СИГУРНО ја знае границата за 5ка ?
Нема граница, од кога ќе ги прегледаат тогаш ја утврдуваат. Инаку, лани имаше четворки и со 92 %.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Чекаат прво сите да ги прегледаат па ќе ја објават границата, мора сите на факс да се запишеме, како тоа :icon_lol:, оставаруваме 24/7 :)
Знам дека ќе се запишеме и дека ќе оствариме 24/7 ама многу ме интересира дали сум толкав деген да добијам 4ка :kesa:

Едит : Заради БОЛЕН ДОЈЧИННННННН :nerv:
 
Член од
28 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Во принцип тестот имаше прашања на кои што требаше да се внимава добро што ќе се напише... Мене лично најтешко ми беше она за Болен Дојчин, затоа што во прирачникот не е толку добро разработена песната, а и секогаш повеќе внимание сме обрнувале на другите песни од Блаже Конески како што се тешкото, стерна, па и везилка... Искрено не очекував сердарот да се падне, но сета среќа ја повторив. Злосторсво и казна прашањата беа лесни, а оној текстон на рандом со авионине ми зеде многу време... Ептен запурничав текст, требаше многу да се внимава. Се на се не беше тежок, ама и дека беше лесен како многу мина што рекоја - не беше.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Сочувство до вас матурантите од старите времиња кога не постоеше матура :baeh:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
а дали ќе имаме можност да го видиме тестот пак ама оценет, да ги видиме грешките??
или само ќе ги објават резултатите и молим лепо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom