Rock Fest 2010 М.К.Ц.

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ревијалната ќе остане на 23, така?
 

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
Па финалето останува исто со сигурност (На 24ти), што значи дека ќе остане и ревијалната на 23ти (ваљда). :)
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Последната квалификациона вечер, која што требаше да се одржи во саботата не се одржа, поради тоа што Владата на Република Македонија прогласи ден на жалост, поради починатиот полски претседател Качински. Групите кои што требаа да настапат во саботата, ќе имаат можнсот да се претстават пред публиката на 24 април, кога првично беше закажано големото финале. Инаку финалето на Рок-фест 2010, ќе биде презакажано за наредната недела, а точниот датум ќе биде соопштен наскоро.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
А кој тепаше од втората вечер?
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Некој вака критики било позитивни негативни ... да слушниме ?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Некој вака критики било позитивни негативни ... да слушниме ?
Мене ми бевте многу интересни, искрено...сценски настап, самите песни како се склопени :) Добро е... се паднав од смеење бубњарот дур лупаше некои ритмови коа си ја маваше глаата :pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Некој вака критики било позитивни негативни ... да слушниме ?
Мене ми бевте многу интересни, искрено...сценски настап, самите песни како се склопени :) Добро е... се паднав од смеење бубњарот дур лупаше некои ритмови коа си ја маваше глаата :pos2:
Плус фората со тоалетната хартија насекаде. Добри и интересни бевте вкупно гледано. :палецгореалигонематуканафорумов:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Плус фората со тоалетната хартија насекаде. Добри и интересни бевте вкупно гледано. :палецгореалигонематуканафорумов:
Плус твојата маска од тоалетна хартија xaxaxaxaxaax :pos2:
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Не беше муабето само за нас ... целосна рецензија за настанов. Да можам да споредам нешто.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
настап како настап беше супер озвучувањето не така као шо мислевме бендоите беа супер и така поздрав од Heart Stroke :)
 
Член од
11 април 2009
Мислења
46
Поени од реакции
4
Кој победи вчера? Ја тупев оваа свирка цел месец и на крај не отидов...:/ Како беше? Дај пишете импресии :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom