Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Секој помошен судија треба да знае деке ако се сомнева во офсајд на Инзаги нека крене бидејки 99 посто е во офсајд како вечерва! Во второ многу падна играта на Реал,не дека они нападнаа али вие не го држевте темпото од прво!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
De la Red završio karijeru!!!!

Fudbaler madridskog Reala, Ruben de la Red, doneo je odluku da završi karijeru zbog zdravstvenih problema.Iako je pokušavao da se vrati fudbalu, Ruben de la Red nije dobio tu bitku, ali mu je predsednik "kraljevskog kluba" Florentino Perez ponudio posao trenera u mlađim kategorijama.


Млад играч ама тоа е :(
Жалам за овој играч,му претстоеше блескава кариера само да се развиеше правилно,но ете проблеми со срцето и крај...
Искрено жалам...греотка е.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сами сме си криви, уште од 55мин почнаа да ја пимплаат топката да се заебаваат, судијата крив, океј офсајд беше, ама многу појаки и поважни натпревари се решавале со гол од офсајд, а не овој натпревар. Така сеа Мур да ги вразуми малце со седење на клупа.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Пепе ем ја промаши топката, ем после го сопна Рамос кога трчаше овој кон Ибрахимовиќ. :pos:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Момци сам си кажа и коментаторот, сомнително второ полувреме. Инаку едно нешто само ке спомнам на што се изнасмеав. Расчистува Рамос една ситуација кога се лизна... и коментаторов вика Карваљо убаво се снајде... и ја таков за глава се држам викам леле пак го утна. И даваат риплеј и коментаторот вика сепак не беше карваљо, туку беше Кедира.... или Чаби Алонсо не забележав убаво. Бедно. 2-Х ја погодив.... само што не беше 0:1 па 1:1 .. туку 0:1 па 2:2
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Ремито е доволно. Италијани, италијани, италијани...

На крајот можеме да бидеме задоволни, 14 нат'превари на Мурињо по ред без пораз. Но боже мој, како ни ги дадоа тие два гола. Огромно фала до Педро Леон, ако не беше тој не ќе можев ништо да напишам.

Икер - Крив за првиот гол, отиде да ја прочита топката, али не ја дочита. Да беше Ибра малку поспретен уште порано ќе беше совладан.

Рамос - Доста добар, имаше неколку позитивни и негативни работи од него, неколку пати им оставаше многу простор, но сепак, прелазна оцена вечерва.
Пепе - Својата добра партија ја стави во сенка со карате-кид потегот. Едноставно не внесува голема самодоверба во одбраната.
Карваљо - Стандардно добар.
Марсело - Солиден, мада често во одбрана Карваљо му ја вршеше работата. Во напад, перфектен.

Кедира - Си ја вршеше својата работа, не може ништо да му се приговори.
Чаби - Доста растрчан вечерва, се најде во премногу дуели, делеше топки кон нападот. Исто како и неговиот партнер.

Роналдо - Ништо не покажа, непотребно силување на топката, премногу непотребни потези, а и стандарно Гатузо и Абате беа до него, а понекогаш и Пирло и останатите од одбраната на Милан.
Ди Мариа - Сјаен, многу добар. Им правеше што сакаше на играчите на Милан кој се движеа по неговата страна.
Озил - Најлош натпревар одигран за Реал. Како да знае да игра само на Бернабе. :S

Игуаин - Во прво полувреме одличен неколку добри потези, а потоа и долгоочекуваниот погодок од него против голем тим.

Педро Леон - Го отпишаа, а јас знаев дека ќе се врати. Константно зборував дека овој играч има квалитет за прв состав на Реал, и така и беше, ни врати со одличниот гол меѓу нозе, гол кој злато вреди. Фала Педро !
Бензема - По кој знае кој пат Мурињо знае кога да го уфрли во игра, одлична асистенција за голот. Браво и за него.
Албиол - Добар. xD

Интересна реакција на Мурињо при пресвртот. Втор пат по ред го вади Пепе од игра во моментите кога мора да брка резултат - против Херкулес испадна 15 минути пред крајот, вечерва одма после вториот гол на Милан. Формациски, со оглед на влегувањето на Бензема, формацијата станува 3-6-1. Со тоа што Кедира има уште подефанзивна улога. Во саботата Марсело имаше улога на крило по влегувањето на Арбелоа, сега Педро Леон беше оној додатен играч во средниот ред.

Иначе, Пепе директен кривец за два гола во последните два натпревари (а малку киксна и Касиљас, но и тој немаше да киксне ако Пепе си ја завршеше работата како што треба). Вториот гол вечерва, катастрофална грешка на линискиот судија.

Бевме подобри, и сплет на околности и не го добивме овој натпревар. На крајот се добро заврши, но можевме и мораше да го победиме Милан вечерва. Али ајде, прво место осигурано, не очекувам кикс со Оксер дома, и 14 натпревар на Мурињо без пораз. Проклетството Сан Сиро продолжува. Можеби и во вистински момент ни дојде овој натпревар, пред она што следува во Примера. Затоа што од натпреварот со Атлетико започнува Примера за Реал, а овој натпревар дојде во вистински време...И пак, ХАЛА МАДРИД !
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Laku noc teletabisi zeli vam deda Pipo...mizrii pola miljarda evra vi e timot a ede 38 godisnik da si igrat tasacite so vas,inace isto sme vo bilansot so vas so toa sto nie ve tepavme sred mardiD zato cuclata vo usta i naninuni
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Mnogu interesno ime na sponzor na dresovite imaat ovie vasive a ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Добри сме добри.. јас сум задоволен. Требаше да тепаме, тоа да, ама ајде шо е то е, ништо не изгубивме :)

--- надополнето ---

Laku noc teletabisi zeli vam deda Pipo...mizrii pola miljarda evra vi e timot a ede 38 godisnik da si igrat tasacite so vas,inace isto sme vo bilansot so vas so toa sto nie ve tepavme sred mardiD zato cuclata vo usta i naninuni
I da odi legnisi kasno e, sloboden si.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Laku noc teletabisi zeli vam deda Pipo...mizrii pola miljarda evra vi e timot a ede 38 godisnik da si igrat tasacite so vas,inace isto sme vo bilansot so vas so toa sto nie ve tepavme sred mardiD zato cuclata vo usta i naninuni

Laku noc sviraci... пошто глеам го имаш Ибра кога свири на аватар :pos:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Е де,мораа да му подарат некој гол (во овој случај 2) оти можеше срцето да ги стегни овие пензионерине.
da da i kako minatata godina na tiago silva sto mu ponistija

pa aman be so mislite vie deka sega so murinho i ovie igraci nema nikoj da ve spreci
spustite se na zemja malce mada u taa liga so ke se spustate edino barca ako moze da ve spuste drugite po 5-0 kako barca sevila ke gi tepate
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom