Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.145
На Морати не му е дојдено до тие 5 милиони, Интер не е во финансиска криза па да бара огромни суми за играчи. Мислам дека не сака да го продаде, а ако го продаде, сака од него да заработи многу. Едноставно е, ако го сакате најдобриот десен бек во светот платете јас колку што ќе кажам, никој не ве тера со сила да го купувате, ќе си го задржиме, и тоа е тоа. Ако Мурињо навистина го сака, не 35, и 50 да побара Морати, Реал ќе плати.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.145
Бај д веј, и Чаби Алонсо го земавме на 28 години, па лани тука сите мрчеа зошто толку пари за 28 годишен, Снајдер може да одигра таму подобро, бла бла.. А и самите видовте дека Чаби е неопходна алка во средниот ред.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.145
Он не е дефанзивец, глупа споредба.
Па баш дефанзивците се оние кои играат во одлична форма до 35-36. Карлос, Салгадо, Кафу, Малдини, Занети (овој секаде може да игра) и уште многу примери.. А кажи ми ти мене еден играч од средина кој е добар колку што беше добар Карлос на 34 години во одбрана.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе сега...сепак Интер ја одредува цената за нивните играчи, не ние. Може ќе се најде некоја заедничка точка, ама сепак неможе ние да кажуваме за колку пари да го дадат. Очигледно они си ги ценат играчите, за разлика од нас кои ги даваме како кило урда на пазар. Смешни беа сумите што се зедоа за Снајдер и Робен, па сега друг ни е крив. Морати го заболе Стојко ако Реал не даде 35 или 40 мил. за Маикон, ќе си остане кај нив и крај.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па баш дефанзивците се оние кои играат во одлична форма до 35-36. Карлос, Салгадо, Кафу, Малдини, Занети (овој секаде може да игра) и уште многу примери.. А кажи ми ти мене еден играч од средина кој е добар колку што беше добар Карлос на 34 години во одбрана.
Незнам ни еден играч од средниот ред, што издржал да игра до 34год добро. Добар дефанзивец е Маикон, ама на 29год да даеш 35м???
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе што ако ти го дадат за 30 а не за 35М.Голем к*р,сме давале наши играчи за ништо па сега ако го сака Мурињо,ќе го земеме и за 40 М.Ако не ќе си остане кај нив,а ние си го имаме Рамос.Битно тие си ги ценат играчите,ма да во последно време сите ги кренаа сумиве откако го зедовме Роналдо.Кога вика Syn,35 M за бек не се дава,кој фактор е бекот во играта.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.145
Незнам ни еден играч од средниот ред, што издржал да игра до 34год добро. Добар дефанзивец е Маикон, ама на 29год да даеш 35м???
Не ги давам јас Перез ќе ги дава. Да не беше Мурињо и јас не би сакал да дадат толку пари, ама знаејќи дека Мурињо е тој што ги одбира играчите и Маикон му е огромна желба, колку сакат нека дадат, само нека го донесат.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе што ако ти го дадат за 30 а не за 35М.Голем к*р,сме давале наши играчи за ништо па сега ако го сака Мурињо,ќе го земеме и за 40 М.Ако не ќе си остане кај нив,а ние си го имаме Рамос.Битно тие си ги ценат играчите,ма да во последно време сите ги кренаа сумиве откако го зедовме Роналдо.Кога вика Syn,35 M за бек не се дава,кој фактор е бекот во играта.
200% во право...ако се глупи нека го земат за 50м, најпаметно ќе им биде. Тогаш нема да се замараат со понуди глупости, ценкање итн.:pipi:

--- надополнето ---

Не ги давам јас Перез ќе ги дава. Да не беше Мурињо и јас не би сакал да дадат толку пари, ама знаејќи дека Мурињо е тој што ги одбира играчите и Маикон му е огромна желба, колку сакат нека дадат, само нека го донесат.
Знам дека му е желба и јас ни можам да забранам, ни ништо. Нека го земат и крај...:toe:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Интересна вест за Реал Мадрид...Реал се обидува да го врати Фернандо Хиеро на Бернабе! За него има место во помладата категорија на Реал или пак можно е да биде примен во спортскиот менаџмент...
Во 2003 имаше конфликт меѓу Хиеро и Флорентино Перез, а резултат на тоа беше заминувањето на легендарниот играч на Реал од клубот, но се чини ...тоа е сега веќе минато...
Минатиот вторник Бутрагењо беше на стадионот во Кејп Таун, Ј.Африка и таму говореше за можностите за враќање на Фернандо Хиеро во Реал Мадрид...
Моментално, Хиеро е спортски директор на Шпанската Фудбалска Федерација...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.412
Поени од реакции
29.651
Robben и прекини више стварно... едноставно најдобро крило е и тачка више со марика и нејзините физиономии...
жива катастрофа е сега засега и сите 10 тина натпревари заедно со олимпијадата шо сум ги гледал... и стварно доста!
Брат олади малку бре :pos2:
Робен е минато и не се враќа тој веќе.
Ди Марија е одличен играч можеби на СП не се гледа многу али олимпијадата изгледа си ја преспал :toe:
Плус специјалниот ни е тренер не некоја марионета...он дури и од тебе би направил класа играч. :pos2:
Ај поздрав и не се нервирај толку многу.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Aбе Ди Марија ќе биде играчиште во Реал....партал ќе прави ... :) Верувајте..... Мур го донесе....знае што прави :) :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom