Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Боби[Мкд];3648709 напиша:
Швајни не си оди(you heard it here first :)), знам дека е јак и дека партал ќе прајт со Алонсо заедно, ама клубот не го пуштат ни за троцифрена сумa, клубот е во добра економска состојба, и штом Рибери не го пуштија за 80, нема ни овој. Настрана што тој несака да си оди. I bet my life on that. ;)
Убаво е тоа од нивна страна што не ги даваат играчите туку така...ама јас искрено не го обожавам него толку. Ако би се барал партнер тогаш Де Роси, Есиен или Маскерано-убицата (гледам Интер го даваат Камби + кеш, значи вреди типот).:toe:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
И мене ми беше поголема желба од ушљакон.И не ми е мило кога ве слушам вака и сакате да се уништи во Сити.Тој не е ни најмалку крив,крив е оној гомноно Љоренте кој ужива да не уценува.А и Мурињо мислам дека не даде зелено светло а како што се договоривме сите во фан клубов ќе ја почитуваме секоја одлука на Специјалниот.
@djmanga-за постот 2 страни поназад,дај боже да е вистина она што се шпакулира.Твојот збор е на место.За Швајни не треба да се штеди ни 50-60 М.Најголема желба ми е.:pipi:
Никаде не реков дека сакам да се уништи. Ја опишував реалноста/неговата иднина.

Едит: Дали слушнавте за тоа вчера што го направил Роналдо ? Кога плукнал во камерманот ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Убаво е тоа од нивна страна што не ги даваат играчите туку така...ама јас искрено не го обожавам него толку. Ако би се барал партнер тогаш Де Роси, Есиен или Маскерано-убицата (гледам Интер го даваат Камби + кеш, значи вреди типот).:toe:

Камбиасо ке биде новиот капитен на Интер , па не сум баш сигурен дека го даваат Камбиасо за Маскерано =)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Убаво е тоа од нивна страна што не ги даваат играчите туку така...ама јас искрено не го обожавам него толку. Ако би се барал партнер тогаш Де Роси, Есиен или Маскерано-убицата (гледам Интер го даваат Камби + кеш, значи вреди типот).:toe:
Швајни не е типичен деструктор, тој е подефанзивна верзија на Чави од Барса, знае да сочува топка, да направи контра,има гоолем процент на почни пасови, и секогаш трча најмногу. Есиен е подобар, ама многу се повредуе. Е сега Швајни и Де Роси, се добри опции, ама ти викам дека е мноогу тешко, ако не и невозможно да си оди. Тој е најглавна столица во тимот, а најважниот играч во германската репрезентација. :)

Има голема плата, и огроомен респект во германската јавност, и се поради лојалноста кон клубот.

Eве и потврда за златко и манга да не го имаат во предвид... Bayern won't sell stars Schweinsteiger and Lahm

Љубовта кон клубот е нешто што некои играчи никогаш нема да го сфатат. :pipi:

Манчестер Сити нудеше голема сума пари за Милер, ама тој не сакаше да си оди.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Боби[Мкд];3648734 напиша:
Швајни не е типичен деструктор, тој е подефанзивна верзија на Чави од Барса, знае да сочува топка, да направи контра,има гоолем процент на почни пасови, и секогаш трча најмногу. Есиен е подобар, ама многу се повредуе. Е сега Швајни и Де Роси, се добри опции, ама ти викам дека е мноогу тешко, ако не и невозможно да си оди. Тој е најглавна столица во тимот, а најважниот играч во германската репрезентација. :)

Има голема плата, и огроомен респект во германската јавност, и се поради лојалноста кон клубот.

Eве и потврда за златко и манга да не го имаат во предвид... Bayern won't sell stars Schweinsteiger and Lahm

Љубовта кон клубот е нешто што некои играчи никогаш нема да го сфатат. :pipi:

Манчестер Сити нудеше голема сума пари за Милер, ама тој не сакаше да си оди.
Швајни за во Германија е одличен играч и најпаметно му е да остане таму да си биде газда, него ли како Балак да се заебе. Не верувам дека надвор од Германија би се снашол, а можно и да грешам. Балак беше во Баерн име сите фанови го сакаа, од него зависеше све. Ама алчен сака повеќе пари, со Баерн демек неможел да освои ЛШ(со Челзи зема:pos2:) Башка Баерн не памтам некогаш да дале надежен фудбалер на друг тим, поготово нивно школо. Они ги чуваат играчите, пошто никогаш не давале огромни суми за фудбалери, сеа во последно време им се смени малце политиката, па почнаа да се опуштат.

Милер уште е мал, не разбира што како иде. Ете го и Силва, му се отвори шучето да чепне некој динар.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Друг е менталитетот на Милер и Силва бе, германските играчи на ја напуштаат бундеслигата во последниве 10 години, од времето на Бироф и Клинсман кои ја шетаа цела европа, не ја напуштаат поради тоа што ги сакаат клубовите, ја сакаат државата, не дека нема да успеат во примера или премиер лигата. Ниеден германски играч не би заминал во Манчестер С, и германските фудбалери не се како на пример(португалците, бразилците и други...) I have always dream of playing for Real Madrid.

На Швајни, Лам, Милер или Оезил желба им е да играат во Баерн. Затоа тешко Швајни, се надевам дека се разјасни нешто. :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Замисли Реал Мадрид е во криза, а Валенсија бара Перез да и го продаде Роналдо.
Перез веднаш би прифатил... :vozbud:
А за 50 милиони зборуваш безврска. Реал нудеше само 25 милиони евра за Силва. Проверено. :smir:
Добро ај 50 не, ама реал нудеше преку 30 м. овие ја кенкаа, уверен сум дека доколку Реал пратеше понуда за Виља од 50 м. (мислам дека толку го купи Барса) Љоренте ќе ја одбиеше.

Боби[Мкд];3648709 напиша:
Швајни не си оди(you heard it here first :)), знам дека е јак и дека партал ќе прајт со Алонсо заедно, ама клубот не го пуштат ни за троцифрена сумa, клубот е во добра економска состојба, и штом Рибери не го пуштија за 80, нема ни овој. Настрана што тој несака да си оди. I bet my life on that. ;)
Кој нудел 80м. за Рибери бе? :)

Иначе се согласувам дека Шванји е тешко да го напушти Баерн, ист случај како Де Роси со Рома.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Добро ај 50 не, ама реал нудеше преку 30 м. овие ја кенкаа, уверен сум дека доколку Реал пратеше понуда за Виља од 50 м. (мислам дека толку го купи Барса) Љоренте ќе ја одбиеше.
40 м.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Добро ај 50 не, ама реал нудеше преку 30 м. овие ја кенкаа, уверен сум дека доколку Реал пратеше понуда за Виља од 50 м. (мислам дека толку го купи Барса) Љоренте ќе ја одбиеше.
Зборуваш на памет. Реал Мадрид најмногу понуди 25 милиони евра како и Челзи, а Љоренте изјави дека под 30 милиони не го продава Силва. Сити даде 33 и го добија.
Виља пак отиде во Барса за 40 милиони, не 50. Реал официјално минатата сезона понуди за него само 25 милиони евра + Негредо, а Валенсија бараше пари. Тоа е се.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.144
Боби[Мкд];3648734 напиша:
Eве и потврда за златко и манга да не го имаат во предвид... Bayern won't sell stars Schweinsteiger and Lahm
Не заебавај сега и ти, зарем очекуваш Нерлингер дека ќе изјави, "да Швајнштајгер ќе го продаваме", кога тој им беше најдобар играч минатата сезона. Нормално е дека ќе ги демантираат тие гласини, се додека официјално не се пресели во друг клуб, како што направи претседателот на Валенсија за Виља во Барса. Иако според мене шансите Швајнштајгер и Лам да го напуштат Баерн се еднакви на тоа ја да имам секс со Ким Кардашин. :)

И да, Реал никогаш нема понудено 80м за Рибери. Се е тоа шпекулации и пополнување на празниот простор на медиумите.

Инач, вамос_реал, Маскерано е интересна опција. Немам размислувано за тоа, ама не би ни дошол лошо.

--- надополнето ---

Xabi Alonso I Hope To Buy Webcam And to Show To You Myself In Msn :)

http://www.facebook.com/XabiOfficial

21 век еј, уште нема веб-камера.. :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom