Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кој ќе биде во подобра форма тој ќе игра. Според мене Бензема треба да добие шанса пред Мариа, осеќам ќе експлодира сезонава.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Најновата реклама на Ариел...:smir::smir:Алал да му е кој ја направил :)


п.с-Немој да се налутат фановите на Барселона...ова само шала :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
^ Ги обелува и најтврдокорните дамки :pos:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
На пример кој ?????
Па зависи брат која тактика се употребува до колку се игра со двајца напаѓачи и Бенз и Хиго ќе играат. Ако па се игра со еден напаѓач, до колку би се покажал Бенз како во Франција само класа подобро во Шпанија, големи му се шансите да му земе место на Хиго.
За Ди Мариа ќе има првотимски статус, кој и да заигра десно освен Роналдо нема да може да му го заземе местото на Ди Мариа, пошто Кака ќе биде игран од Мурињо како Плеј...така да...:toe:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Најновата реклама на Ариел...:smir::smir:Алал да му е кој ја направил :)


п.с-Немој да се налутат фановите на Барселона...ова само шала :)
Ја знам рекламава али не е на Македонски овде.
7028_132975354772_96686264772_2509119_5208520_n.jpg
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Роналдо почна да заборава да трча ко Кака, без никој да го чепне паѓа...штета што им се случува ова само на Мадридистиве.:(
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Во Реал паѓа така ?
Во Реал сеуште му се нема случено, ама не ме сваќај погрешно...стварно слабо изигра. Освен бомбата која не ја фати жива Касиљас и таа што му ја протна на Пуки кроз нозе толку. На Кака (и за Кака не ме сваќајте погрешно) барем едно 7 пати како што памтам му се има случено, да потрча побрзо ќе падне или сака незнам што да направи и паѓа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Во Реал сеуште му се нема случено, ама не ме сваќај погрешно...стварно слабо изигра. Освен бомбата која не ја фати жива Касиљас и таа што му ја протна на Пуки кроз нозе толку. На Кака (и за Кака не ме сваќајте погрешно) барем едно 7 пати како што памтам му се има случено, да потрча побрзо ќе падне или сака незнам што да направи и паѓа.
Сам игра, затоа и е толку слаб. Од Меирелеш и Пепе ли ќе очекуваш да освојат простор, и со тоа да се отвори повеќе простор за Роналдо ? Друго е кога зад себе ќе ги има Кака и Чаби.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Рамос бе РАМОС !!!!!!

Ако уште прави проблеми Интер за Маикон не знам што чекаат, нека се откажат!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Никаква игра немаа португалија, бетер од Интер против барса беа. Роналдо неможе 10 души да помине и гол да дае.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Сам игра, затоа и е толку слаб. Од Меирелеш и Пепе ли ќе очекуваш да освојат простор, и со тоа да се отвори повеќе простор за Роналдо ? Друго е кога зад себе ќе ги има Кака и Чаби.
Џабе боље не праиме муабет, нема да се разбереме...ти ќе тврдиш едно, јас друго.
Иначе штета за Роналдо што нема со Португалија никогаш ништо да направи, едноставно немаат тим:toe:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Контрао бе, партали ги напраи не му писнаа назад, а и у напад е звер

Рамос криво ми е што ќе игра централен звер е десен бек
и да, со здравје да си ја служиме Маријата

Иначе за партнер на Чаби го предлагам Пасторе:)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
РАМОС ЕЈЈЈЈЈЈ:drk::drk::drk: може комотно да им држи часови ама баш на сите......е ај после не го сакај да те видам:) будала бе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom