Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
JOSE MOURINHO has beaten Manchester City in the race to sign Brazilian star Maicon.

Brazil's World Cup right-back has agreed to join The Special One's Real Madrid from Inter Milan in a £25million deal as soon as he returns from South Africa. City were hoping to persuade the player to join Roberto Mancini's Eastlands revolution.

But Maicon has told his old boss Mourinho that he will link up with him at the Bernabeu next season.

The transfer will spark fears in Liverpool that Inter boss Rafa Benitez will use the fee to return to Anfield to lure Javier Mascherano from the Merseysiders.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/worldcup2010/3032377/Manchester-City-have-lost-out-to-Real-Madrid-in-race-to-sign-Brazil-star-Maicon.html

Уште лев бек и спремни сме. Таиво, Контрао, Бастош. Бирајте. :)



 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Честито нека ни е:smir:
По све изгледа му дојде паметот на Перез да не фрла огромни суми за трансфери:toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
JOSE MOURINHO has beaten Manchester City in the race to sign Brazilian star Maicon.

Brazil's World Cup right-back has agreed to join The Special One's Real Madrid from Inter Milan in a £25million deal as soon as he returns from South Africa. City were hoping to persuade the player to join Roberto Mancini's Eastlands revolution.

But Maicon has told his old boss Mourinho that he will link up with him at the Bernabeu next season.

The transfer will spark fears in Liverpool that Inter boss Rafa Benitez will use the fee to return to Anfield to lure Javier Mascherano from the Merseysiders.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/worldcup2010/3032377/Manchester-City-have-lost-out-to-Real-Madrid-in-race-to-sign-Brazil-star-Maicon.html

Уште лев бек и спремни сме. Таиво, Контрао, Бастош. Бирајте. :)



Вест од тхесун =



Марсело е подобар од сите тројца. Или искусен играч или ништо. Таиво највеќе ми се допаѓа од тие тројца али штознам, чим у Франција моментално има подобри леви бекови од него( Цисоко и Тремублабла) за Шпанија да не збориме.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
Абе ај кога играа со Северна Кореа да речеш дека сепак тоа било Северна Кореа, ама Контрао играше против Бразил, од другата страна го имаше најдобриот десен бек во светот, па не му даде да мрдне. Таиво исто играше против Меси и компанија, па беше еден од најдобрите на теренот. Кој и да дојде од тие ќе биде одлична инвестиција. Патем и искусниот бек што се спомнуваше, Ешли Кол ова СП одигра катастрофално, не забележав ни еден пробив да направи. Евра нема шанси да дојде, така да останува да се одбери од овие тројца еден, за мене е се исто кој и да дојде.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
^Aко ги рачунаш како крила можеби(ма да и тука според прикажаното не ме убедува Ди Мариа)а Коентрао што игра бек и таму е ѕвер.
Не ги рачунам според позицијата туку како добри или лоши засилувања. Истото искуство што го има Ди Мариа го има и Коентрао. Значи ризикот дека ќе биде неуспешен трансфер како што многумина досега го дефиниравте Ди Мариа, е ист со Коенртао.

Лично, првата утакмица ме разочара зашто го шибаа слоновите, после малку се поправи, против Бразил на пр. ма да и тоа не беше некоја утакмица каде што имаше работа. До душа, Бенфика сум ја глеал два три пати цела сезона и не ми упаднал во очи овој. Ма да читам дека бил избиран за млад играч на месецот повеќепати, тоа е веќе нешто.

Него нека му е со среќа на Ди Мариа... да ги оправда парите :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ич не ми прај мерак овој Маријава како нов играч ама ај да не ширам скептицизам.Се надевам на што е можен побрз трансфер на Маикон да се израдуваме малку.Што се однесува до левиот бек,Коентрао и никој друг.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Абе ај кога играа со Северна Кореа да речеш дека сепак тоа било Северна Кореа, ама Контрао играше против Бразил, од другата страна го имаше најдобриот десен бек во светот, па не му даде да мрдне. Таиво исто играше против Меси и компанија, па беше еден од најдобрите на теренот. Кој и да дојде од тие ќе биде одлична инвестиција. Патем и искусниот бек што се спомнуваше, Ешли Кол ова СП одигра катастрофално, не забележав ни еден пробив да направи. Евра нема шанси да дојде, така да останува да се одбери од овие тројца еден, за мене е се исто кој и да дојде.
Против Бразил го имаше Маикон, али тоа повеќе наликуваше на пријателска утакмица, не дека Маикон се трудеше многу да го пројде.

Бастос е сличен со Марсело, скоро ист. Во напад е одличен али во одбрана не многу поарен од нашиов. А Таиво мислам дека е преценет

Сепак, верувам дека Мур ќе ја среди работата како што треба. :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208



Сепак Мурињо најдобро си знае што и како треба. Контрао и Бастош со своите репрезенентации веќе се во понапредна фаза од СП, и тука мора да докажат колку вредат. Таиво го пратев цела сезона во Марсеј, многу ми се допаѓа како играч. Таа позиција е една од најризичните, и мислам дека до последен момент ќе се чека одлуката за тоа кој играч од наредна сезона ќе игра таму.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Лелееее фаца дојде конечно кај нас....бреееее:) ај честито нека му е иако искрено ништо посебно не ми го прави меракот, но се надевам дека ќе прикаже одлични игри и ќе успее да ме демантира. Ама ако биде некоја пропадната инвестиција, мајке ми идам и ја играм на негово место:pipi:
Иначе што го бркате Марсело на клупа????? Кој ќе се тепа и ќе се бута по терен, кој ќе ги смее и ќе праи фаци...??? Бтв Хрико, Таиво и не е така лоша опција, нАли?
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Тоооооооооооооо конечно средена работа, ми се исполни желбата(Аргентинец):back:... е сеа ќе гори стартниот состав со Ди Мариа:tv: Честито нов играч и да покаже многу добри игри како во Бенфика и Аргентина. Се надевам ќе блесне, нема да биде само една ебана сенка.:toe:



 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па добро не како сеа на СП ама има добри игри во дресот на Аргентина, + освои Олимпијада во 2008. Најголема заслуга за титулата на Бенфика е Ди Мариа...Каков меч имаше против Марсеј тутууууууууууууууууу, глеј му го само потегот. Ова ти зборам за оваа сезона!!!

Argentino boy има да пали све:pipi:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Добредојде за Ди Мариа.....Се надеваме на успешна сезона со него :)
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Ајде честито нов играч...мене лично ми прави кејф Ди Мариа...а и верувам во изборот на Мурињо...и мислам дека е правото засилување за Реал Мадрид.:smir:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Абе ај кога играа со Северна Кореа да речеш дека сепак тоа било Северна Кореа, ама Контрао играше против Бразил, од другата страна го имаше најдобриот десен бек во светот, па не му даде да мрдне. Таиво исто играше против Меси и компанија, па беше еден од најдобрите на теренот. Кој и да дојде од тие ќе биде одлична инвестиција. Патем и искусниот бек што се спомнуваше, Ешли Кол ова СП одигра катастрофално, не забележав ни еден пробив да направи. Евра нема шанси да дојде, така да останува да се одбери од овие тројца еден, за мене е се исто кој и да дојде.
Гервињо два три пати го напраи мајмун, како што Навас го праеше Марсело. Со Бразил десно крило играше Алвес, така да ни тоа не се рачуна ко кузнае каков успех. Ништо повеќе од тоа што праи Марсело, а да се напомене дека игра у лига кај што Савиола и Хави Гарсија се водечки играчи у лига. Таиво колку што сум гледал игра солидно на секоја утакмица, али незнам дали е материјал за Реал, тоа што толку време игра у Марсеј уште повеќе ме тера да мислам на тоа. Баштошш уште незнам како игра пред Марсело у репрезентација мада секакви глупости има на светсково па и тоа нека е.

А на Ешли неможе да му се суди на светсково поради тоа што англија смрдат на неизбришан газ, па не гледам причина он нешто да е боље. Како и да е, две три класи е подобар од сите спомнати погоре па мислам и не е убаво у иста реченица да се ставаат :)

Сума сумарум, не би давал 25+ милиони за непроверен и неискусен бек кога веќе еден имаме, а и Мурињо рече дека Контраоо е португалски Марсело. Треба некој што нема да сере у гаќи кога ќе дојде утакмица во лш, па било тоа и Хајнце.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom