Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Raúl comunica a Mourinho que no va a seguir en el Real Madrid

Раул комуницирал со Мурињо, и го известил дека го напушта Реал. Колку ми е бедно ова еј, не можам да си го замислам во друг дрес, најголемата легенда на Реал што сум имал можност да ја гледам. Доколку е решен да си оди, се надевам ќе се пензионира, и нема да облече дрес од друга екипа.
Не верувам. Нема срце за да го напрај то.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Марадона: Игуаин е како Креспо и Батистута

"Игуаин ги поседува квалитетите како Габриел Батистута и Хернан Креспо. Пред него претстои спектакуларна иднина и мислам дека моментално ги поминува неговите најдобри фудбалски моменти", рекол Марадона одбивајќи да признае дека предолго чекал за да го повика во репрезентацијата.

"Не, го повикав баш во право време!"
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Raúl comunica a Mourinho que no va a seguir en el Real Madrid

Раул комуницирал со Мурињо, и го известил дека го напушта Реал. Колку ми е бедно ова еј, не можам да си го замислам во друг дрес, најголемата легенда на Реал што сум имал можност да ја гледам. Доколку е решен да си оди, се надевам ќе се пензионира, и нема да облече дрес од друга екипа.
Што му фали да остане и да игра ко претходнава сезона бе... уверен сум дека со Мур би изиграл и подобро :(
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ајде частам пиво. Нема веке да се нервираме со шпекулации за евентуален трансвер на Балак. Потпишал официјално со Леверкузен.:vozbud:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Raúl comunica a Mourinho que no va a seguir en el Real Madrid

Раул комуницирал со Мурињо, и го известил дека го напушта Реал. Колку ми е бедно ова еј, не можам да си го замислам во друг дрес, најголемата легенда на Реал што сум имал можност да ја гледам. Доколку е решен да си оди, се надевам ќе се пензионира, и нема да облече дрес од друга екипа.
:icon_eek::icon_eek::nerv::nesvest:Добро де,најголема грешка на Раул....Не е фер вака...Секогаш нешто мора да ни се случи.Ќе дојде асален тренер конечно и заминува предобар играч,...Ама баксузи сме биле..

--- надополнето ---

Аlbiol серизно го повредил коленото на денешниот тренинг и
речиси сигурно нема да може да игра до крајот на СП ..... ..... .....
.
Xabi Alonso вчера го повреди глуждот, и докторите веруваат дека ќе
може да игра против Португалија.....

KATAЛОНСКИ ВЕСНИК објавува дека Кака' ќе оди под нож и дека управата на РМ збеснала ....

п.с-Инаку доколку Кака' навистина оди под нож постојат ли шанси да може тоа да биде фатално за него..?Можеби крај на кариера?Сега еден ми зборува на фб...Што мислите вие...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
п.с-Инаку доколку Кака' навистина оди под нож постојат ли шанси да може тоа да биде фатално за него..?Можеби крај на кариера?Сега еден ми зборува на фб...Што мислите вие...
:pos2::pos2:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
:icon_eek::icon_eek::nerv::nesvest:Добро де,најголема грешка на Раул....Не е фер вака...Секогаш нешто мора да ни се случи.Ќе дојде асален тренер конечно и заминува предобар играч,...Ама баксузи сме биле..

--- надополнето ---

Аlbiol серизно го повредил коленото на денешниот тренинг и
речиси сигурно нема да може да игра до крајот на СП .....
..... .....
.
Xabi Alonso вчера го повреди глуждот, и докторите веруваат дека ќе
може да игра против Португалија.....

KATAЛОНСКИ ВЕСНИК објавува дека Кака' ќе оди под нож и дека управата на РМ збеснала ....

п.с-Инаку доколку Кака' навистина оди под нож постојат ли шанси да може тоа да биде фатално за него..?Можеби крај на кариера?Сега еден ми зборува на фб...Што мислите вие...
нормално дека ке го повреди ...глеј шо му праи Мата:wink:

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146


Вистинска легенда, гениј, нема зборови со кој може да се опише овој великан. Среќен 33-ти роденден.
 
B

boki10messi

Гостин
Среќен роденден, играчу-поим за фудбалот, синониму за фудбалска жива легенда, идолу на младите, примеру на идните фудбалери. RESPECT, вакви играчи се раѓаат еднаш во 100 години. Искрени желби за понатамошната кариера на Раул, да ја заврши кариерата како играч во Реал, потоа некое директорско место во клубот или работа со некои од младите фудбалери и оној ден кога Жозе Мурињо ќе си замине од клубот, воопшто да не се бара замена "од надвор".. Посакувам за најдоцна 5-6 години Раул повторно да биде предводник на Реал Мадрид, тогаш како менаџер. :smir:

можеби првиот пат звучев како Калински:)
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Среќен нека му е роденденот на капитенот и многу жално ке биди ако замини и да не е заврши кариерата во Реал.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37


Среќен роденден ЛЕГЕНДО! Му посакувам се најдобро во животот. Тука да ја заврши одличната фудбалска кариера. И да продолжи со работа во овој клуб.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Feliz cumpleano capitano!

Сеа сакам еден наслов “Останувам и наредна сезона“ како роденденски подарок од него за нас :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom