Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ако е работата Перез да не му дава слобода на Мурињо и да прави што сака, нема ни да го носи, туку ќе го остави Пелегрини кој како што викате ќе му изиграва марионета. Ко божем Перез не знае дека Мурињо ќе бара целосна слобода врз трансферите, и не знае како работеше во Интер. Штом го наумил него како наследник на Пелегрини, сигурно знае кој се неговите побарувања, и смета дека со Мурињо ќе биде подобро. Кажете ми зошто би го носел Мурињо ако мисли дека нема да му носи подобар успех од Пелегрини кој е дупло поефтин од Мурињо, и може да си го командува како сака ?
Исто е и за Мурињо и тој знае како е во Реал и како е со трансферите па ако е за тоа нема ни тој да сака да дојде ... вака можеме да си погодуваме до бесконечност времето ќе покаже што и како ќе биде
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256
http://www.marca.com/2010/05/19/futbol/equipos/real_madrid/1274295507.html

Се спомнуваат Маикон и Коралов ако дојде Мурињо. (најјаката реченица)Ако дојде ќе има на распологање за летово Мурињо "само" 80 милиони...:pos2::pos2:
80, максимум 100, повеќе нема шанси. На место си е реченицата.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
80, максимум 100, повеќе нема шанси. На место си е реченицата.
Абе ок е не викам не, ама само 80 да кажеш...тоа му доаѓа како да кажал само 100.000 евра, а не само 80 милиони :icon_lol:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мурињо нема да добие целосна слобода. Всушност никој неможе да добие. Тоа е Реал. Венгер сакаше и не му дадоа, така да Мурињо сигурно ја знае ситуацијата и пак сака да дојде. Се надевам доколку доаѓа ќе дојде со Маикон во пакет. Би сакал и Шерил Кол ова Ешли да дојде. Не тие Коларов моларов, имаме млад перспективен играч, тоа е Марсело. Треба некој што си ја знае одлично работата дур се усоврши Марсело. Но доволно би било и само Маикон, тука е и Арбелоа ако треба подефанзивно да се игра.

На Лас не му се пишува добро, бар јас така мислам. Не е доволно физички јак, а Мурињо сака такви играчи. Можеби грешам али поише шанса има Мамаду да остане него Лас. Би било одлично да им го украдеме Туре на Барса, ако не Хави Мартинез. Физички јак, со доволно техника да направи некого будала. Watch this
И се надевам нема Мурињо да го избере Ди Мариа пред Силва, тоа би било голема глупост. Враќање на Парехо би било добро и тоа би било доволно за мене.

Пак ќе треба да се трошат пари, али ако сакаме да и парираме на Барса ќе мора.

Како и да е, стискам палци да остане Пелегрини за да не мора се ова горе да се праи. Ваљда ќе има муда Валдано да се спротистави на целиот борд.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
За Мурињо кариерата би била неуспешна доколку не го води Реал Мадрид.
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6953%3A2010-05-19-20-51-40&catid=4%3A2009-12-26-20-24-28&Itemid=6

Оваа реченица е јака:
„Мојата кариера нема да биде потполно успешна доколку не стигнам до Реал Мадирд. Ќе ми биде тешко да го напуштам Интер после две години поминати со напорен труд и одлични резултати. Ако си заминам ова лето тоа ќе биде само доколку добијам понуда од Реал“, изјави Мурињо.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
.

На Лас не му се пишува добро, бар јас така мислам. Не е доволно физички јак, а Мурињо сака такви играчи. Можеби грешам али поише шанса има Мамаду да остане него Лас. Би било одлично да им го украдеме Туре на Барса, ако не Хави Мартинез. Физички јак, со доволно техника да направи некого будала. Watch this
Незнам како тоа мислиш Лас не е физички јак. Јас мислам дека Лас е најцврстиот играч во тимот, знае да се загради, да се "гурне" со играч, доста цврст во дуели, нелесно се предава.Можеби не е толку добар во офанзива колку што е во дефанзива, но Лас е столб во секоја смисла на зборот. Незнам што подразбираш под тоа физички јак...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Мурињо нема да добие целосна слобода. Всушност никој неможе да добие. Тоа е Реал. Венгер сакаше и не му дадоа, така да Мурињо сигурно ја знае ситуацијата и пак сака да дојде. Се надевам доколку доаѓа ќе дојде со Маикон во пакет. Би сакал и Шерил Кол ова Ешли да дојде. Не тие Коларов моларов, имаме млад перспективен играч, тоа е Марсело. Треба некој што си ја знае одлично работата дур се усоврши Марсело. Но доволно би било и само Маикон, тука е и Арбелоа ако треба подефанзивно да се игра.

На Лас не му се пишува добро, бар јас така мислам. Не е доволно физички јак, а Мурињо сака такви играчи. Можеби грешам али поише шанса има Мамаду да остане него Лас. Би било одлично да им го украдеме Туре на Барса, ако не Хави Мартинез. Физички јак, со доволно техника да направи некого будала. Watch this
И се надевам нема Мурињо да го избере Ди Мариа пред Силва, тоа би било голема глупост. Враќање на Парехо би било добро и тоа би било доволно за мене.

Пак ќе треба да се трошат пари, али ако сакаме да и парираме на Барса ќе мора.

Како и да е, стискам палци да остане Пелегрини за да не мора се ова горе да се праи. Ваљда ќе има муда Валдано да се спротистави на целиот борд.
Можда не е крупен, ама дека не е физички јак...грешиш. Според мене еден од најдобрите на таа позиција, и најдобар крадец на топки :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Незнам како тоа мислиш Лас не е физички јак. Јас мислам дека Лас е најцврстиот играч во тимот, знае да се загради, да се "гурне" со играч, доста цврст во дуели, нелесно се предава.Можеби не е толку добар во офанзива колку што е во дефанзива, но Лас е столб во секоја смисла на зборот. Незнам што подразбираш под тоа физички јак...
Можда не е крупен, ама дека не е физички јак...грешиш. Според мене еден од најдобрите на таа позиција, и најдобар крадец на топки :)
Можеби и погрешно се изразив, незнам. Ако знае да се загради не мора да значи дека е физички јак, глеј го Каналес зар е он физички јак ? :)

Како и да е. неможеш да го споредиш со Мамаду на пример. Интересен играч е во секој случај, би сакал да остане али не ми изгледа така. Башка не се мирисаат ниту со Мурињо, а како изгледа ниту со Пелегрини.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Можеби и погрешно се изразив, незнам. Ако знае да се загради не мора да значи дека е физички јак, глеј го Каналес зар е он физички јак ? :)

Како и да е. неможеш да го споредиш со Мамаду на пример. Интересен играч е во секој случај, би сакал да остане али не ми изгледа така. Башка не се мирисаат ниту со Мурињо, а како изгледа ниту со Пелегрини.
Абе нормално дека неможеш да го споредиш со Мамаду, Мамаду е стока :) Го почитуем и него и тоа многу, посебно после утакмицата со Мајорка (сезоната кога зедовме титула а имавме исто бодови со Барса), кога на крај на утакмица од што немаше душа падна како покосен :) Таа утакмица ја изигра незнам, срце остае на терен. Ама кога би бирал меѓу него и Лас, сепак би го избрал вториов.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Има логика тоа шо го кажува Иван, Мурињо отсекогаш бил фан на такви box-to-box цврсти играчи, овој Марига сеа шо го потпиша у Интер е баш таков.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Абе нормално дека неможеш да го споредиш со Мамаду, Мамаду е стока :) Го почитуем и него и тоа многу, посебно после утакмицата со Мајорка (сезоната кога зедовме титула а имавме исто бодови со Барса), кога на крај на утакмица од што немаше душа падна како покосен :) Таа утакмица ја изигра незнам, срце остае на терен. Ама кога би бирал меѓу него и Лас, сепак би го избрал вториов.
Ниту јас неможам зашто во ништо не се ни приближно еднакви. Бар според мене.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256


Очекувајте во наредните денови и некоја шпекулација за Пандев. : )

--- надополнето ---

Среќен роденден Икер. :)

--- надополнето ---

El fichaje de Silva por el Real Madrid podría cerrarse esta misma semana

Договорот со Силва би можел да биде склучен уште оваа недела. Играчот сака до пред СП да ја знае неговата иднина.
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Neka mu sreken rodendenot na Casillas :)

Ne deka go nejkam Mourinho,tuku nejkam ovaa sezona da doe,ama ete perez vide barsa go zemaa villa i se ke frli pak 100 milioni .
Treba definitivno Silva da se donese i da se zacvrsti odbranata se zavisi od perez kako ke dejstvuva na "pazarot"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom