Баксуз е човекот, го пратат повреди а и при оваа конкуренција тешко е да се истакне.
Може ќе поигра вечерва што му знаеш. :tv:

8 април 2007
16.034
9.126
Мецелдер е одличен играч, ама ете голем баксуз е, таман ќе се извлече од една повреда а после 2-3 дена следи друга. Греота...

Иначе очекувам победа денеска, и нормално да не се прекине серијата, т.е да дадеме 3 или повеќе гола :)

21 септември 2008
14.510
14.161
Мецелдер ти е ќутук невиден. :)

Во цела година е повреден 10 месеци, кога игра е спор како желка, снажен е како вол, но во Шпанија го чепнеш ли во противникот, одма се свири фаул, нема дуели. Единствена цел му е да ја исшутира топката надвор од својот шестнаесетник, не знае да ја изнеси како што тоа го прават останатите дефанзивци. Многу подобро ќе му биде да се врати во Бундеслига, таму е вистински професионалец. Не му лежи Примера. :)

Шурикен

Hard Core !
8 ноември 2008
6.559
4.072
Во нај јасно сеќавање ми остана неговата пропуштена шанса против незнам кој беше. Од пола метро успеа цел гол да го префрли. :)

ElNinho

Мадридиста!
20.959
57.697
Криво ми е за него што нема да игра на Светско. Добар тандем беа со Метерсакер.
Затоа и пишав да заминеше подобро ќе беше.
Во Бундес ќе царува :)

SrRulz

Siempre Real Madrid
8 декември 2007
4.845
221
Тешка утакмица ќе биде имат добар тим Атлетико.
A шо правиме со Агуеро никој не го спомна ќе игра ли вечер? Ако игра ќе прави проблеми :)

23 јануари 2009
10.640
2.504
Ајде време е побарајте кој е официјалниот? поминат ми е лимитот.Па да искоментираме во врска со составот пред да почне натпреварот.

87
Луѓе, ќе биде вчер многу тешко, што велите??????????
Да се надеваме дека Атлетико ќе се чува за во Четврток

14.510
14.161
Само за Атлетико има официјален состав, нашиот би требало да излезе за некоја минута.

De Gea; Valera, Ujfalusi, Álvaro Domínguez, Antonio López; Paulo Assunçao, Tiago, Reyes, Simao; Forlán y 'Kun' Agüero.

Опасно ќе биде, Кун им игра, ако се сеќавате на првиот натпревар тој не играше прва постава, после откога влезе ја размрда целата игра. На контри мора да се чуваме, затоа што Атлетико имаат исклучително брзи играчи, кои знаат да направат доста проблеми на противничките одбрани. Се надевам на одличен натпревар од Чаби и Гаго, секако ако игра прв состав.

Кирца

Монк
7 април 2008
7.051
2.289
Ајмоо вечер мора да ги тепаме.Колку сака е само победа да е.Не сум алчен кога играме со јаки.Т.е. и со Гетафе требаше да биде тесно али до 30 минута ги затнавме.То треба да се повтори и вечерва.