Злоупотреба

Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Како фикција, интересна сторија за филм. Како пракса и реалност...wot го долови целосно, кратко и јасно.
Како и да е, што е - тука е. Наивна била девојката. Наивните секогаш го јадат.
Штета што претерала со драмата во моменти на очај.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
оф:Некои од вас се жив напор,нема тема што неможат да ја однесат во курац.
он:Без разлика на фаталниот епилог,дечкото треба да си добие соодветна казна.Снимање без дозвола може само кај мајка му дома,кај други треба да праша.Би било добро сега да се сними неговото дремење со затвор,тоа би било добро за гледање.Се надевам случајов е пријавен на надлежни органи.
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Па џабе ке лежи кога ваа се фрлила и нема да може да ужива у гледката ... Родителите покрај се ... срамот ке го јадат ...



И ке си ја жалат нормално:toe::toe:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
12.069
Пред две години такво нешто се случи кај мене во комшии...ја снимал ебачов и ја уценуваше, демек да се ебава кога тој ќе и каже и со кого ќе и каже или снимката ќе ја даде на родителите...можеби не требаше јас де се умешам, ама ги ангажирав еден мој роднина со друштвото да му се закануваат за да ја даде снимката и среќа добро се заврши.

Прашањето е како би реагирале родителите доколку снимката паднела во нивни раце...родителите и нивниот ладен однос со децата во случајов се употребени како средство за уцена...дали родителите после добивањето на снимката ќе застанеа во одбрана на своето дете, или ќе потпаднеа под влијание на уцената и најголем виновник ќе беше нивното дете...?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ќотече зџа таквите пишманклатикуриња смрдливи.

Ќотече до посеруење.

И 1000 на Елвис да го заребрачи у гз.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
оф:Некои од вас се жив напор,нема тема што неможат да ја однесат во курац.
он:Без разлика на фаталниот епилог,дечкото треба да си добие соодветна казна.Снимање без дозвола може само кај мајка му дома,кај други треба да праша.Би било добро сега да се сними неговото дремење со затвор,тоа би било добро за гледање.Се надевам случајов е пријавен на надлежни органи.
За она што те цитирам со болдот -само нагаѓам пошто не знам која возраст се, интелектот, образованоста на родителите и средината... и ред работи но...мислам дека не е баш едноставно тоа да се пријави прво кај родителите па после во полиција па по судови.
какви проблеми се тоа...боље на чоек да не му се деси.

Еве у меѓувреме Гаро додал пост во кој убаво вели -до посер. Си има луѓе за таква работа, никогаш нема да му текне да слика ниту излетничка слика а камоли девојка.
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Ако типот е толку лабилен што може да ја снима без нејзино знаење,100% ќе попушти пред притисок кога она би им кажала да речеме на 2 батки од нејзиното друштво или на некој роднина.


И така уште во првиот тип докажал дека е безмудален.
Тие типови се како кур.У некои моменти многу се дигнати,у други опасно спуштени.Исто така брзо преминуваат од еден во друг стадиум.:pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ако типот е толку лабилен што може да ја снима без нејзино знаење,100% ќе попушти пред притисок кога она би им кажала да речеме на 2 батки од нејзиното друштво или на некој роднина.


И така уште во првиот тип докажал дека е безмудален.
Тие типови се како кур.У некои моменти многу се дигнати,у други опасно спуштени.Исто така брзо преминуваат од еден во друг стадиум.:pos2:
Вистински опис за категоријата на "мажи" која ја опиша... јбг живееме во време кога секој може да си дозволи камера и мисли дека може со неа да прави што сака од таму и познавам неколкумина од кои се раширија вакви клипчиња или кои си ги снимале девојките за потоа да ги уценуваат за да останат во врска со нив... уште еднаш - описот на Марко е потполно исправен, само тоа се тие суштества.

Само неможам да ги сфатан девојките кои се снимени... ај што го јаде срамот или ќе го јаде, ама кога веќе си фатиле работа со будала... нека најдат некои нивни роднини или другари кои ќе го сервисираат режисерот.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Значи прво треба да зборуваме за девојката која овој настан психички ја пореметил.
Се водела со фактот дека нејзе веке никој нема да ја сака, дека сите ке ја зборуваат, кога и да помине ке ја покажуваат со прст, ке ја сметаат за курва, ке добива непристојни понуди...хммм...сирота таа ке посака да ја снема...и ја снема...решила сама да си го одземе животот...
За снимката знаеле малку луѓе(нејзини блиски зборувам) кои би и помогнале,а нејзе сигурно и било срам да каже...еј мамо додека се ебавав со еден ме снимал и сега клипот кружи низ град...ах на таков чекор ретко кој би се осудил...
Јас да би кажала и да им речам да го истепаат типот попрво мене би ме истепале шо сум се ебавала со него :).
Типката немала друго решение и се самоубила:toe: нејзина одлука, покрај неа немало никој за да ја спречи и толку...згаснал уше еден млад живот.
А за тоа машкото шо да кажам , да го вреѓам џабе е, сноб, копиле немал друг начин за да се забавува па решил вака...
Уше еден доказ дека поголемиот дел од машкиот пол е бесчувствителен...:toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
И гарант ова не се случило во Скопје!

Знае некој каде се случило?

Скопјанкиве се гордеат на ебавањата свои (ко онаа шо му го запуши у сред среде училница (има некој кај да го најдам клипчето, ме зафаќа интернет педофилија у моментов хахаха)), ама во другите гратчиња сеуште има некои нормалности, па затоа овие вакви работи од колосек ги вадат!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ај нека е со помин :uvo:

инаку таа си е крива што дозволила со таков човек да легне :nesum: сигурно го познавала каков е.............кај летала
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
ај нека е со помин :uvo:

инаку таа си е крива што дозволила со таков човек да легне :nesum: сигурно го познавала каков е.............кај летала
Да де неа и се сонало дека ќе ја снимит. Човек мојт толку убо да изглумит, џанам е најфиното детенце во градот. Сигурно ако пред тоа знаела каков е, немала да легнит. -.-
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
И гарант ова не се случило во Скопје!

Знае некој каде се случило?

Скопјанкиве се гордеат на ебавањата свои (ко онаа шо му го запуши у сред среде училница (има некој кај да го најдам клипчето, ме зафаќа интернет педофилија у моментов хахаха)), ама во другите гратчиња сеуште има некои нормалности, па затоа овие вакви работи од колосек ги вадат!
прочитај ја цела тема и ке видиш кај се десило тоа...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Сигурно ако пред тоа знаела каков е, немала да легнит
Значи ли ова дека младите водат љубов без да знаат у ствари со кого навистина тоа го чинат? Без воопшто барем малку да ги запознаат, оценат и се распрашаат за нив? Дали е побитен општествениот (и материјален) статус повеќе отколку со кого тоа го прават-неговите фетиши, навики или девијантни желби? Можеби не генерално, но оваа појава најверојатно е се поприсутна.
Башка тоа, ако е стварно од Велес, не им било тешко да знаат каков човек е и на што е се спремен, барем вака гледано.

Вон овој случај (пошто трагично се има завршено-ај да не ме критикуваат дека се ситам или судам) зачудува одлуката релативно брзо да се легне со некого/некоја без барем малку да се "прочита" неговиот карактер или самата наивност...ех да бев млад и необврзан...м, да и со црвено ферари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom