David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Многу се ограничувате.
Лично јас, да, го слушам Гета. Дека ќе одам, дури ни моите дома не знаат. Знаат само оние со кои ќе одам, ради организација ова она...

Ќе одат луѓе кои го слушаат Гета.
Ќе одат луѓе кои сакаат да бидат видени.
Ќе одат луѓе кои не се некој фан на Гета, но ете го почитуваат неговиот придонес во музиката, колку и да е комерцијална и такви слични шит.
Толку од мене. Следен пост во темата ќе биде некоја ваква :vozbud: емоција и некој збор-два за проводот.
Во Македонија никако не може да се одржи саглам журка поради тоа што како прво, ќе одат луѓе кои сакаат да бидат видени, ќе одат луѓе кои до пред 2 недели не ни знаеле кој е Гуета а пред тоа слушале турбо-фолк и остали шабанизам (јбте Кафана на Балкану не е више хит), ќе одат дивјаци симнати од планина и провинцијалци кои никад досега не биле на журка и ќе се понашаат ко да се од ментална институција излезени и нормално по дифолт ќе има и истрижени набилдани дилбери со коњски фаци кои едвај чекаат малце да ги допреш додека денсаш за да почнат повод за тепачка, уствари тоа им е единствениот начин за разонода.
Поади овие причини Гета ќе го гледам на Егзит, каде што нема да го има роботот или осветлувањето али барем атмосферата ќе си биде на место.
Македончињава се далеку од тој менталитет.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
264
Поени од реакции
194
IgorChete;3544861[B напиша:
]Во Македонија никако не може да се одржи саглам журка поради тоа што како прво,[/B] .
Нема да дое саглам дџ :kesa:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Значи Кели ќе биде тој гостин
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Во Македонија никако не може да се одржи саглам журка поради тоа што како прво, ќе одат луѓе кои сакаат да бидат видени, ќе одат луѓе кои до пред 2 недели не ни знаеле кој е Гуета а пред тоа слушале турбо-фолк и остали шабанизам (јбте Кафана на Балкану не е више хит), ќе одат дивјаци симнати од планина и провинцијалци кои никад досега не биле на журка и ќе се понашаат ко да се од ментална институција излезени и нормално по дифолт ќе има и истрижени набилдани дилбери со коњски фаци кои едвај чекаат малце да ги допреш додека денсаш за да почнат повод за тепачка, уствари тоа им е единствениот начин за разонода.
Поади овие причини Гета ќе го гледам на Егзит, каде што нема да го има роботот или осветлувањето али барем атмосферата ќе си биде на место.
Македончињава се далеку од тој менталитет.
А тие што слушаат турбофолк не смеат да го слушаат гета?
Или ти како највечи негов фан и познавател на неговите андерграунд траки, никат не си отишол у кафана, и строго го слушаш него, него и само него? Ниедна песна од друг музички правец не си слушнал?
А што се тиче дивјаците симнати од планина, не треба да си од планина, за да се понашаш како да си симнат од планина у цивилизација.
Јас колку што знам, картите се за сите луѓе во продажба, и кој сака може да си купи една.
А да, не збори за македончињата и нивниот менталитет, затоа што многу ти е контрадикторна последната реченица со тоа што го имаш кажано претходно. Толку од мене, mwah

ПС: убав помин на момците и девојките од форум што ќе одат на гета.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
картите на врата, у колкава количина ќе бидат да не знае случајно некој? :)

ЕДИТ: се снајдов :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Убав помин на сите вечер. :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
А тие што слушаат турбофолк не смеат да го слушаат гета?
Или ти како највечи негов фан и познавател на неговите андерграунд траки, никат не си отишол у кафана, и строго го слушаш него, него и само него? Ниедна песна од друг музички правец не си слушнал?
А што се тиче дивјаците симнати од планина, не треба да си од планина, за да се понашаш како да си симнат од планина у цивилизација.
Јас колку што знам, картите се за сите луѓе во продажба, и кој сака може да си купи една.
А да, не збори за македончињата и нивниот менталитет, затоа што многу ти е контрадикторна последната реченица со тоа што го имаш кажано претходно. Толку од мене, mwah

ПС: убав помин на момците и девојките од форум што ќе одат на гета.
Не реков дека не смеат да го слушаат, реков дека три песни не знаеле да му набројат се додека другарот/другарката не ги натерала да си купат карта и со нив да идат.
Точно, не мора да си симнат од планина, има доволно многу што воопшто не биле на саглам журка и се понашаат.
Да, картите се за продажба, а за ваков комерцијален евент баш секој и сешто купува карта.

Јас не го слушам стриктно Гета, ниту тоа ми беше поентата. Поентата е тоа што 90 % од фановите вечер да ги прашаш погрешно ќе ти кажат на прашањето на кој музички правец припаѓа он. И не дај боже да има дџ-сет (сетовите му се добри иначе), ќе се изгубат тотално фановите, од досада па и ќе си отидат.

Сепак, убав помин на сите, и мавтајте со рачиња.
 
П

Паган-др

Гостин
-Карти вечер ќе има пуштено од 20h по цена од 1000 денари. И сигурно е тоа мал број, зошто се собрани од местата кај што останале последниот ден.

-Кој ќе биде, што ќе биде, зошто ќе биде, незнам и не ме интересира, јас одам за Гета и за одличната журка што он ќе ја направи.

-Едвај чекам вечер. :vozbud: Ќе биде лудо.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Журкава беше најдоброто нешто што ми се случило во животот, ај лав Дејвид Гета <3

Лудница...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Журкава сакам пак да се повтори некад у Скопје пошто беше ненормално. После ова се пишува кога ќе пораснам сакам да бидам Дејвид Гета. :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

Преубаво!!!!!!!!
од 1 до 4.15 ненормална журка!
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Вчера беше ненормалноооо :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Сакам пак другата година :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom