Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Не само што ќе се бори....туку во план е све да освои...

Па јбг, на крај краева ние сме Манчестер Јунајтед - најголемиот фудбалски клуб на светот...

Само здравјето да ги послужи играчите и малце среќа, и многу битно -СУДИИТЕ да не се коштаплеросуваат како оваа (измината) година во случаите со челзи (директниот конкурент) и мислам дека САФ си ја знае работата.....
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
мурињо освен навивачи на челзи и интерисни посебно нема некој кој го сака ради однесување али факт е дека човекот е меѓу најуспешните моментално а коа го спомнуваш квеирош за секој фан на манчестер он би бил фаворит.тука работеше има искуство и со подобар помошник и подршка би можел да успее. швајни и онака не го пуштаатгуеро е скап а озил и кедира не би сакал да ги видам во тим посебно шо играат за германска репрезентациа:pos2:не озбилно перспективни играчи се у секој поглет ама по стоти пат ке напишам овој состав и без нови засилубања ке се бори на сите фронта,има квалитет,искуство,млади играчи
Де бре пишувај барем убаво
1болд.прва буква башка именка....
2болд.име голема буква...
3болд.најголем клуб сите големи букви:)
4.болд нова реченица нова буква.
5болд.4 играчи големи букви.
6болд.ДДДДДД а не Т
7болд.ВВВВВВВВ а не Б
:pos2:без навреда:smir:
И да не бидам офф-топик...
Не знам зашто не го сакате Мурињо за наследник коа е стварно добар...Можеби е темпераментен но одлично би се вклопил иако не сакам Ферги да не напушти али коа ке дојде крајот тука треба да е Мурињо.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Ок ќе ја прифатам оваа сугестија.За мурињо секој си има свој став,тој сам си наметна такво нешто.Секој има различно мислење за него:pos2:
Во секој случај сите го сакаме СЕР АЛЕКС ФЕРГУСОН!Што подолго на чело на Манчестер Јунаитед тоа подобро.САФ кажа дека сака сам да го одбере наследникот и ке одлучи кај и дае за година две,а нашево е само желба.Од сеа ке пишувам вака писмен човек сум не се секирај:pos2::smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Швајнштајгер не е лош...
Агуеро не е лош...
Озил е просечен...
Суарез е слаб...

Никој од овие не е тип за во Јунајтед !

И за мурињо.......нема шанси таков мочко и лигло да биде на чело на Јунајтед...дечкото слободно нека оди во сити или арсенал (како замена за Венгер) .....боље Квеироз ако веќе ставаме не-британец....него овој никаквиот...
Аман бе има ли нешо шо ви одговара? Без навреда друже, ова е за сите, дали постои играч којшто за вас би бил доволно добар за тим како Манчестер и што би можеле да го купиме??
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Аман бе има ли нешо шо ви одговара? Без навреда друже, ова е за сите, дали постои играч којшто за вас би бил доволно добар за тим како Манчестер и што би можеле да го купиме??
Сите наведени се добри али работата е шо ќе ни се сеа нови играчи.За следната година коа ке се пензионираат повеќе играчи нека земат шо е најдобра опција...Сеа ни е одличен тимот и без потреба ке ни се нови играчи.Долгот не треба да се заборава ние може го мразиме глејзер ама долгот останува и треба да се мисли и на тоа.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Се согласувам со Hell'z, ако од овие никој не е за во Ман Утд тогаш стварно незнам кој е :toe:.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Аман бе има ли нешо шо ви одговара? Без навреда друже, ова е за сите, дали постои играч којшто за вас би бил доволно добар за тим како Манчестер и што би можеле да го купиме??
Има, нормално. :)
Швајни ка го гледам на светското, мислам ќе се заљубам у него. Добра игра, одличен капитен. Петел, се познава голем играч. Не дека сакам да дојде, чисто кажувам импресии од него.
Иначе се имам некоо чувство оти Мурињо ќе направе дар-мар и со Реал, па после некое време ако дојде у Јунајтед, ќе оде по стапките на Ферги и ќе остане долго време. Значи така прогнозирам јас. Најголема желба ми е Мојс, ама немам читано/слушано ного изјави од него, немам никаква слика за неговио карактер, а така по фаца ми стоо ного мирен-наивен. Как и да е, Ферги ќе си го избере наследнико, кој и да е нема да згрешат, верувам, ама дај прво да почекаме уште неколку години, да поуживаме у друштвото и гледањето на Серот. :)
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
"I personally think there is a very good chance he will join Man United. I am a big admirer of Paul Scholes, he is one of the best players of his generation, and I honestly think Sneijder is the only player in the world capable of replacing him." - Arjen Robben

the Daily Star claims that he has privately expressed his desire to join Manchester United .
And according to the report, members of Sneijder’s family are urging him to move to Old Trafford.

“Wesley wants to play for United and he should go there," a relative was quoted as saying. "He was very disappointed when they didn’t go for him when he was leaving Real Madrid for £12 million a year ago.”

Исто така повторно се поврзуваме со Велосо што многу ми се допаѓа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Швајнштајгер не е лош...
Агуеро не е лош...
Озил е просечен...
Суарез е слаб...

Никој од овие не е тип за во Јунајтед !

И за мурињо.......нема шанси таков мочко и лигло да биде на чело на Јунајтед...дечкото слободно нека оди во сити или арсенал (како замена за Венгер) .....боље Квеироз ако веќе ставаме не-британец....него овој никаквиот...
мурињо освен навивачи на челзи и интерисни посебно нема некој кој го сака ради однесување али факт е дека човекот е меѓу најуспешните моментално а коа го спомнуваш квеирош за секој фан на манчестер он би бил фаворит.тука работеше има искуство и со подобар помошник и подршка би можел да успее. швајни и онака не го пуштаат,агуеро е скап а озил и кедира не би сакал да ги видам во тим посебно шо играат за германска репрезентациа:pos2:не озбилно перспективни играчи се у секој поглет ама по стоти пат ке напишам овој состав и без нови засилубања ке се бори на сите фронта,има квалитет,искуство,млади играчи
Се согласувам со постот на Хулиган. Ако дојде Мурињо ќе ја уништи цела замисла која Фергусон ја имаше со клубов. Во што е најуспешен Мурињо, со освојување трофеи со купени фудбалери од Тинекс? Се согласувам дека треба да се знае и кој да се купи и тактика да се постави, ама и Фергусон го може тоа.

Мурињо за мене е фудбал менаџер модел на менаџер.

--- надополнето ---


Аман бе има ли нешо шо ви одговара? Без навреда друже, ова е за сите, дали постои играч којшто за вас би бил доволно добар за тим како Манчестер и што би можеле да го купиме??
Еден Хазард, aма полни сме кај крилата, може овој ако некако го преусмери да е AMC :))))
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Снајдер изјави дека срцето му е во милано и дека со сигурност се враќа таму по светското.Швајнштајгер со нова по малку изненадувачка изјава,вели дека не бил венчан за Баерн и имал понуди од Јуве,Челзи,Реал М и уште од два клуба кои не им ги открива имињата веројатно зошто биле само заентерисирани за него а не пратиле понуда.Со оваа изјава има надеж ако притисне САФ за него и ништо чудно да го донесеме.Али да се бориме со челзи и реал мадрид пред се потешко со финансииве.Ќе мора да каже јасно и гласно каде сака да игра.За велосо не ми се верува дека сме заентерисирани иако сеа прочитав во негова трка влегува кој друг ако не Реал Мадрид и евентуално ако е вистина господинот ќе сака да тренира со мурињо зашто е португалец и бла бла...

--- надополнето ---

Се согласувам со постот на Хулиган. Ако дојде Мурињо ќе ја уништи цела замисла која Фергусон ја имаше со клубов. Во што е најуспешен Мурињо, со освојување трофеи со купени фудбалери од Тинекс? Се согласувам дека треба да се знае и кој да се купи и тактика да се постави, ама и Фергусон го може тоа.

Мурињо за мене е фудбал менаџер модел на менаџер.

--- надополнето ---




Еден Хазард, aма полни сме кај крилата, може овој ако некако го преусмери да е AMC :))))
Фергусон дефинитивно го може тоа него работата е од коа ќе се пензионира...што е подобро друг тренер да работи како копија на исти начин како него што не е изводливо или некој како мурињо кои со свои планови,тактики и не е битно како ако човекот носи трофеи значи работи добро.
хазард е страва играч и млад тој би бил одличен иначе не е крило тој AMC е
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Стварно претеруваат со шпекулацииве ме нервираат
гледајте сега што изјавуваат
http://www.dailystar.co.uk/football/view/143900/SNEIJDER-I-WANT-TO-SIGN-FOR-MAN-UNITED/
Колку глупо е напишана целата статија насловот : SNEIJDER: I WANT TO SIGN FOR MAN UNITED и подоле : A member of the Sneijder clan said: “Wesley wants to play for United and he should go there. He was very disappointed when they didn’t go for him when he was leaving Real Madrid for £12 million a year ago.” значи не е директна изјавата на Снајдер без врска колку да се напише нешто. А немора веќ
е да пастирате за Снајдер и Озил пошо мислам јасен беше стариот http://uniteddevilsblog.blogspot.com/2010/07/blog-post_10.html
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
За Снајдер стварно ситуацијата е хаотична е контрадикторна, зошто новинарите немаат веќе други релевантни 'извори' па се свртеа кон тоа дека член на неговото семејство дал изјава дека Снајдер сакал да дојде кај нас и дека му било жал дека не сме го купиле лани од Реал. Прво, Снајдер даде изјава пред некој ден каде изјавува дека сака да остане во Италија, второ, Ферги вчера изјави дека не испратил понуда до него ниту ќе испрати, трето, не треба да се верува дека Снајдер жали зошто не сме го зеле, зошто лани Јунајтед побара тој да биде дел од трансферот на Роналдо ама тој ја одби таа можност, плус жена му не би го менувала Милано за Манчестер. Денешниве шпекулации за мене се уште еден bullshit на англиските медиуми. Сигурен сум дека после Светсково Снајдер ќе даде конечна изјава за неговата иднина и сите шпекулации околу него ќе запрат.

За Суарез, дечково изгледа како очајно да бара трансфер од Ајакс, посебно во Премиер Лига. До сега се умилкуваше на Јунајтед, ама сега од ова интервју гледам дека спомнува и други екипи како тимови во кои би сакал да игра. Сега за сега само Сити би ја платил сумата што ја бара Ајакс (35 милиони фунти), само што не ми се верува дека тие се заинтересирани за него, ама ништо не би ме чудило кога ФК Дубаи се во прашање. Суарез е одличен играч, ама искрено моментално имаме повеќе од доволно напаѓачи во тимот. Би дошол кај нас само ако некој од моменталните напаѓачи биде продаден, инаку не гледам друг начин како би дошол кај нас, плус да не спомнувам дека во моментов немаме пари да го купиме, барем не по таа напумпана цена што се бара за него.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
А незнам ни шо уствари се замарате да читате такви глупости. Се е шпекулација. Јас незнам зашо така, ама една страна не сам отворил да видам кој е на чекор да потпише со нас, до кој сме испратиле понуда и слични работи освен шо чат-пат на официјалната ги гледам тие трансфер in-out шпекулации. Кој сакат и кој треба нека земат, коо ќе потпише некој ќе видам, а додека не потпише некој нема да сам шема шо прв ставам линкове тука на фан клуб! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom