Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
А шо мислите дека Швабите ке заминат поарно одколку пензионерите АУФ колку ке ми се напрае мерако ако и напраеме 2-2 и 1-1 ау.6:2 конечен резултат за Манчестер.
2-2 и 1:1 = 6:2 :wtf:


Torres was wearing a dress, as I passed by his window
he walked up and down with it on, as I went past.
He's a transvestite
he walked up and down with it on, as I went past

Chorus
He's a Scouse transvestite
He's a Scouse transvestite
Under his frock, was Carragher sucking his co*k
I walked away, cause I couldn't take anymore
 
B

BooBojan

Гостин
Оваа колумна ја прочитав неколку часа по нејзиното објавување на 24fudbal.com.mk и преку неа се уверив колку Филе е против Манчестер и можам да кажам дека пред да го видам ова го ценев страшно многу ама сега изгледа повеке го мразам.И не му замарајте на човеко шо да му се прае:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: изгледа.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Оваа колумна ја прочитав неколку часа по нејзиното објавување на 24fudbal.com.mk и преку неа се уверив колку Филе е против Манчестер и можам да кажам дека пред да го видам ова го ценев страшно многу ама сега изгледа повеке го мразам.И не му замарајте на човеко шо да му се прае:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: изгледа.

Нејќам да изигравам некаков си адвокат али Филе неколку пати си кажа дека таму си го пишува неговиот личен став.:toe:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Да имаш посед на топка 60-40 и дома и гости и да изгубеш со вкупен резултат 1-0 со евро гол на Сколс, мислам оти и ти ќе го замразеш клуубо шо тее избацил. Познавам ного човеци шо го мразат Ферги, стари навиваче на Реал, Челзи, Ливерпул... го обвинуват за ного работи, ама неможам да ги разберам, а не се ни трудам, за тва не ги ни памтам сите работи шо ми ги имат кажувано. Как шо кажа katalonec5, тва е личен став на Филе и за мене чиста теорија шо може да га развива само ГЛЕДАЧ на фудбал, не се замарам шо ќе каже он и колко ќе биде у право. Неговата Барса ќе го крка, дали од Арсенал или у полуфинале, свеједно, знаа го он тва, а за Манчестер може само да се надева, Ферги ќе го зафркне. :) Ги гледам чат-пат неговите емисии и репортажите шо ги праа од Барселона, така си пишам со него и еднач му дадех предлог да направе некоо репортажа од Англија, Манчестер на пр. и ми кажа дека ќе размисле за тва, а јас едвај ќе чекам да видам как ќе излезе и шо ќе има (ако воопшто га направе). И ме интересира целата ситуација шо се има случено (до детали) помеѓу него и навивачите на Јунајтед у МК, ако може некој да објасне поопширно. ФАКТ е дека најдобрите имат најголем број навиваче, и дека од друга страна гадно се омразени, познавам човеци шо никојпат нема да навиват за Јунајтед макар и последен клуб на свето да е, само зајнат, а тва дава на значење колко Манчестер Јунајтед е голем и колко набива комплекси на противниците. За споредба, земајте го Роналдо, колко народ го сака и колко го мразат. :)
 
S

StereoLove

Гостин
Samo glupite veruvaat deka baern ke go pomine MUFC!!!

Spomnav vo eden prethoden post i pak ke kazam.

Znaci ni eden protivnik ne treba da se potcenuva,so pricina stignal do ovde neli.
Ovaa sezona se slucija najgolemite iznenaduvanja kako pr Cska.
Iako sme favoriti sepak ne treba da letame visoko.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Kako mozat lugeto da mrazat ekipa sto manifestira takva mokna igra kako MUFC????
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Е па тогаш личниот став му е тиња!
Секоја чест за Барселона ама не знам од кога му стана досадно на човекот да гледа англиска екипа како игра. Eдини е :D
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Здраво ѓаволи, да ви се замешам малку околу Филе :smir:

Ако одите кај него во емисија, баш би сакал некој од вас да го праша од кога Филе навива за Барса. Од пред година, две?? Јас како што памтам Филе се крстеше во Лацио и Аргентина и не признаваше ништо друго. Ако не се лажам се потпишуваше Игор де Аргентина Филевски- Филе?
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Здраво ѓаволи, да ви се замешам малку околу Филе :smir:

Ако одите кај него во емисија, баш би сакал некој од вас да го праша од кога Филе навива за Барса. Од пред година, две?? Јас како што памтам Филе се крстеше во Лацио и Аргентина и не признаваше ништо друго. Ако не се лажам се потпишуваше Игор де Аргентина Филевски- Филе?
Па тоа пишав погоре, до вчера скокаше за Лацио, сега дојде памет да соли!
И ќе покренам една иницијатива, кога ќе играат Барса и Интер, да одат двата натпревари комбинирано, јас може ќе сакам Интер да гледам. Ако може Јунајтед да го гледам на комбиниран, сакам и оваа да се емитува така!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Aман бе,што сте запнале со Филе сеа? :)

Јас него отсекогаш сум го почитувал,отсекогаш ги глеам Топки-те негови,а и оваа Ноќ со Шампионите,интересен типац е..Е сеа јебига,не значи ако го мрази Јунајтед дека е и лош човек нели? :) Секој од нас мрази некоја екипа,така да мислам дека тоа си е негово и нас ич не треба да не боли дали го сакал Јунајтед или не..А за таа закачката меѓу него и навивачите шо биле у Шенклис,нема да зборувам,бидејќи освен шо имало закачка,не знам ништо друго..Како и да е,мое мислење е дека ако Филе убаво ги покани фановите на Јунајтед у студио,можеби и би можеле некои да одат..Ете на фејбук,не има многу во групите за Јунајтед,па од неколку илјади,сигурно ќе се најдат 20 души,шо ни чуле,ни прочитале за закачката и ќе идат :)...
 
S

StereoLove

Гостин
^^
Многу паметно од твоја страна.

Па како не.Цело време ги даваат Реал Мадрид а Манчестер Јунајтед-Милан само дали 20 минути целосно го емитуваа а и повеке голови имаше.Возбудувања.
Значи типот си смислил комбинација баш за тој натпревар да дават два натпревари на иста програма а за други натпревари нема гајле,хахаха:tapp:
Па тогаш што биде и со канал пет плус?демек и таму ке емитуваа а испаднаа имбецили овој пат:uvo:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
^^
Многу паметно од твоја страна.

Па како не.Цело време ги даваат Реал Мадрид а Манчестер Јунајтед-Милан само дали 20 минути целосно го емитуваа а и повеке голови имаше.Возбудувања.
Значи типот си смислил комбинација баш за тој натпревар да дават два натпревари на иста програма а за други натпревари нема гајле,хахаха:tapp:
Па тогаш што биде и со канал пет плус?демек и таму ке емитуваа а испаднаа имбецили овој пат:uvo:
Тука Филе нема никаква кривица..Имаат таму луѓе кои одлучуваат шо ќе даваат и колку ќе даваат :)..Сеа сигурно има некое влијание,па можеби и малце ја форсираа Барса,но сепак,ова не е ради него..Е сеа малце глупо беше од Канал 5 шо најдоа баш на вакви интересни натпревари да експериментираат,можеа фино-лепо да си даваат едната на 5ка,другата на 5+,но тоа е. Си ја признаа грешката и сигурно нема пак да се повтори :)

(ама забегавме офтопик:smir:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom