Диети и слабеење

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Да бе, ми спомнаа и мене за оваа протеинска диета. Треба да се јаде било какво месо, само да не биде пржено, јајца, зеленчук и мултивитамински напитоци. Така ?
така 2 дена месо 2 дена риба 3 дена овошје зеленчук и движење и вежбање (колку повеќев толку подобро)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Coveci de ako mozite kazite nekoa dieta da go skinam meot (stomakot ) do nova godina da bidam ramen???????? odnapred blagodaram


ISKRENO OSLABNA OD APCINJATA DA SI ZEMAM I JAS?
Баце а ти си од Кавадарци или се лажам?:kesa:




А инаку ваа диетата шо е за 15 дена јас а упропасти а на еден сајт а видов малце поинаква


Диета со портокал сабота, 29 ноември 2008 10:20
Ова диета се држи 15 дена.После петиот ден повторно се враќате уште два пати, значи траењето на диетата да е 15 дена




1 Ден

Појадок (секогаш е ист сите 15 дена)
1 портокал
1 двопек
филџан кафе или чај без шеќер
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
Вечера
2 домата
2 варени јајца
1 краставичка

2 Ден
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 парчиња двопек
Вечера
125гр.варено јунешко месо
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 парчиња двопек
3 Ден
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 краставички или зелена салата
пијалок без шеќер
Вечера
125 грама варено јунешко месо
1 портокал
1 двопек
кафе или чај без шеќер

4 Ден
Ручек
125 кравјо сирење
1 домат
1 двопек
1 портокал
Вечера
125 гр. јунешко варено месо
2 домати
1 јаболка
1 двопек

5Ден

Ручек
200 гр.варено месо или риба
1 домат
1 двопек
1портокал
Вечера
1/2 кгр. варен зеленчук (морков, грашак, компир...)
1 јајце
1домат

Напомена: Не е препорачливо користење на една врста на диета, без консултација на лекар.Диетата ја пренесуваме со најдобра намера и не сме одговорни за нечиј неуспех или за некои други последици.Диетата се спроведува на сопствена одговорност.
Сите содржини се само информации и не можат да се третираат како медицински или стручен совет.
За секој предлог на диета консултирајте се со стручно лице или лекар.

:jaj::jaj:




За сите коишто сакаат повеќе диети,нека одат на

http://me-chitash.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=51&Itemid=86
 
M

MIL

Гостин
Баце а ти си од Кавадарци или се лажам?:kesa:




А инаку ваа диетата шо е за 15 дена јас а упропасти а на еден сајт а видов малце поинаква


Диета со портокал сабота, 29 ноември 2008 10:20
Ова диета се држи 15 дена.После петиот ден повторно се враќате уште два пати, значи траењето на диетата да е 15 дена




1 Ден

Појадок (секогаш е ист сите 15 дена)
1 портокал
1 двопек
филџан кафе или чај без шеќер
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
Вечера
2 домата
2 варени јајца
1 краставичка

2 Ден
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 парчиња двопек
Вечера
125гр.варено јунешко месо
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 парчиња двопек
3 Ден
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 краставички или зелена салата
пијалок без шеќер
Вечера
125 грама варено јунешко месо
1 портокал
1 двопек
кафе или чај без шеќер

4 Ден
Ручек
125 кравјо сирење
1 домат
1 двопек
1 портокал
Вечера
125 гр. јунешко варено месо
2 домати
1 јаболка
1 двопек

5Ден
Ручек
200 гр.варено месо или риба
1 домат
1 двопек
1портокал
Вечера
1/2 кгр. варен зеленчук (морков, грашак, компир...)
1 јајце
1домат

Напомена: Не е препорачливо користење на една врста на диета, без консултација на лекар.Диетата ја пренесуваме со најдобра намера и не сме одговорни за нечиј неуспех или за некои други последици.Диетата се спроведува на сопствена одговорност.
Сите содржини се само информации и не можат да се третираат како медицински или стручен совет.
За секој предлог на диета консултирајте се со стручно лице или лекар.

:jaj::jaj:




За сите коишто сакаат повеќе диети,нека одат на

http://me-chitash.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=51&Itemid=86
E od kavadarci su bratce tuku znajs so ja vaa istata dieta a drzev na zan mitrev demek bila i ti vikam oslabnav 7 kg za 3 nedeli ama mislam deka si gi vracam poleka u pm :vozbud: a i pocna da mi se gade od toa kiseloto mleko taka da efikasna e da samo da ne si gi vratis a ti od kaj si bace??? i ti mi sibas kavdarecki hohohoh pozdrav
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Дали ја имаш пробано 3х5 популарна како диета на Жан Митрев или болничка диета? За 3 недели се симнуваат 5-8 кила.

Па немаш си внесувал протеини само у облик на месо и тоа 2 пати у неделата, нормално оти ќе ослабнеш..

Само за совет, ЧОКОЛАДОТО НЕ ДЕБЕЛЕЕ, доколку се јаде у дозволена количина ( 100-150 грама ЧИСТА ЧОКОЛАДА е дозволена преку ден, содржи голем број на јаглехидрати и ја дава потребната енергија. Доколку се чувствувате уморни, секогаш имате дремка и кога и да легнете пред телевизор заспивате, пробајте каснете една милка, па ќе ги видите резултатите, какво кафе :) )
За ова чоколадово зафркаваш или пробуваш да зафркнеш куп луѓе (жени) баш пред Нова Година?:nesvest:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Епа протеинската е Аткинсовата, јас моментално сум на неа, уствари делумно на неа ама не јадам леб ни тестенини ни благо, друго се си јадам нормално и се забележуваат промени чим дечко ми ми кажа :pos2: Инаку за една недела ми се порамни стомакот и јас убаво си се чувствувам, само еден проблем е што кога после две недели пробав ХРАНА нормално нешто благо, гиро... ми се слоши:toe: а ако не јадам нешо лебно ми е супер:pos2:
Jas ja drzev ovaa povekje pati. 1 pat 2 nedeli, 2 pat pak 2 nedeli, 3 pat mesec ipol ja drzev. a 4 pat nedela dena pred 2 godini toa. od seto toa moze da se kaze deka oslabnev se na se 5 kila. ama ne mu se raduvav na toa tuku na drugo. (vekje leb vo usta ili nesto mrsno da stavam za jadenje ne ide. odma mi se gadi od toa.).
Taka da poslem dietava pocnav zdrava hrana. jadev zelencuk, ovosje, i riba kolku sto mozev, da napomenam isto taka cveklo mnogu jadev i vince si pivnuvav zaradi krvta. zelen caj 3-4 pati nedelno obavezno duri i povekje. leb epten malce sea jadam. na jadenje do kriska ili 2. a nekad koga ima meso i salata voopsto ne jadam leb zasto odma se zasituvam so nego.

Od ova jadenje rezultat po 2 godini >> 25 kilogrami simnati a sto e najvazno da napomenam, nitu sum vezbal nesto ili da rabotev, se legacev po doma i televizija si gledav i sto drugo e najvazno nikogas ne sum bil gladen ili nesto drugo da sum se izmacuval so ishranata.
Ednostavno si jadev dodeka ne se najadam.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
E od kavadarci su bratce tuku znajs so ja vaa istata dieta a drzev na zan mitrev demek bila i ti vikam oslabnav 7 kg za 3 nedeli ama mislam deka si gi vracam poleka u pm :vozbud: a i pocna da mi se gade od toa kiseloto mleko taka da efikasna e da samo da ne si gi vratis a ti od kaj si bace??? i ti mi sibas kavdarecki hohohoh pozdrav
А држеше диета 5 дена, па 2 пауза па пак 5 или 15 дена само од кисело млеко и портокали живееше?:pos2: Колку симна за првите 5 дена?Јас само 1,5:nesum:,а се праев како шо пишува во рецептот:toe:
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
никогаш не сум држела строги диети, се случувало да нејадам месо и некои такви не здрави работи ама вака да „штрајкувам со глад“ не ми се десило, знам да си ја одржувам фигурата и без диети а тоа го можи и секој, повеќе пати на ден умерено јадење, повеќе овошје,зеленчук и млечни производи.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
1 Ден

Појадок (секогаш е ист сите 15 дена)
1 портокал
1 двопек
филџан кафе или чај без шеќер
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
Вечера
2 домата
2 варени јајца
1 краставичка

2 Ден
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 парчиња двопек
Вечера
125гр.варено јунешко месо
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 парчиња двопек
3 Ден
Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 кисела павлака
2 краставички или зелена салата
пијалок без шеќер
Вечера
125 грама варено јунешко месо
1 портокал
1 двопек
кафе или чај без шеќер

4 Ден
Ручек
125 кравјо сирење
1 домат
1 двопек
1 портокал
Вечера
125 гр. јунешко варено месо
2 домати
1 јаболка
1 двопек

5Ден
Ручек
200 гр.варено месо или риба
1 домат
1 двопек
1портокал
Вечера
1/2 кгр. варен зеленчук (морков, грашак, компир...)
1 јајце
1домат
Ова ми личи на режимот на изгладнување на кој биле подложни затворениците во втората светска војна!

Во никој, никој случај не е здраво да ослабеш 10-15 кила у рок од еден месец. Ама ајде, јадете си портокали штом толку сакате.

ЕДИТ: Ах, да, не знам на која будала му текнало дека е подобро да јадеш две јајца за вечера, а едно за ручек. Комбинацијата за појадок портокал-двопек ќе ви даде доволно сила за да ги извршувате непречено сите работи во текот на денот, не се сомневам во тоа..
 
M

MIL

Гостин
А држеше диета 5 дена, па 2 пауза па пак 5 или 15 дена само од кисело млеко и портокали живееше?:pos2: Колку симна за првите 5 дена?Јас само 1,5:nesum:,а се праев како шо пишува во рецептот:toe:
Da taka ja drzev 5 dena jadev so pisese i konsumirav se po red a 2ta dena odmarav taka 3 nedeli prvata nedela oslabev 3 kg posle 3 i poslednata 1 kg znaci 7kg vkupno
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Da taka ja drzev 5 dena jadev so pisese i konsumirav se po red a 2ta dena odmarav taka 3 nedeli prvata nedela oslabev 3 kg posle 3 i poslednata 1 kg znaci 7kg vkupno
Погоре прочитав дека мислиш дека си почнал да ги враќаш килата, шо е и нормално ако си почнал веднаш да си јадиш како порано, треба постепено да си ја зголемуваш исхраната а не веднаш :)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Не знаев каде да го пишам постов за да не нарушам концепт на форумов но мислам дека е доволно адекватен на темата.:pipi:
Инаку,сакам да купам Орбитрек Елит или Платинум (оние од Топ Шоп) на старо, нормално во добра состојба.
Доколку некој продава нека ми пише приватна порака плс.
фалааааа:smir:
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
ke mozete li da mi kazete kako da se obratam do vita diet klubot,i sto se mi e potrebno

odnapred blagodaram:back:
 

tanjita

pinki
Член од
1 јануари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Abe ok e se toa, samo sto bezveze mi e nekoj da me ogranicuva. Jadi 2 jabolka za dorucek, a edno za rucek, vakvo meso, onakvo meso. Gluposti! Stosot e da se jade pomalku leb, da ne se vecera, da se vezba, trca ili kakva i da e fizicka aktivnost i ke vidis rezultati. Od probuvanje na sekakvi dieti moze da nemas nikakov efekt, a samo da si go upropastis zdravjeto. Pozz
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Јас мислам дека диеатата е најлошото нешто, а за среќа јас немам таква потреба..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom