Научни чуда во Ку`ран

Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Научни чуда во Ку`ран убаво објаснети


:vozbud:
леле немаш поим колку ме изненади и вчудо невиди!!
Сега веднаш ке се преобратам од атеист во муслиман ти благодарам што ми ги отвори очите :vozbud:








:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Кое срање жити се не си сериозен со ова нели :tapp::tapp:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Хммм
Може некој да се најде полезен и да објасни за шо ќуw се воа видеава, дека неам намера да минувам цел ден гледајќи бесполезни нешта? ЉОЉ
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Хммм
Може некој да се најде полезен и да објасни за шо ќуw се воа видеава, дека неам намера да минувам цел ден гледајќи бесполезни нешта? ЉОЉ
Влафче истото и од предходно шо до сега се постираше на форумов,тоест докази колку е научно издржан Куранот, исто срање само различно пакување.јебига изгледа е модерно да бидеш верски фанатик во денешно време
 
A

amco2009

Гостин
Изгледа дека е модерно да бидеш Тврдоглав после сите докази и да ги игнорираш поздрав .

Видеава е за тие што спамираат ако немаат попаметна работа вака да го изгубат времето со нешто научно покрепено а од Куранот кажано пред 1400години
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Воопшто нее паметно дда се губи време со глупости поготово не со нешто во стилот : Значи пишува вака и вака ама авторот не сакал да го каже тоа што го пишал туку треба да се интерпретира вака и вака и вака значи гледате ли дека бил авторот во право глупаво е да тврдиш дека нешто е научно докажано поготово кога тоа што е напипано можеш да си го толкуваш како ке ти прдне на курот
 
A

amco2009

Гостин
Јас ништо не толкував јас само постирав други толкувале и вложиле труд а дали ке веруваш или не твое право тоа не дели на верници и неверници
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Влафче истото и од предходно шо до сега се постираше на форумов,тоест докази колку е научно издржан Куранот, исто срање само различно пакување.јебига изгледа е модерно да бидеш верски фанатик во денешно време
Komu be ti vlaf?? Rasprd.

Јас ништо не толкував јас само постирав други толкувале и вложиле труд а дали ке веруваш или не твое право тоа не дели на верници и неверници
Ja majkataaaa??? Vernici i nevernici, a??
Ili na gluperdi i normalni! Po red na kazanost, respectivelly, znaeme deka normalnite ne veruvaat vo svasta postirano na youtube.

Доказ за постоење на паралелни светови:nesum:

Trust the Force Smexy, trust the Force!
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
:vozbud:
леле немаш поим колку ме изненади и вчудо невиди!!
Сега веднаш ке се преобратам од атеист во муслиман ти благодарам што ми ги отвори очите :vozbud:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Кое срање жити се не си сериозен со ова нели :tapp::tapp:
....

Хммм
Може некој да се најде полезен и да објасни за шо ќуw се воа видеава, дека неам намера да минувам цел ден гледајќи бесполезни нешта? ЉОЉ
Kako Hieni ste...:tapp:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Жифт'oчите??

Не бе, не знам кој по катаљардити пат отвора бесполезни теми и тоа без вовед, туку, постира линкови и на, држ,. ајде, сеа преобратете се.

Бесполезие.

Дајте, вовед, дискусија, понета, да видиме, не ми се гледаат јутјуб, оваа не е ТВ форум, ова е религија, да дискутираме.
Исто ко онаа темана шо е за музика малтене, со илахиите.
Никаква дискусија, само линкови до јутјуб.
 
A

amco2009

Гостин
Жифт'oчите??

Не бе, не знам кој по катаљардити пат отвора бесполезни теми и тоа без вовед, туку, постира линкови и на, држ,. ајде, сеа преобратете се.

Бесполезие.

Дајте, вовед, дискусија, понета, да видиме, не ми се гледаат јутјуб, оваа не е ТВ форум, ова е религија, да дискутираме.
Исто ко онаа темана шо е за музика малтене, со илахиите.
Никаква дискусија, само линкови до јутјуб.
Garfield nikoj od nikogo nebara da se preobrati kako prvo , kako vtoro ako ne ti se dopagjaat vakavi temi so dokazi pa nemozjes da gi pobies tie dokazi nemora da spamiras i da treses zeleni kraj krajev nemora ni da komentiras na ovaa temaa zaobidzi....

A ovie primeri se slikovito izrazeni za tie sto neznaat da citaat ili pak gresno citaat da pojasnam Dokazite se Tuka, Kuranot e Tuka otvorete procitajtegi navedenite primeri i uveretese deka toa e napisano pred 1400 godini sega jasno mi e deka boli faktot sto da se zjivee 2000godini vo laga i zabluda.

Ama Alah dz.sh e golem i prashta.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Garfield nikoj od nikogo nebara da se preobrati kako prvo , kako vtoro ako ne ti se dopagjaat vakavi temi so dokazi pa nemozjes da gi pobies tie dokazi nemora da spamiras i da treses zeleni kraj krajev nemora ni da komentiras na ovaa temaa zaobidzi....

A ovie primeri se slikovito izrazeni za tie sto neznaat da citaat ili pak gresno citaat da pojasnam Dokazite se Tuka, Kuranot e Tuka otvorete procitajtegi navedenite primeri i uveretese deka toa e napisano pred 1400 godini sega jasno mi e deka boli faktot sto da se zjivee 2000godini vo laga i zabluda.

Ama Alah dz.sh e golem i prashta.
КОЈ ФАКТИ БЕ СМЕШНО Е ДУРИ И ДА СЕ ПОМИСЛИ ДЕКА ВО ТИЕ ВИДЕА ИМА НЕКАКВИ СИ ФАКТИ УСТВАРИ СМЕШНО Е ШТО САМО ВИЕ ММОЖЕТЕ ДА ГИ ВИДИТЕ И ПРОТУМАЧИТЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom