Животот е мојот филм - Кампања на Владата на Р. Македонија

Г

Господ

Гостин
Џабе...фалшива пропаганда,демек има сеуште луѓе во државава што не ги знаат последиците од дрогите:tapp:
Наркоманите ги знаат последиците за своите постапки на долгорочен план.
Тие си го уништуваат животот намерно за доброто на моменталното уживање.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Марата не те прави идиЈот.
Идијот си е идијот.
Ако си идијот и пушиш трева, ти си идијот што пуши трева.
А инаку, кога возиш а си под дејтво на мара ај што возиш ко што треба, па и поспоро возиш од нормалното и појас ставаш и на пешаци им застануваш, тоа пошто свеста ти се развива повеќе.
Мене ми е јасно дека сега сте погодени дирекно пошто сте претставени ко не баш паметни луѓе на спотот и некој ви го акнува поштено во фаца дека може да повредите некој со тоа па сега глуп бил спотот. Да прашаш и некој што клука екстази исто ќе ти рече дека не е ок филмот за екстази, да се запрашаме зошто?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
А инаку, кога возиш а си под дејтво на мара ај што возиш ко што треба, па и поспоро возиш од нормалното и појас ставаш и на пешаци им застануваш, тоа пошто свеста ти се развива повеќе.
Мене ми е јасно дека сега сте погодени дирекно пошто сте претставени ко не баш паметни луѓе на спотот и некој ви го акнува поштено во фаца дека може да повредите некој со тоа па сега глуп бил спотот. Да прашаш и некој што клука екстази исто ќе ти рече дека не е ок филмот за екстази, да се запрашаме зошто?
Темата не ми дозволува, иначе ќе навалев со факти.

Е сеа, идеме по ред...
Прва ствар.
Ти моеш слободно да ми кажеш шо праеле твоите 2 другарки додека биле под дејство на марихуана.
Али неможеш да ми кажеш дека тоа го правеле Бидејќи биле под дејство на марихуана.
THC е THC, и на сите влијае исто, а тоа што идиоти користат све и свашта како оправдание за девијантно однесување, тоа е друга ствар.

Интересно како за секоја глупост се криви супстанцата а не личноста.
Интересно како ја у 2 години конзумација немам направено НИШТО лошо. Всушност иам направено повеќе бељи како соубр него како хаи.
И не станува збор само за марихуана. Исто е и со алкохолот.
Тренд е сега алкохолот да се користи како оправдание за ретардирано понашање. "Леле еј, сум се измувала со 10 души вчера, НИШТО НЕ ПАМТАМ!"
Ow? Shut tha PHUK UP.
Психотропната супстанца ви е само оправдание да го правите она што одсекогаш сте сакале да го правите, без да бидете вие осудувани од околината, туку да биде осудувана супстанцата.
Таа е крива за се. Таа ве пореметува.
Тревата тера на кражби, тера на трчање по улица и возење кола.

Ако ништо друго, барем САМА прочитај. Барем Википедија, ако ниеден друг сајт помини го.

А, за возењето?
Коа на афтостоп од 100 поминати коли со "нормални" луѓе, ќе ти застане велешанец у bmw шо помеѓу показалецот и средниот прст на десната рака која му стои на мењач има запалено џокла, а вози подобро од сите жени шо сум ги видел, во 5 саат сабајле, со каиш, ќе ти застане да те собере и да те пренесе, тоаш ќе праиме муабет.


Иначе, тоа дали сме погодени ние наркоманите од рекламата. Незнам.
Можеби ќе бидам погоден кога некој мој пријател или познаник ќе се однесува поразлично со мене од кога ја изгледал рекламата.
Тоаш може ќе бидам љут.
Сеа не сум.

Ако веќе правиме муабет, барем читај ме на темава.
Неколку страни поназад кажав зашто сум против рекламиве, а сум ЗА флаерчињата што ги делат по школиве.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Kampanjava e pari frleni vo voda............
Sledna kmpanja koj znae sto ke im tekne.......
:toe:
Pesnata e molitva, a ti si nasa vera
My love- Fc Vardar, my family- Komiti Zapad
Filmot sto ne smeete da go propustite- Komiti Zapad!! :smir::toe:

:salut:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Целта на овие(животот е мојот филм) „реклами“ е од омладината да направи ботови.

While,поглед од другата страна - за да нели, бидеме објективни.

 
Член од
2 јули 2009
Мислења
59
Поени од реакции
3
ја мислим дека ова нема да влијае на наркоманите или тиа шо ида натамо... или ќе им биде смешно или ако са више свесни до кј им отишол животот тогај знаа више, не им са потребни рекламе. затоа па може да покрене свест кј младите што не конзумираа а са у двојба дали да пробаа. сепак, мислим дека не е доволно само да се сними реклама што ќе се покажуе по една у дн и тоа после 12 саат.. гледам днска у гимназија кј нас закачиле постер со видеото од марихуаната. конечно им текна нешо. без школска едукација ја мислим дека видеата за џабе..а таја едукација га немамо многу...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Факт е дека дрогата е лоша. Ама факт дека и видеото за марихуана е лошо и премногу радикално. Тоа може да им се деси на деца од 14-15 год. кога ќе се напушат ќе мислат ептен се хај или некој друг таков филм и ќе бидат хиперактивни и ќе прават проблеми. Ова барем ми го рече човек кој детално се разбира за дрогите у било кој поглед (било содржински, било у практика)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ја на Шорти му го украдов новчаникот на собиранкта....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Среќа не бев ја крив, до тревата беше... :)

(сериозно наваму цели муабетот, бар така тврди вештица)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
:D:D:D

Само многу брз си бил на бегање бе, не знаев дека било до тревата :)
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Mn sum navreden od filmot za Ganja! :( i kako rasta i kako sve... :(

:nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom