Животот е мојот филм - Кампања на Владата на Р. Македонија

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
језиви се :) али ми се допаѓаат. Зошто одма критикувате? хиперболизирано, нереално, вамте тамте... Па тоа се случува, секој ден умира по некое џаначе :) нема да се случи од една линија, или една таблетка, но затоа зависноста си го прави своето.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Ја подржувам кампањата против дрогата и сакам да се прават се повеќе реклами за да се подигне свеста кај младите за тоа колку е штетна дрогата!!!
 
S

smart ass

Гостин
Ја подржувам кампањата против дрогата и сакам да се прават се повеќе реклами за да се подигне свеста кај младите за тоа колку е штетна дрогата!!!
И јас ја поддржувам-но ако ја памтите онаа реклама од времето....музиката +Смртта и гласот-СО ДРОГАТА СМРТТА ВЕ ДЕМНЕ ВО СЕКОЈ МИГ...

ете тоа е реклама,а овде се испофрлале пари...екстази продукција,кокаин продукција...ццц се испофрлале пари:toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
језиви се :) али ми се допаѓаат. Зошто одма критикувате? хиперболизирано, нереално, вамте тамте... Па тоа се случува, секој ден умира по некое џаначе :) нема да се случи од една линија, или една таблетка, но затоа зависноста си го прави своето.
Од ганџа не се умира така лесно него ганџата е само почеток на мракот.Дрогашите умираат се разбираме?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Од ганџа не се умира така лесно него ганџата е само почеток на мракот.Дрогашите умираат се разбираме?
се си има почеток и крај нели... ја познавам мн џанаци и сите почнале со трава... кој прешол на менделекси кој на МДМ кој на троки кој на кока шприц и така натака... почетокот е гане...

инаку ако е за тоа СИТЕ умираме.. не само дрогашите... е сеа шо си го скратуваат животот они тоа е друга работа... сепак е по нивни избор.. ја сум сигрен дека нема некој џанак да го натерале со сила да проба или да почне.. шо ке си направи сам човек неможе никој друг да му направи
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Добри се рекламите, секоја чест, само и мене ми фати око филмот за марихуаната. Малце е преувеличена работата.
se soglasuvam. spotov so marihuanata e preuvelicen malku poveke. so ova ne sakam da kazam deka e ok da se pusi marihuna no dejstovoto na marihuana e daleku poblago od toa sto go prikazale.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
се си има почеток и крај нели... ја познавам мн џанаци и сите почнале со трава... кој прешол на менделекси кој на МДМ кој на троки кој на кока шприц и така натака... почетокот е гане...

инаку ако е за тоа СИТЕ умираме.. не само дрогашите... е сеа шо си го скратуваат животот они тоа е друга работа... сепак е по нивни избор.. ја сум сигрен дека нема некој џанак да го натерале со сила да проба или да почне.. шо ке си направи сам човек неможе никој друг да му направи
јас имам пробано гане ама само неколку пати и тоа чисто од мерак али џанаци што ми дуваат секој ден не ги оправдувам никако ептен е забегано тоа.за други дроги у опште не помислувам и бес пари да ми ги даваш мани ми ги :)како што кажа се е до чоекот и тоа што го опкружува у живот
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
јас имам пробано гане ама само неколку пати и тоа чисто од мерак али џанаци што ми дуваат секој ден не ги оправдувам никако ептен е забегано тоа.за други дроги у опште не помислувам и бес пари да ми ги даваш мани ми ги :)како што кажа се е до чоекот и тоа што го опкружува у живот
види.. и јас имам пробано 2 или 3 пати не ми текнува и се имам осетено како најглуп човек на цел свет...не за друго не ми делуваше ама баш никако на мене.. сосема нормален... знам дека прв пат ако пробаш односно почетник кога си се ти е чудно смешно се стааш у незнам ти какви филмови.. кај мене од ова ни 1% не се деси и си реков на време ај океј доста е проба виде крај зашо можам да пробам пак и пак и пак и пак и ке ја отерам работава ... Инаку.. мн наркомани имами слушано и сите до еден викаат дека марихуаната е почеток на се...
и искрено според мене попрво би купил 100 чоколади него да дадам пари за дрога...
 

SorrowSearcher

abandoned
Член од
1 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
Ухуу, многу сте изнапишале, па не ве читнав сите.
Клипојте...не е лошо, само марата се базира на детски приказни за добра ноќ.
Всушност, во секој од нив е преовеличена малку ситуацијата, не вервам дека ќе предизвика освестување него контра ефект...Кој би си ја удрил раката гледајќи ги клипојте?Ќе се изнасмееш и ќе си ја бркаш старана работа.
Не се праени со лоша намера или цел, убав труд али незнам кој ќе е резултатот :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Веб страната е готова.. баш сеа зирнав...
Многу е професионално направена...ако може да се каже така за еден сајт од овој калибар...

едит: за дрогите од “А“ до “З“ -_-
незнаев дека последната бувка од азбуката ни е “З“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom