Знаци за допадливост :)

Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
yup! Мене ми се има случено ..а што е толку за чудење?
Тоа што поголема е веројатноста кога ќе излезеш во град да ти се обратат типови на луѓе со прашања од типот: "Ај бе да се муваме", "Девојко, му го сакаш ли да мувам", "Ме палиш, ај кај мене у стан на кафе", на што се сведува и целата романтика кај нас. Свеќи, вино, музика... Тоа само по филмови се гледа. Денес првиот пат на скопските тинејџерки (не генерализирам) им е додека се пијани во wc во некој клуб, со некој кој го упознале истата вечер. Романтично, зарем не?
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
oндак, па и да бил убав ко квазимодо, си требала да му дадеш шанса за тоа шо имал мадиња да го изведе чинот на барање на број...
Ех да беше само тоа.. утре дента кога ми пиша за кафе му реков дека сум болна дека не можам да излезам ми прати и витамини и Fervex по такси и стварно ме радува тоа што се уште постојат така фини личности со елемнтарна култура пред се. А инкау сега за сега сме другари и се надевам ќе си останеме ..за нешто повеќе не верувам, но не велам не.

Тоа што поголема е веројатноста кога ќе излезеш во град да ти се обратат типови на луѓе со прашања од типот: "Ај бе да се муваме", "Девојко, му го сакаш ли да мувам", "Ме палиш, ај кај мене у стан на кафе", на што се сведува и целата романтика кај нас. Свеќи, вино, музика... Тоа само по филмови се гледа. Денес првиот пат на скопските тинејџерки (не генерализирам) им е додека се пијани во wc во некој клуб, со некој кој го упознале истата вечер. Романтично, зарем не?
Епа сега некој ја сакаат дирекноста. Подобро да ти каже што сака од тебе во кој поглед го интересираш од колку безпотребно да се замараат еден со друг. Зарем ти би отчекувала романтична вечер од некој што го запознаваш истата вечер?
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Епа сега некој ја сакаат дирекноста. Подобро да ти каже што сака од тебе во кој поглед го интересираш од колку безпотребно да се замараат еден со друг. Зарем ти би отчекувала романтична вечер од некој што го запознаваш истата вечер?
Ќе го запознаам таа вечер, ама нема да му се дадам во истиот момент.
Ќе излеземе n-пати на кафе, па после се ќе си дојде само по себе.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
yup! Мене ми се има случено ..а што е толку за чудење?
Глеј колку се изменило времето.Порано сам идеше да побара број,а сега како пичица келнер праќа.Каде замина храброста на мажите?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Глеј колку се изменило времето.Порано сам идеше да побара број,а сега како пичица келнер праќа.Каде замина храброста на мажите?
Замина онаму каде што жените ја испратија. Вредноста на девојката падна со изместувањето на цената на храбрсота. Романтиката и убавината на “храброста“ на мажите лично да побараат број е безвредна, бидејќи тркалцата не ги вртат шармантни погледи, заводливи реченици и усни кои знаат да лажат, туку конобари кои пијачките ги запишуваат на негова сметка место на нејзина. Жените се влажнат на пари... епа мажите ја купуваат храборста, вие ги издиктиравте правилата, ние само ги играме.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Замина онаму каде што жените ја испратија. Вредноста на девојката падна со изместувањето на цената на храбрсота. Романтиката и убавината на “храброста“ на мажите лично да побараат број е безвредна, бидејќи тркалцата не ги вртат шармантни погледи, заводливи реченици и усни кои знаат да лажат, туку конобари кои пијачките ги запишуваат на негова сметка место на нејзина. Жените се влажнат на пари... епа мажите ја купуваат храборста, вие ги издиктиравте правилата, ние само ги играме.
Во кратки црти кај мажите храброста им се парите само заради девојките да ги легнат. Да да да да! Одлично кажано.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Замина онаму каде што жените ја испратија. Вредноста на девојката падна со изместувањето на цената на храбрсота. Романтиката и убавината на “храброста“ на мажите лично да побараат број е безвредна, бидејќи тркалцата не ги вртат шармантни погледи, заводливи реченици и усни кои знаат да лажат, туку конобари кои пијачките ги запишуваат на негова сметка место на нејзина. Жените се влажнат на пари... епа мажите ја купуваат храборста, вие ги издиктиравте правилата, ние само ги играме.
Оние дечки што немаат пари сами ли се на светот? :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Оние дечки што немаат пари сами ли се на светот? :)
Аха, да кога би се шегувале.
Коа би биле малку поозбилни би рекол не. Можда е повод некој да се теши во одредени случаи или неуспеси, но не и причина.
Уосталом колку што се сами оние жени кои немаат пари, истото е и со мажите.
Во кратки црти кај мажите храброста им се парите само заради девојките да ги легнат.
Зошто да не може да ја легне беспари? Да легнеш не е некоја јака ствар (беспари, со пари како ќе се снајдеш), да задржиш е битно. ПОсебно ако си без или со помалку пари.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Се чувствува тоа. И тој посебен поглед со страв и нежност. Или тоа е веќе заљубеност?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Пијана е и ми приоѓа и ми вели дека добро сум денсал (нема врска).

Појак знак од овој сум немал.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Замина онаму каде што жените ја испратија. Вредноста на девојката падна со изместувањето на цената на храбрсота. Романтиката и убавината на “храброста“ на мажите лично да побараат број е безвредна, бидејќи тркалцата не ги вртат шармантни погледи, заводливи реченици и усни кои знаат да лажат, туку конобари кои пијачките ги запишуваат на негова сметка место на нејзина. Жените се влажнат на пари... епа мажите ја купуваат храборста, вие ги издиктиравте правилата, ние само ги играме.
Темава за парите и жените е сеприсутна тема во тема. :)

Жените сакаат пари, како што и мажите сакаат, инаку не знам зошто би ги правеле и имале. Жените сакаат мажи кој што имаат пари. Точно, како што и мажите сакаат жена која што утре ќе им носи пари и ќе придонесува во заедничкиот буџет.
На еден повисок стадиум на развој на жената истата би барала човек НЕ кој има пари и не знае да си брцне на едно место со прстот, туку човек кој има мозок и вештини за правење пари. Долгорочно. :)
Е ваков човек, без разлика дали е маж или жена не знам кој не би сакал. :)
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Драга Крејзи ин лав,

Ова се моите коментари за допадливоста:

1. Чести погледи кои се сретнуваат
2. Размена на насмевки
3. Желба за поблизок контакт и случајни допири
4. Желба за муабет
5. Пропратено со 4 те горенаведени знаци - треперење во стомакот и чуство на среќа

Поздрав:smir:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Откаде знам дека и се допаѓам на некоја девојка? Па, искрено, постојат повеќе знаци, кои јас ги нарекувам Индикатори на интерест и во продолжение ќе набројам само неколку од нив:
1. Почнува да ми дели комплименти без око да и трепне;
2. Додека зборувам ме гледа со големо внимание;
3. Се смее буквално на се што ќе речам;
4. Се смешка додека ја галам;
5. Се смешка додека и давам ишарет со очите;
6. Кога ќе ја бакнам се чувствува многу среќно;
7. Се согласува да излезе со мене на состанок;
8. Ужива додека се кара со мене.
итн:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Оние дечки што немаат пари сами ли се на светот? :)
Оние девојки кои се грди сами ли се на светот?

Секогаш постојат исклучоци, секогаш постојат поинакви начини, секогаш постои нешто за кое ќе можеш да се фатиш и да речеш “аха, гледаш дека не смееш да генерализираш“ ама навистина смееш, бидејќи атрактивните девојки паѓаат на атрактивни коктелчиња, а трактивните момчиња (како и да ја перцепираат девојките оваа категорија) паѓаат на големи гради и холивудска фризура.

Зошто да не може да ја легне беспари? Да легнеш не е некоја јака ствар (беспари, со пари како ќе се снајдеш), да задржиш е битно. ПОсебно ако си без или со помалку пари.
Знаеш како оди на пазар, имаш патлиџан и за 50 денари кило ама имаш и за 150. Едниот можеш да си го дозволиш, другиот не можеш.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
На пазар луѓе се снаоѓаат. Некому ќе продадат поскапо, некому поефтино-зависи како се снаоѓаш во оценување, ценкање и процена.

Макар што јас чекам домати кои ќе имаат мирис и вкус, а овие за 150 се само однадвор фини, значи џабе ќе ги плаќам (ко од гума се...или од силикон) :)
Кога барам јаболка, ни најситни ни најкрупни. Едните се збирани од паднати и од отпадоци, другите се прскани-жив отров :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom