Упатство за fuck buddies

M

marsovka

Гостин
океј еве неколку работи што треба да ги знаете за фак бадињата

Мажи
- Жените бараат барем каков таков муабет со нив, дури и кога се свесни дека целата ситуација е за секс. Преферираат барем малце пред да се постави прашањето дали сакаш пак :јебач: да се околиша како киша око крагуевца
- бидете дискретни многу многу важен дел
- не ги третирајте како дрољи (дури и да е според ваши стандарди и мерила) доколку сакате репете што значи минимум 2 саати потрошени со нив
- доколку се договорите да бидете секс пријателчиња нека не ве снемува со месеци од секаде ... па после да се појавите од ведро небо со директно прашање дали сакаш - немојте ако ве немало пробајте да испитате ситуација .
- имајте такт и осет не им се јавувајте во ниедно време ( додуша во било кое време ) со глупаво прашање за пола саат ќе можеш до кај мене ?
- и не споменувајте дека имате листа на пички кои чекаат на ред ( дури и да е така ) пошто е пред се е селјачки и навредливо
- покажете почит побогу
-не само како ви одговара само на вас туку и на неа гледајте да биде заеднички договор во врска со местото и термините
-гледајте да се разделите како што и сте се споиле - другарски
- потрудете се малце 15 мин плус потрошени на скајп, мсн, фејсбук нема да ве чинат ништо

Жени
- не не ве сака
- не нема да ве засака
- не му се однесувајте како девојка
- не прашувајте превише за неговиот живот доколку не ви одговара превише, посебно делот девојка се што треба да ве интересира сексуалното здравје
- поставете граници, дури и да ви се допаѓа превише кога ќе ви се јави со глупавото прашање- сакаш за пола саат дојди до кај мене ? речи му не ( фала богу ) бидејќи секое наредно прашање ќе биде вакво .
- почитувајте се себе си побогу :јаооо:
- не споменувајте дека имате други јебачи
- не кажувајте превише за себе си освен ако односот не ви навистина пријателски а не само стриктно за секс
- навреме поставете ги правилата по кои ќе функционирате во спротивно ќе се фатите себе си како во ниедно време истрчувате од дома и фрлате бајаги пари за такси само за секс - секад постојат подобри и пофер понуди се разбира освен ако не сте се заљубиле во него
- не глумете лудило ова де невиност

Нека дополнат форумџии понатаму :јебач:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Искрено, ја неам гз да отворам ваква тема.

Он:
За мажи: Не покажувајте почит, побогу. Да ти беше до почит ќе ја фатеше за девојка.

За жени: Make him a sandwitch, suck his balls, and shut up.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Жени:
Не го напнувајте за вашите обврски,другарки,фамилија тоа и баш не го интересира,тој е само за секс со вас.
Ако не сте расположни за секс не ни одете,отколку да го рушите односот.
Ако имате дечко,земете си и панцир со вас,кад тад ќе наебете.
Секогаш користете заштита,за да не ви се претвори играта во кошмар.
Гледајте да го темпирате времето според вашите обврски,он не би одбил секс ни во 2 наутро,ни 5 поручек.
И кога веќе имате со кого да се празните,направете го тоа најдобро што можете :wink: за да неможе да ве извади од глава.
Мажи:
Покажете што знаете најдобро,така се дига цената на добар љубовник.
Бидете внимателен и понекогаш пријател (на кафе или слично)
Затворете ја муцката,не мора цел град да знае,тоа не ве прави фраер.
Да,вашите другари ви завидуваат на комбинацијата која ја имате.
Немојте да се заљубите во неа,нема да биде истата.

Толку ми текна :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
океј еве неколку работи што треба да ги знаете за фак бадињата

Мажи
- Жените бараат барем каков таков муабет со нив, дури и кога се свесни дека целата ситуација е за секс. Преферираат барем малце пред да се постави прашањето дали сакаш пак :јебач: да се околиша како киша око крагуевца
Гледаше вчера Шехерезад? -Да..леле тој Керем ама е убав. Како на факс? - Па добро се гура. Сакаш да се ебеме? -Да. Соблакај се...(муабетот е напраен) :)
- бидете дискретни многу многу важен дел
Сакаш да те измасирам? - Да, може. И рацете полека идат накај цицките. Почнува дрхтањето. (дискретноста е сторена)
- не ги третирајте како дрољи (дури и да е според ваши стандарди и мерила) доколку сакате репете што значи минимум 2 саати потрошени со нив
Многу си слатка. Ко бонбонче. -Фала:pipi:. И косичкава шо ти е убава. Цурата веќе овде не се осеќа ко дроља. Следната сцена е доги стајл...машкото ја влече ја убавата косичка и рикаат. (дроља муабетот веќе не држи...иако после вика сврши ми на фаца)
- доколку се договорите да бидете секс пријателчиња нека не ве снемува со месеци од секаде ... па после да се појавите од ведро небо со директно прашање дали сакаш - немојте ако ве немало пробајте да испитате ситуација. Шо има врска коа ќе се појавам? Секс пријатели?...Да. Си за...не си за! Што е битна временската разлика?
- имајте такт и осет не им се јавувајте во ниедно време ( додуша во било кое време ) со глупаво прашање за пола саат ќе можеш до кај мене ?
Таман работа. Секогаш се врти поручек за да се знае шо ќе се прави вечер. Со муабет. Ајде ако можеш помини вечер...на "кафенце"

- и не споменувајте дека имате листа на пички кои чекаат на ред ( дури и да е така ) пошто е пред се е селјачки и навредливо
Не спомуваме. Ама обично вие прашувате после сексот. Па одговараме искрено а може и не.

- покажете почит побогу Респекат со плескање по газето афтер д другарскиот секс.
-не само како ви одговара само на вас туку и на неа гледајте да биде заеднички договор во врска со местото и термините.
Секако.
-гледајте да се разделите како што и сте се споиле - другарски.
Со...да пукне и кисс у обравче :)
- потрудете се малце 15 мин плус потрошени на скајп, мсн, фејсбук нема да ве чинат ништо
да бе...ќе си праќаме вакви смајлиња додека чатуваме :pusk: :sekss:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај да видиме од почеток,како ќе оди темава.
Значи на што да внимавате кога имате само сексуална врска со некого и како да ја задржите.Тоа не значи дека нема да помине во врска или дека воопшто ви е потребна ваква сексуална врска.
Значи мудрувања,демагогии,поврзување на темата со авторот е недозволиво.
Па повелете.

едит:
Еве ви тема за солење памет и дигање морал:
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=41026&highlight=%F1%E5%EA%F1+%F4%F0%E5%ED%E4
 
S

smart ass

Гостин
Беа добри времиња тоа,имав јас две другарки и си имавме добар секс..буквално се читавме,убаво се местеа...абе уживанција...ама сега се омажија.

Туку за малце ќе изгорев и ќе влегов кај што не треба...ма секакви изговори користев да се извадам...ама еден успеа,е сега побарав совет и добив(tnx to..:).)...па успеа.(инаку ќе се плеснев најверојатно со мажена другарка...шо знам можеби и не..имам принципи,ама многу ме вриеше....абе ако мажо не и чини нека се разведе па тогаш можеме поново):vozbud:

А сега ако одите т.е целите кон фак бади на долг рок,препорачливо е да покажете почит,па убаво да се запознаете а за :sekss: не форсирајте...работите сами ќе си дојдат.

А ако веќе сте за една вечер,извадете 400 евра од банкомат,частете ја неколку пијачки и...:toe:

Може и покрај пијачки бакшиш(во евра) на келнеро...абе за една вечер

Така прават мнозината ,али тоа не е моја тактика,јас си пијам кафе кога излевам па после ги канам на еклери,ил нешто благо(многу сакам благо) се разбира дома,а со благо оди и зеленко,и без да ја/ги понудиш сами ќе побараат...е што да правам јас:toe:...понатаму после одбиениот предлог(од моја страна за комедија филм) во воздух лебди нагонот за ....едноставно го чувствуваш...и се знае:sekss:

Еднаш ми се случи додека го носев кафето веќе сварено ги видов другарките(18 едната другата 20год) како се шмекаат(марко не мисли...одма станува:vozbud:)па оставив кафето настрана и се придружив....потоа пиевме ладноо кафее,ама ако оти убаво се оладивме после жешкиот секс.

После недела дена...поточно у сабота не ни испаднавме,туку јас бев гостин....на благо:)
 
С

Сатори

Гостин
Интересна тема, за жените, нормално:
-не ти е пријател и не ти е дечко и веројатноста да биде било која од тие две опции е еднаква на нула, затоа нема потреба да бидеш фина и пријатна и да глумиш или не дај Боже со топло чоколадо да му ги раскажуваш своите мисли или чувства *бљак*
-fuck his brains out, затоа си со него, затоа уживај додека трае
-престани да планираш, go with the flow, кога и вака и така се гледате само поради секс, гледајте се кога ќе имаш потреба од него(секс)
-избегнувај да биде бивши вклучен во ваков тип на релација, сите жени лажат кога викаат дека се гледаат со нив само за секс, емоционалната непријатност ќе биде секогаш тука + дополнително, сакала или не ќе си го замрсиш животот
-гледај да не трае предолго
За мажите:
-fuck her brains out и затвори ја устата од тебе се бара само тоа и ништо повеќе

:шмизла:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Од моите искуства покрај добриот секс, втора битна работа е да има добар муабет и особено заеднички хумор, некои елементи од вистинско пријателство. Може и без тоа, ама после пар сексања наместо подобрување ќе ти здосади и веднаш ќе бараш друг фак-бади, пошо луѓето сеуште не се роботи. Изнесување на елементи од приватниот живот и дискусии околу тоа никако.
За жените, ако ве побара кога имате добиено обавезно кажете му го тоа, без исклучок.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Совет, за мажи и жени кои се факбадис:

Shut up, get on with it, ask only if he/she want to go for a third time in a roll!
Не тупи, не искажувај премногу нежности, лижи, лапај, еби, грицкај итн.

А договор куќа гради, па договарајте се кога на обајцата ви одговара!

П.С. не ме бришете, ама факбадисувањето не е богоугодно, противно на начелата ан ДПМНЕ, а со тоа и на БОГ, следствено е грешно и ќе се гори в пекол. Секс пред брак јок, а во брак само со одбраниот, партнерот.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Лол, сите имате различни постови :)
Релативност? Туруру-ру-туруру-ру....
xD
испаѓа, дека и секс бади-то треба да ти се погоди, исто и го партнерот/ката :)
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
Лол, сите имате различни постови :)
Релативност? Туруру-ру-туруру-ру....
xD
испаѓа, дека и секс бади-то треба да ти се погоди, исто и го партнерот/ката :)
браво за ова последново, ако се замарам јас да пазам кој работи да ги правам а кој не исто ми доаѓа како врска, или женска или шо и дае,
секс бадиња се знае, ти се еби? да. епа ајде, ти се еби? не. ок, иначе арна си добра си ново старо?
и тоа е тоа, нема тука филозофија мозгање шо треба да правам шо не треба, НАЈБИТНОТО Е ДА НЕМА ЉУБОВ МЕЃУ СЕКС БАДИЊА, САМО
ДОБАР СЕКС, И ДА ПАЗЕШ ДА НЕ СЕ ЗАЉУБИШ
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
За жените: Шат д фак ап! Не јадете гомна пошто здраво е за забите! Пошто ако јадите некој ќе ви ги скрши! :smir:
За мажите: Кажувајте,ама пазете на кого,пошто ако не си кажал исто ко да не си ебел :kesa: :)))))))))
И на крај заеднички совет: Најдувајте си зафатено другарче (со девојка),т.е. зафатена другарка (со дечко) и имајте си на ум дека истото може да го прави девојка ви,т.е. дечко ви :smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А бе, замре темава??

Неебитис хроникус ги закачила кајганџии та дури ни за фак бадис не ги биѓаа???
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Сите нешо само делат совети, а мене ме интересира, што ќе се случи ако еден од тие фак бадис се заљуби во другиот? Или пак едноставно посака врска, а другиот пак пројавува знаци на љубомора и му прија да биде со девојката, но иако е веќе и он зацопан свесно бега од тоа, и остава на гледање само еднаш неделно...демек за да не си здосадат...шо мислите вие има ли тоа шанси за врска:back:?
Јас мислам дека и да има ќе биде потребно многу време за да се реализира целта....но што потоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom