Гејминг војна

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Прилично добар го земав пред 8-9 месеци. Не знам точно кој модел на I7, на чива компанија ми е Рам меморијата, напојувањето и слично ама наједноставно изгледа вака:
Intel I7
GTX285
8gb DDR3
А Џои тоа што викаш за Мајкрософт по тоа што прочитав на гејмспот нема везе. Сони објавил 200 повеќе работи ...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сони тоа што гледав јас објавија 3д тв без наочари кој ќе е достапен на маркетот за 3-4 години, имаше 3д апарати објавија со цена над 3000$ имаше еден ефтин апарат 250$ го покажаа трејлерот за анџартет 3 истиот сеа само во 3д, прикажаа лаптопи кој ќе имаат подршка за 3д, кажаа нешто за кабловска во Америка со 3д подршка и хмм тоа е тоа. А да прикажаа некој нов телефон со андроид, а PlayStation phone не го прикажаа за жал.
Како што кажав секој втор збор им беше 3Д, највероватно дека 3д на сони му е многу битно, имаат телевизори, камери, апарати па си промовираат.

Мајкрософт излегоа доста среќни на сцената, со тоа што се пофалија дека

Windows 7 најпродаваниот оперативен систем
Хбох е продал 50+ милиони конзоли
Бинг зел огромен дел од гоогле
Кинект одличен почеток
Виндос 7 мобилни и тие одличен почеток
Интернет експлорер 9-ка
Офисе 2010

2010 Стварно беше добра за мајкрософт.

--- надополнето ---

Ама ни едните ни другите не покажаа ништо ново за гејмингот, освен мајкрософт што најави нови игри за виндос мобиле како пример fable III, a да и за кинект рекоа дека во иднина ќе има препознавање на мимиките на лицето.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Значи чекај малку да се разбереме. Мајкрософт имаа подобра конференција бидејќи успеале да се пофалат самите себеси со нивните успеси и што кажале 2-3 новости ? Види и сам што напиша, ако тоа е тоа што очекуваш од Мајкрософт за во иднина, само да си се фалат тогаш ... Oва се вика CES (Consumer Electronics Show) а не CBS (Consumer Bragging Show).
Плус забораваш и други работи на Сони освен 3Д како што е дуплата ХД камера ! Двете компании се имаа сконцентрирано кон 1 технологија. Сони беше кон 3Д овие кон Кинект (Motion Gaming-от). Само што мислам дека Сони си објавија бајаги повеќе за нивниот 3Д ама притоа кажаа и најавија и други работи.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
:tv: братот што праша ќе сонува PC
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Па да почниме а? Почнаа ревјус за Kill Zone 3 http://www.ign.com/videos/2011/02/03/killzone-3-video-review?objectid=14324403

Игра која е најочекувана за 2011 година да има 8 8,5 скор не е некако малце?

А да заборавете на пс мове бидејќи со контролер били милион пати подобро.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Прво, играта не се вика Kill Zone 3, туку Killzone 3.

Второ, оцените не се движат помеѓу 8 и 8.5. GameTrailers дадое 9.4 .Засега просекот е некаде 8.9 . Главниот проблем е Single Player приказната, али 90% од играчите не ја купуваат за приказната, туку за мултиплеер-от, кој што е 100 пати појак од KZ2 (а и овој беше закон) .
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Игра која е најочекувана за 2011 година да има 8 8,5 скор не е некако малце?
Скоровите никад не се мерило за добра игра, тука еден вештачки процент кој расте или паѓа во зависност од потплатувањата на издавачите кон магазините.

GameTrailers дадое 9.4 .Засега просекот е некаде 8.9
Nope, 8.6 е знам дека сеа се цепидлачам за 0.3 поена, ама јебига. :)

Metacritic е најчесто мерило за средна вредност.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Скоровите никад не се мерило за добра игра, тука еден вештачки процент кој расте или паѓа во зависност од потплатувањата на издавачите кон магазините.



Nope, 8.6 е знам дека сеа се цепидлачам за 0.3 поена, ама јебига. :)

Metacritic е најчесто мерило за средна вредност.
Добро јас гледав на Gamespot :) .
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Абе добра не добра MUST buy e, се разбира кој има ПС3.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Моментално брат ми ја игра КЗ3 бетата. Melee убиствата се ептен брутални! :buum: :zver:
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Абе само до мене е или Килзон3 е истото срање како двојката ?? Многу сум разочаран. Уште кога ја пуштив бетата имав проблеми.10мин чекав да ми најде сервер. И што да видам после тие 10мин. ЛААААААААААГ!!! Значи знам дека играта е направена намерно да бидеш спор и се тоа, ама не бре ова е лаг, истиот лаг што ме натера да ја замразам двојката. Да не зборам па кога ќе треба да пукам во некој а пак во 2,3,4 slide show ставено на slow да ги мења сликите ... Гејмплејот е ист како во двојката што е прилично ок, требало некој нов мод да стават глупи ми се 80% од овие модови (истите од двојката). ЕрТ вика брутални се melee убиствата што е точно, ама треба 15 пати да замавнам и да го погодам со ваков лаг за да ми ја покаже анимацијата. Уште не пробав на мув а незнам и дали може онлајн со него, веројатно нема ни да пробам. Многу ми се допаѓа вака што даваат бета на игриве, тотално го сменив мислењето за оваа игра. Ќе помислам уште неколку пати сега дали да ја купувам или не ...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Тими ова е бета, значи Stress Test на серверите. Бидејќи е Free, имат илјадници играчи. Прееска беа паднати серверите, Maintenance имаше. Не знам дали проба да играш со ботови, таму нема никаков лаг, па ќе видиш како е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom