Гејминг војна

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Сепак за water effect Dirt 2 ќе остане кралот. Со дх11 е далеку понапред од тоа што можат конзолите. Уствари конзоливе оваа ќенерација ќе останат на само дх9

--- надополнето ---

Препорачано на фулл хд да гледате првите 15 секунди
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Џои, муабетиве ти се Епик (фаил) жими се :) . Лоадинг нема 30 мин. Така јадеа гомна и за ModNation Racers , очекував некој лоадинг од две години, па траеше некаде 45-50 секунди. Играта има еден КУП работи, нормално е да има малку подолг лоадинг во споредба со Форца , Dirt, итн.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Џои, муабетиве ти се Епик (фаил) жими се :) . Лоадинг нема 30 мин. Така јадеа гомна и за ModNation Racers , очекував некој лоадинг од две години, па траеше некаде 45-50 секунди. Играта има еден КУП работи, нормално е да има малку подолг лоадинг во споредба со Форца , Dirt, итн.

Што има врска лоадингот со тоа колкава била играта? Јас кога ќе уклучам стаза една чекам да се вчита стазата уште 5-6 коли и тоа е тоа, на тоа не треба да смета играта што има картинг или рели .... За момент ќе помислев дека мојте се епик фаил....

--- надополнето ---

Но и реков мене не ми е битно тоа јас би чекал и 5 мин за лоадинг.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Што има врска лоадингот со тоа колкава била играта? Јас кога ќе уклучам стаза една чекам да се вчита стазата уште 5-6 коли и тоа е тоа, на тоа не треба да смета играта што има картинг или рели .... За момент ќе помислев дека мојте се епик фаил....

--- надополнето ---

Но и реков мене не ми е битно тоа јас би чекал и 5 мин за лоадинг.
Ти уствари наброја 3-4 работи, кои не ни се на нас битни, не се ни на светот битни, а богами ни тебе ете не ти биле битни.
Муабетов ти е дефиниција за "колку да се каже нешо"...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да бе, знајш тие програмерите што 5-6 години работаат на играва, се дебили и не можат да намалат лоадинг време. Ти си попаметен од нив и бираш стаза и ќе ти се вчита одма. Да беше се така лесно како што изгледа, сега Марс ќе имаше живот. Да имаш мала појма од софтверско инжинерство (ко секој просечен чоек), нема да трескаш глупости.

--- надополнето ---

ErТ ти ја земаш ГТ5, така ?
Моментално сум шворц. Секако имам Ф1 2010 уште доста да ја играм, фатија колоквиумиве во последно. Откако нејзе мастта ќе и ја истам, ќе ја земам ГТ5 :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Да бе, знајш тие програмерите што 5-6 години работаат на играва, се дебили и не можат да намалат лоадинг време. Ти си попаметен од нив и бираш стаза и ќе ти се вчита одма. Да беше се така лесно како што изгледа, сега Марс ќе имаше живот. Да имаш мала појма од софтверско инжинерство (ко секој просечен чоек), нема да трескаш глупости.

--- надополнето ---



Моментално сум шворц. Секако имам Ф1 2010 уште доста да ја играм, фатија колоквиумиве во последно. Откако нејзе мастта ќе и ја истам, ќе ја земам ГТ5 :)
Oдлчно и јас ќе ја земам кога ќе соберам некој денар, веројатно после празнициве. Па ќе те растурам онлајн :baeh:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Излегоа ревјус за гт5 и како што кажав играва има многу недовршени работи


  1. Where's the map screen?!
  2. Still no instant restart-a-race option (ова неможам да го сватам како не ставиле КАТАСТРОФА е ова што ако сакам рестарт? Ерт до програмирањето е изгледа тешко :))
  3. Damage? What damage? (најголемата измама, ништо не е како што кажуваа, демеч им само на мал број коли и тоа минимален. Трејлерите мамеле)
  4. F-f-f-frame r-r-rate (Не е како што викаа 1080п и 60 фремрејт, највероватно е 720 на 30 фрејма.)
Играва добива просек околу 8-8,5 што и тоа кажав вчера. (зарем сум згрешил некогаш). Како и да е кој има пс3 играва МОРА да се купи има 300 лајна во неа што би ја возеле цела година. Голема грешка направија што се чекаше толку долго за играва, премногу време, поразнаа фановите на играва сега треба нови а малце се запознаени. Се бунат сите дека нема реклами за играва НИКАДЕ зошто сони не фрла пари за неговата најјака игра стварно незнам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Леееј Џои ко Нострадамус си! : )

http://ps3.ign.com/articles/113/1136103p1.html
Сум у пм се изненадив хахахах

--- надополнето ---

Пола коли и стази биле импортирани од гт4, резолуција катастрофа графика исто како на пс2. Сите се прашуваат едно нешто :

Why the snow and other weather effects look absolutely nothing like they do in the promotional videos.

Кутрите сони почнаа да го мамат народов.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Aman be Joey, alal da tie. Vnimatelno gi procitav site postovi na temava i da ti kazam pravo vo pocetokot i jas si mislev deka PS3 e podobrata opcija ama faktive pokazuvaat deka poleka ama sigurno PS3 ja gubi vojnata iako navidum hardverski e pojaka ama po se izgleda prednosta vo realniot svet ne moze da se iskoristi. Djabe i blue-ray i pojak procesor koga multiplatform igrite na kraj se podobri na 360kata. Za ekskluzivite ne bi navleguval bidejki toa sepak e mal broj na igri i ne e i tolku bitno iako i tuka bi dal mala prednost na 360kata. Po se izgleda i ovie od Microsoft ne pasat treva. A i ako se zeme vo predvid deka piraterijata e na strana na 360kata mislam deka e redno ps3 fanovite da go priznaat porazot.
Moe mislenje e kolku porano tolku podobro za niv. Ednostavno na Microsoft mu e sudeno da ja dobie vojnata barem mene taka mi se cini iako PS3 e texnoloski ponapredna konzola no ocigledno ne e najsoodvetno optimizirana so ostanatata texnologija ili pak Microsoft pravi da e taka.
Pozdrav do site xbox i ps3 fanovi.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Aman be Joey, alal da tie.
1 година унапред им кажувам што ќе се деси, ама тие ме исмеваат (си се тешат знаеш :)) Мајкрософт е во предност оваа генерација бидејќи станаа lead platform за игри. Пример сега ќе земам за гта4 требеше да е експузива за пс3 меѓутоа мајкрософт успеа да ги земе и на хбох и рокстар ја правеа играта само за хбох. Ја оптимизираа за дуал леер двд и истата верзија ја добија и сони. Ако беше само на сони ќе беше ОГРОМНА игра и ќе беше нешто невидено.

И јас дома имам Фулл ХД телевизор, ама седам со кабловска, АМА МОЖЕ ФУЛЛ ХД еј да знаеш ако сега квалитетот ми е катастрофа тој може. хахахах
 

Kajgana Shop

На врв Bottom