Гејминг војна

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Е голем кур, вака се уништува гејмингот, со глупи ексклузиви.

Т.е. од една страна е добро кога Microsoft и Sony прават ексклузиви, бидејќи тие игри се ѕверски и се правени со преголем буџет, само за луѓето да ја купат нивната конзола. Примери: God of War и Halo серијалите, респективно на двете конзоли.

Али од друга страна, коа ќе видам вака да се радува некој дека игра има само на Xbox или PS3, ептен изгледа кретенско, зар не?
Agreed. Иначе Џокер, види само колку ПС3ки се продадени за нова година. Пророшкај малце. Башка, што се радувате толку со хакнати конзоли за Хало? Халото е хало заради мултиплеерот а не сингл :), така да ете пак џабе ви е :). Никој не рече дека со аркадни игри прави пепел, туку прави со продадени конзоли.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Uncharted 2




Едиствената игра која му крева галама на PS3 во последно време. Многу добро е опитимизирана сум немал шанса да ја играм, си кажува сликата. Објаснување од кучинава дека оваа игра неможеле да ја направат на xbox заради малото двд од 8,5 гига. Колу глупо кажано само, GTA 4 ја средија максимално оптимизирана максимално се играше супер. Ова неможело WDF.

А Mac тоа е брат со игрите тоа е бизнисот така се привлекуваат играчи. Не во Мк ама странство СИГУРНО некој има што ја сака Halo 3 и Kill zone 2.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Све се збори напамет, исто беше и со тоа дека ПС3то малце се продавало, дека ласерите биле шит, и така натаму.

Чист пример за XBOX фанбој. :smir:

А иначе Joey, играта намерно ја направија ПС3 ексклузива, и така си направија одлична пара.

ПС3 слим + играта во пакет.

Затоа и кога излезе Uncharted 2 се продаваа толку пс3ки.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А Mac тоа е брат со игрите тоа е бизнисот така се привлекуваат играчи. Не во Мк ама странство СИГУРНО некој има што ја сака Halo 3 и Kill zone 2.
Знам дека нив тоа им е целта и бизнисот, затоа и ги оправдувам компаниите.

Ама не ги оправдувам играчите, односно "дечињата" кој се палат дека он ја има Halo, а другар му со PS3 не може да ја игра. Тоа ти е чист пример за исперен мозок, не треба да потпаѓаме на нивните пропаганди. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А гледам продолжение некое имало сега за гта? Ама сега за сега само за Xbox била?

Иначе да ви препорачам една игра и за двете конзоли Assassins Creed 2 ах колку добра игра ја направиле БРАВО. ТОлку многу новости и разлики од првиот дел, поубав гемплеј поубва графика. Мора да се проба.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
А гледам продолжение некое имало сега за гта? Ама сега за сега само за Xbox била?

Иначе да ви препорачам една игра и за двете конзоли Assassins Creed 2 ах колку добра игра ја направиле БРАВО. ТОлку многу новости и разлики од првиот дел, поубав гемплеј поубва графика. Мора да се проба.

Веќе е излезено.

GTA Episodes from Liberty City.

2 експанзии на едно двд.



Иначе ја имам дома, али ретко ја играм бидејќи кога ја играм, текстурите се губат, како што беше со ГТА 4 на PC.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Alo be se slusate so zborate? Se istepavte so bilo kako bilo. Ako sakas ps3 kupi si ps3, ako sakas Xbox360 zemi si 360. Ako imas pari otpoke ke si gi zemis dvete. Dvete konzoili imaat svoi prednosti. Mene da vi kazam pravo me bendisvat dvete konzoli oti na dvete tie igri so jas sakam da gi igram se super...............
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.627
Поени од реакции
52.493
И мене ми се супер двете конзоли, и мислам дека најдобро е да ги имаш двете. На РЅ3 ќе ги купуваш само ексклузивите, а се друго на Хвох. Затоа сега размислувам за РЅ3.
Слим со 250 гига хард и Killzone 2 и Infamous е 345 евра.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мене не ми се даваат пари на две конзоли, затоа и е темата. Можеби ќе го сменам xboxot со наредната генерација на ps4 . Ама читам дека ps4 ќе го менуваат процесорот нема да е како овај имале голем неуспех и НИКОЈ не го искористил максимално.

Се очекуваат да илзезат до крајот на 2012 година. А дотогаш ќе му ја ваѓам маста на 360-ката :smee:
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Е голем кур, вака се уништува гејмингот, со глупи ексклузиви.

Т.е. од една страна е добро кога Microsoft и Sony прават ексклузиви, бидејќи тие игри се ѕверски и се правени со преголем буџет, само за луѓето да ја купат нивната конзола. Примери: God of War и Halo серијалите, респективно на двете конзоли.

Али од друга страна, коа ќе видам вака да се радува некој дека игра има само на Xbox или PS3, ептен изгледа кретенско, зар не?
Се слагам , али кога го имаш па ти ексклузивно и тие со иста конзола послатко е некако =)

А Јоеу чекај ти за новата генерација има уште 2-3 години време , а со Uncharted 2 веке ми пукна курот играта има повеке маркетинг од колку што вреди и се продава ... Плус ако ги глеавте рундите на типот ке видевте дека Uncharted 2 нема којзнае колку јака графика него што има бои партиклс и такви срања , плус сами0т кажа дека Gears има боља резулуција од неа . И марче ја не сум фанбој =) хах неам ни време да бидам ... Него кажува што како е и двете конзоли се топ како и да свртиш
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Се слагам , али кога го имаш па ти ексклузивно и тие со иста конзола послатко е некако =)

А Јоеу чекај ти за новата генерација има уште 2-3 години време , а со Uncharted 2 веке ми пукна курот играта има повеке маркетинг од колку што вреди и се продава ... Плус ако ги глеавте рундите на типот ке видевте дека Uncharted 2 нема којзнае колку јака графика него што има бои партиклс и такви срања , плус сами0т кажа дека Gears има боља резулуција од неа . И марче ја не сум фанбој =) хах неам ни време да бидам ... Него кажува што како е и двете конзоли се топ како и да свртиш
lol, ама и ти ми го тури мене со тој типацот :). Овој вика ова овој вика она, да не ти е идол бе човече? Ја имаш играно Анчартед? Ако ја немаш чути си и не кажувај приказни. Бои, партиклс, ова, она, како го направиле го направиле, важно изгледа ЗАКОН? То е најважно, да најдеш нешто што нема многу да ти цица од ресурси а да изгледа извонредно. Цело време го плукаш ПС3то, и викаш не си фанбој, немој молим те.

Иначе ако гледаме така, чекај за ова чекај за она, ќе се изначекаме и никогаш ништо не ќе земеме :)
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
lol, ама и ти ми го тури мене со тој типацот :). Овој вика ова овој вика она, да не ти е идол бе човече? Ја имаш играно Анчартед? Ако ја немаш чути си и не кажувај приказни. Бои, партиклс, ова, она, како го направиле го направиле, важно изгледа ЗАКОН? То е најважно, да најдеш нешто што нема многу да ти цица од ресурси а да изгледа извонредно. Цело време го плукаш ПС3то, и викаш не си фанбој, немој молим те.

Иначе ако гледаме така, чекај за ова чекај за она, ќе се изначекаме и никогаш ништо не ќе земеме :)
Ја имам ја играно Анчартед и кецот и двојката ако те интересира :party1: и не викам дека е срање (иако кецот воопшто и не беше нешто ново како и двојката али двојката имаше повеке маркетинг и нешто боља графика ) Дефинитивно топ игра али не толку да се збори за нејзе секаде ... мислам нема никаква иновативност како самостојна игра. Не го плукам ја ПС3 , туки сони како компанија затоа што ти се продаваат како име а не тоа што ти нудат :pusk: Значи се знае мојот збор за оваа генерација го имам пробано ПС3 одкога излезе тогаш ми остави импресии највеке за графиката и нејзиниот скок али не доволно да ја купам оваа генерација (сепак го имам кецот и двојчето од рилис дејт :helou:) и сеа што избрав икс бокс и што мислам дека спроед мене е добро неме праи фанбој ...
П.С. Кој чека ке дочека :wink:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Кажи ми игра на 360ка шо има таква иновативност за која што ти викаш :)? Во цената можеби се плаќа и името, ама квалитетот на сони произвоите секогаш се ТОП. Имам сони телевизор од 91ва ТВ од 2000та, работаат како вчера да сум го купил. Исто и едно мини-радио од 92ра сеуште работи без никакви проблеми. ПС3ки 3 имам, сеуште работаат (купени се на рилис дејт 60гб). 360ка една имав се расипа за 7 месеци, прво добив РРОД после тоа го попрајв, наредниот месец се посра графичкиот чип. Купив нов, за 3 месеци се заеба двд-ромот. Е ај кажи ми ти сега зш е то така? Coincidence? I think not :)
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Xbox Service ====>
За телевизори се слагам , но имам слушано дека и ПС3 имало многу вракања (не колку Иксбокс-не очекувам фанбој реплика тука ...) World Wide збориме , а тоа дека иксот се заебувал тоа е точно но веке не после последното менување на чипот , али сепак лугето се поише за ЕКс бокс =) премногу добро се шитка и со лошиот публицитет , али незнам заш на многу форуми ПС3 корисниците секогаш нешто се трудат да докажат (еве пример тука) Иксбокс корисниците се по кул на стварите ако те бива(не ja рачунам лошата издржливост во минатото) be cool :tv:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Xbox Service ====>
За телевизори се слагам , но имам слушано дека и ПС3 имало многу вракања (не колку Иксбокс-не очекувам фанбој реплика тука ...) World Wide збориме , а тоа дека иксот се заебувал тоа е точно но веке не после последното менување на чипот , али сепак лугето се поише за ЕКс бокс =) премногу добро се шитка и со лошиот публицитет , али незнам заш на многу форуми ПС3 корисниците секогаш нешто се трудат да докажат (еве пример тука) Иксбокс корисниците се по кул на стварите ако те бива(не ja рачунам лошата издржливост во минатото) be cool :tv:
Во минатото, пред 4 месеци :) хехе. Нормално дека ќе има дефекти, ама 360ката имаше многу многу повеќе. Дури и на ББС/Си Ен Ен имаше за 360ката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom