A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Тоа е за кирија на т-хоме оти ја користиш нивната ифраструктура т.е нивните кабли.
чудно е што за тој 'еднократен трошок' се плакаше само со дуолите,конкретно само за него пишуваше.

за другите пакети можеби тоа било вклучено во претплатата


Imaat nekoi problemi so netot vecerva?
Kaj mene nema voopsto net a sega pisuvam od mobilen, inace iznaslusav muzika na brojot za tehnicka pomos :(
имаше проблем

даваше ерор 718 веројатно надградувале нешто или пак некој дефект


Аплоад се кради и тоа ненормално многу, само што седнувам на нет одма 20-30мб се крадат :tapp:
пред едно 5/6 месеци имаше нереално портошен лимит од мојот акаунт ,можно е некој нивни вработен да ни цица лимит
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Како на пример?
Грешка. Ти се продолжува договорот на ИСТИОТ пакет, за нови 12 месеци. Мене ми се деси тоа минатиот месец. Иначе користам Дуо екстрим и нормално ми се продолжи истиот Дуо екстрим за иста цена под исти услови.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Грешка. Ти се продолжува договорот на ИСТИОТ пакет, за нови 12 месеци. Мене ми се деси тоа минатиот месец. Иначе користам Дуо екстрим и нормално ми се продолжи истиот Дуо екстрим за иста цена под исти услови.
одлично. добар пакет е, ми се допаѓа. треба да им се јавам да им потврдам дека сакам да ми го продолжат договорот?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
незнам за вас али јас едвај чекам да избегам од оваја компанија
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Дали некој има проблем со инернет мрежата во Карпош 3 и дали знае ако нема интернет во што е проблемот? На нивниот тел. број 181 за корисници никој не се јавува:toe:, ако некој е запознат со овој проблем нека пише. Благодарам однапред
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Ајде ако може линк од понуда на нет пакети од one/on.net
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.143
Поени од реакции
806
Кога во нашава мила Македонија,ќе има вакви понуди? Одговор: Кога сите ние ќе ги откажеме претплатите кај сегашниве интернет провајдери(мафијаши),впрочем погледнете и сами на линкот,не се мачев да барам други понуди,можеби се наоѓа и некоја подобра,поздрав http://www.vivacom.bg/bg/residential...acom_net_start
__________________
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Дали може некој да ми кажа дали некој друг провајдер ќе излезе наскоро со понуди за оптички интерент освем Т Хоум (т.е дали ќе има поголема покриеност) ?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
лесен одговор = никој друг освен тхоум, дека треба цела македонија да ја копаат оптика да стават, вака како што стои ни тхоум не направија ништо, тие нивните бедни 5улички што имаат оптика и толку, Важно навеле адреси ко божем пола скопје да има оптика, тоа се све згради и една до друга :D. 5 улички тотал, да не потрошат оптички кабел. Само да дојде некој друг оператор па да видите како ќе местат оптика има 24/7 да работат да не изгубат монопол но дотогаш ништо од нетот кај нас :tv:
 
I

Intex

Гостин
Гледам дека сега е качен лимитот на 20 гига. Што треба да направам за да имам таков интернет? Нов договор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom