A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Од денес ONE домашен/интернет/телевизија user, за 2100ден. :back:
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
kade g pisue ova ????
Па нигде не го пишува, го имам пакетот со 40гб интернет/ 300ден. телефон (домашен)/ 1 бумтв = 2000ден. + 99ден. за втор ресивер за бумтв = 2100ден. :helou:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
со кој памет вакви пакети даваат бе овие ненормалниве? место пониски цени за исти услуги они поскапи и полоша услуга даваат сега,
јас моментално сум на дуо лите и чекам да помине договоров и ги откачуем ептен аздисаа
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
Јас со сигурност нема да продолжам со ONE ќе се префрлам во T-home затоа што овие се катастрофа подигнаа цените место да ги намалат нешто не им е како што треба излеа а и како што кажа подигнаа цените и на импулсите
da tocno taka odmah treba da se preselime nekade. stvarno namesto cenite da gi namalat gi podignaa . i mobilniot internet go pokacija .dokazaa sto se , sekade cenite idat nadolu ovie gi pokacuvaat glupi slovenci
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
da tocno taka odmah treba da se preselime nekade. stvarno namesto cenite da gi namalat gi podignaa . i mobilniot internet go pokacija .dokazaa sto se , sekade cenite idat nadolu ovie gi pokacuvaat glupi slovenci
Па вака реално гледано, сите ги покачија цените, на т-хоме се за 50 денари поскапи.. Пакетот кој го нуди телеком е 30гб, 500минути само кон телеком (кон другите се наплаќа) и телевизија за 2400ден., а оне нуди 40гб. интернет, 250минути кон сите оператори и 2 бумтв приемници за 2100ден.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Па вака реално гледано, сите ги покачија цените, на т-хоме се за 50 денари поскапи.. Пакетот кој го нуди телеком е 30гб, 500минути само кон телеком (кон другите се наплаќа) и телевизија за 2400ден., а оне нуди 40гб. интернет, 250минути кон сите оператори и 2 бумтв приемници за 2100ден.
Ама интернетот, телевизијата и најбитно техничката поддршка на т-хоме се светлосна година напред од овие Но.ОНЕ
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ама интернетот, телевизијата и најбитно техничката поддршка на т-хоме се светлосна година напред од овие Но.ОНЕ
За ова си во право нема што не една можеби идве светлосни години се понапред
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Ама интернетот, телевизијата и најбитно техничката поддршка на т-хоме се светлосна година напред од овие Но.ОНЕ
Точно дека телевизијата е многу понапред, ама од кога е пуштена и како работи, и кога е пуштена од оне и на кој начин работи... не е исто... Јас лично од бумтв сум многу задоволен, иако сеуште ги нема опциите како премотување и снимање, видеотека etc.
Инаку за поддршката, точно дека и т-хоме сега има солидна поддршка, но пред две години беше катастрофа... но и на оне не е некоја безврска, за информации секогаш бираш 1 за техничка 2 :D
Поздрав:helou:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Точно дека телевизијата е многу понапред, ама од кога е пуштена и како работи, и кога е пуштена од оне и на кој начин работи... не е исто...
Па да де, и јас тоа го викам, неможе да се споредуе. А иначе за време, тоа и нема толку врска. МАХ на т-хоме убаво го спремија и се подготвија пред да го пустат во комерцијална упореба, никад немасе волку многу плачки како за БООМ. Плус како ИП ТВ има едно чудо предности пред ДВБ технологија. Плус БООМ имаа 2 години да се спремат и истестираат, ама они чекаа и се вадеа на ова она.


Јас лично од бумтв сум многу задоволен, иако сеуште ги нема опциите како премотување и снимање, видеотека etc.
Инаку за поддршката, точно дека и т-хоме сега има солидна поддршка, но пред две години беше катастрофа... но и на оне не е некоја безврска, за информации секогаш бираш 1 за техничка 2 :D
Поздрав:helou:
Мислам дека ни у догледно време ке ги нема опциите за видеотека (ај за сниманје и премотување можда) пошто ке мора да го овозможат лан портот за тоа, па тоа ке троши трафик, па како тоа ке се наплака, па што ако некој нема интернет, итн. инт...

Далеку се далеку .......
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
0
Јас имам проблеми со сметките.Секој месец плаќам ++400-500ден.за пркорачување на интернет.Додека бев во дуо тоа не се случи никогаш.А симнував и филмови итн,сега ништо не симнувам а имам секој месец прекорачување???Сакам да инсталирам еден интернет бројач а сите до сега што ги најдов беа за мерење на моменталната брзина ,а не и за прикажување на мбитите што си ги потрошил.Ако има некој таков што покажува колку си потрошил ,а на први си правиш рестарт,пишете.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Имам два компјутери и сега на модемо на интернетот што е, има кабел обичен за нет и е приклучен и си работи се ОК. А сега за другиот компјутер односно УСБ кабелот, што оди од модемот во компјутерот, порано го читаше сега кога снемавме нет и по некое време пак оклучив и сега нема нет, што може да биде, кога одам да конектирам интернетот вика дека кабелот не е внесен а порано вукнционираше до што може да биде? Пробував во сите УСб кабли и пак нешто заебава, има чаре за ова ?
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Што е со поддршкава?! 25мин. чекам и цело време вика дека сум 4ти -.-
И зашто пак кога ѕвониш на 181 вика Добредојдовте во Он.Нет, пред тоа си беше Оне, и таму со бројчињата си се бираше... :toe::toe:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Што е со поддршкава?! 25мин. чекам и цело време вика дека сум 4ти -.-
И зашто пак кога ѕвониш на 181 вика Добредојдовте во Он.Нет, пред тоа си беше Оне, и таму со бројчињата си се бираше... :toe::toe:
E што е де. Пукна изгледа малце работата цела. 181 и порано си беше број на Он.нет (Онтел) и им беше за техничка поддршка (заедно со 5110000 и 3099999 или така нешто). И Пепи Чемеригиќ си отиде од БООМ како директор, и си се врати (т.е. остана) само во Он.Нет. Нешто мириса у тоа ОНЕ маркетиншката групација, ама ај ке видиме. Иначе сеуште сите фирми си работат како посебни правни субјекти, независно колку и да има % Телеком словеније у нив, не се една фирма како милуваат да се претстават од ОНЕ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom