Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ајде нека му е честито на Милан првото место утре.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Резил.Вака ли се зема титула?Со ниту една шанса во цел натпревар.Па да ти ебам играчите.Без идеја без ништо.Не заслужуваме титула со оваа игра.5 кола да немаш победа е СРАМОТА.ЕЈЈЈЈЈЈ ЕДНА ШАНСА ДА СЕ НЕМАЛО
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
Тактика паркиран автобус а ние кружиме наместо да шутираме. Заслужен бод на Палермо, тие одиграа како знаат, ние не успеавме да создадеме саглам шанси.

Маикон додека решава крстозбор со топката сите се враќаат назад. Подобро ќе беше да го извадеше него, Сантон десно. Тотално неупотреблив е некогаш.

Камбиасо претрча многу нормално е да се прават грешки на крајот. Не е тој крив што напаѓачите не се конкретни. Дејан и Маикон беа најслаби денес.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Знаеш ....не ме нервира тоа шо изигравме 1-1 колку што ме нервира

Играта на Палермо со 11 во одбрана
Судијата смрдлив што неколку чисти фаула од зона за шут не свиреше
Судијата шо цело време сметаше


Иначе , ме заболе палкава тo be honest ..... Заслужено ке си го изгубиме скудетото (ако дојде до тоа) мада сумњам
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.290
Да и мафнеме на титулата. :helou:

:tv:

Требаше иста тактика да игра ко со Челзи, и онака со 4-3-1-2 во ЛШ шанса немаат за највисок дострел, али со тие -ше муабети преку ташак веќе. Сами се виновни, никој друг.

п.с. 1-1 резултат со Палермо гости не е трагедија, трагедија е начинот на кој успеаа да им дозволат на Милан и Рома да анулираат негатива на табела од - 14 односно -16,17, не ни знам Рома колку беа.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
матер да им ебам на Палермо со 16 души у одбрана и чекај контра... па да му ебам матер до кога бе така ќе се игра... затоа Интер не може да победи ниедна утакмица дома, посебно у гости... Делио Роси се радува на крај како мало дете... како он да игра во Лига Шампиони, а не Интер... му земал бод на Интер.. каква чест... ццц не ми се верува кога Интер идат во напад цел тим на Палермо АМА БУКВАЛНО ЦЕЛ ТИМ... и чекај контра... па нормално дека така ќе дадеш гол... нормално е...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Ц ц ц,,, катанаџо стил... 200 души пред гол и сигурно дека тешко е да се протнеш.Се поремети тактиката одкако влегоа Пандев и Мота и останавме со еден класичен шпиц кој беше затворен од тројца играчи.Уште не ми се верува дека против Челзи играме како вампири а против просечни тимови од Италија се мачиме....
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Добро де немора одма да ги ругате играчите, кога ги тепаа Челзи ги величевте сега не ги бива за ништо а срамота !!! Не тепале 5 кола големо такво ако не тепале !!! :tapp:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
тешко нас...не ми се верува на какво тереџе дојдовме милан да е прв ејјјјјј:tapp:.....пред еден месец беше 14 + на табела а од утре ќе биди -1 за нас.....скудетото по се изгледа е изгубено и одиме на ЛШ НО таму во 1/2 би требало барса да не чека:toe:...премногу сум изреволтиран поради ваквиот тек на настаните ....премногу киксаме не заслужуваме да бидиме шампиони ако вака продолжиме..не знам што можи да се случи до ркајот на првенството а не сакам да помислам што ќе биди кога милан ќе го освои со никаков тим и ќе бидиме реметени најповеќе и тоа поради наша сметка..не ми се верува човече Милан ејјјјјј
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Абе цела екипа беше очај...нема што да бараме виновници за катастрофалниот меч, али и Палермо не е екипа за потценување...сеа утре да навиваме за Наполи :pos2::pos2: (ко навивач на Палермо звучам:pos2:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
Нема што да му забележувате на Палермо, целта ги оправдува средствата. Тоа што не загубија ја оправдува тактиката на Делио Роси. Имаао одлична контра, со онаква контра и ја би играл автобус цело време.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не кривев никој ....

Ја реков шо ме изнервира ......

Аааа и да .........АЈ кладба во сите пари на светов , дека Палермо кога ке игра со Рома/Милан ке си игра нормален фудбал ?? А не да се БРАНИ со автобуси на ЈСП ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom