Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Ги обожавам дечкиве, посебно овој пензионеров од Милан, ќе го умрат ако продолжат вака оваа година :pos:
Тој пензинореот за Милан што ептен им се накурчи кога играа Јунајтер - Милан, ептен го ребраа за четирите гола и им кажа у стил, едвај чекам Челзи да ве испадне. :tv:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Честито и тука... Не знам што да кажам, освен FORZA INTER!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
Mourinho: "I'm the happiest coach in the world"
Tuesday, 16 March 2010 23:39:34
LONDON - José Mourinho told Sky Sport Italia of his delight at seeing Inter go through to the last eight of the Champions League. "I am the happiest coach in the world in this moment," he said. "It's a great moment for the team, a great moment for Inter, for all the players who year after year had problems overcoming this barrier of the last sixteen, and now they have done it. This is a qualification to the quarter-finals earned not with luck, but with merit, thanks to the team, which was perfect, and all the players who did a perfect job from start to finish."
When asked if Inter's two-legged victory over Chelsea marks a turning point for the Milan outfit, Mourinho responded: "We are talking about a game which sees Inter reach the quarter-finals, a stage at which they hadn't arrived for a few years. We twice beat Chelsea, who are a great team. We deserve this quarter-final."
On his team's performance at Stamford Bridge, the Portuguese added: "I said I knew this stadium, the atmosphere, the players and for this reason I always thought it would be impossible to draw 0-0 by playing defensively, so we played offensively. We were faster and more dynamic, and Eto'o's goal is the example of what we wanted to do and what we did do after going close in the first half."
Mourinho admitted: "I celebrated like never before, really like never before. It is a fantastic victory for my team, which is Inter, just like my fans are those of Inter. This victory is confirmation that Stamford Bridge is my home and that I always win here, with Chelsea or without Chelsea, like this evening."
The Inter coach also mentioned his relationship with Carlo Ancelotti: "With Carlo there have sometimes been a few words too many, but there's no realtion between the respect and the few exchanges of words that there have been between us. He gave me some Italian wine today and I brought him the wine of my country. He invited me to his office after the game, there's a good relationship. I hope he wins the Premier League, I don't want to remain the only coach who has won it with Chelsea."
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Него и трет пат се собираме и Интер победува, и тоа доста важни победи, првата беше против Динамо Киев, и сега овие 2 со Челзи.

Тоа е момци, нареден пат го правиме филмов пак, топоини беше, владеевме, тие позади за Челзи што беа Господ го видоа.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Него и трет пат се собираме и Интер победува, и тоа доста важни победи, првата беше против Динамо Киев, и сега овие 2 со Челзи.

Тоа е момци, нареден пат го правиме филмов пак, топоини беше, владеевме, тие позади за Челзи што беа Господ го видоа.
Во Ајриш не не пуштаат пак , ако се расчуе низ градов дека сме многу гласни нема да не пуштаат никаде :pos2:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Ајдеееееееееееееееее пиздиииииииииии...

:pos:

Тути паци пер матераци моментот,,,,да ве е*ам грло ме боли али заслужено .... јака епипа бевме ...
:vozbud::vozbud:

Јас, Ф.А. ,Момакот со мене што беше бевме во People и продуживме слајве ,,, Грејт и Тони педери не ни правеа друштво :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Го присвоивте Марли а? :pos:
Како се сликал со дрес од Интер бе .. ЛоЛ
Дајте му членска карта од ваш Фан Клуб више...вака не иде,овој не е за Милан :tv:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Луѓе ајде честито,нека ни се множат :smir: Со 93.000 денари у џеб и со Интер у 1/4 финале сум ко препороден ! Севиља-Ц.С.К.А 2 Челзи-Интер 2 :kesa:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ајдеееееееееееееееее пиздиииииииииии...

:pos:

Тути паци пер матераци моментот,,,,да ве е*ам грло ме боли али заслужено .... јака епипа бевме ...
:vozbud::vozbud:

Јас, Ф.А. ,Момакот со мене што беше бевме во People и продуживме слајве ,,, Грејт и Тони педери не ни правеа друштво :)
Ико доста ти највеке се дереше :pos2::pos2:

Ете ББиланези колку верни навивачи имате :pos2::pos2:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Ико доста ти највеке се дереше :pos2::pos2:

Ете ББиланези колку верни навивачи имате :pos2::pos2:

Ej ej да не се вреѓаме сеа, се сликав да ви напраем ќејф, шоу сам риспект гад дем ит :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom