Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Ставајте сликите бе алоооооооооооооооо,нека не видат сите како беше во ајриш:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Честито победа и пласман комшии :smir:
- Па на ждрепкава да ви се паднат Баерн па да им вратите што ги издуваа нереално Фиоре.

Да се докаже дека Италија ке биде засекогаш пред Германија во сеее :helou:


Forza Milan
Заеби ти таа работа Баерн. На Баерн му ја знам душата не сакам сеа да играат у 1/4 финале пошто покрај Интер навивам и за Баерн. А тамам ни тргна со англичаниве зш сеа да мешаме баби и жаби.
BRING ON THE ENGLISH!!!!
Имам некое претчуство дека ќе биде Манчестер.

П.С. Синоќа ја сонував утакмицата и се разбудив на резултат 1-0 за Интер само што гол дадовме у 30 мин па се браневме до крај. Нејќев да пишам да не не фати малер али помина сеа па еве да споделам со другите фановина Интер!!!

FORZA INTER!!!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ќе спиам у СК јас, го немам кабелчето у мене, утре кога ќе дојдам дома ќе ставам тие кога падна голот и од пред Ајриш на полувреме неколку ..

Да да, Матераци со Мота беа главни фаци за тие у Ајриш :pos2:

p.s Син - Ретееееееееееееееееееее

Ееее педер си а баш добро ти стоеја новиот дрес и шалчето,се радуваше башка на голот на Ето ептен :)

Не знам не знам што се дешаваше во Ајриш паб вечерва,реков јас уште пред да влеземе,нека очекуваат сите потоп да ги снајде што ке бидат во него,и почнаа некој да си бегаат на време :pos2:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Kaj e onoj Galt so praese deka chelsea bile najaki u svet a bayern i inter bile tapa.
1: Галт ги праеше Челзи дека се едни од најдобрите во светот
2: Галт никогаш не ги направил Интер тапа
3: Да, поголема и подобра екипа е Челзи од Баерн М:smir:

се надевам дека челзи свати дека му фали напаѓач секоја чест за играта:smir:
Челзи ништо не сфатил. Одамна има работи за сфаќање ама нема кој да сфати. Напаѓач да, и плејмејкер
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Еве го интервјуто на Мурињо, само не е на македонски, неможам да го преведувам...

"Ovo je veliki trenutak za momčad, za Inter i za sve igrače koji su se godinu za godinom mučili kako bi preskočili ovu barijeru osmine finala. Ovo je pobjeda izborena bez pomoći sreće ili defanzivnom igrom niti zato što je naš protivnik igrao loše. Pobijedili smo jer smo kao pojedinci i kao momčad odigrali savršenu utakmicu i svi su svoj posao odradili briljantno. Ovo je utakmica koja je Inter odvela u četvrtfinale, gdje nije bio četiri godine. Dva puta smo pobijedili Chelsea, koji ima sjajnu momčad i u to nema sumnje. Momčad je zaslužila biti u četvrtfinalu." rekao je Mourinho.

Inter se u četvrtfinale Lige prvaka kvalificirao po prvi put nakon sezone 2005./2006. U posljednje tri sezone Talijani su ispadali u osmini finala. Ovo je i njihova prva pobjeda u gostima u knock-out fazi Lige prvaka u posljednjih jedanaest pokušaja.

"Poznajem Chelsea, radio sam na analizi utakmica, poznajem ovaj stadion, atmosferu i navijače. Znao sam da je nemoguće izvući remi 0:0 igrajući defanzivno. Chelsea je jako predvidljiva momčad, uvijek igraju na točno isti način, ali teško im se suprotstaviti, jer taj način igre odgovara njihovim igračima. Ivanović i Zhirkov koriste priliku za napad kada im se ukaže, tako da bismo se mi morali braniti. Ako su pod pritiskom, onda moraju dva puta razmisliti prije nego što krenu naprijed. Zapravo, oni nisu bili tako učinkoviti kao obično i mi smo odigrali utakmicu kakvu smo htjeli." nastavio je Portugalac.

Mourinho je na minimum sveo svoju proslavu na terenu, ali je priznao kako nije tako bilo iza zatvorenih vrata: "Slavio sam kao nikada ranije u svlačionici i jako sam uživao u tome. Bila je ovo sjajna pobjeda za Inter. Inter je moja momčad, navijači Intera su moji navijači, to su moji igrači. Slavio sam zbog velike pobjede. Slavio sam i pored terena i mislim da je ova pobjeda potvrdila da je Stamford Bridge moj dom. Ja ovdje uvijek pobjeđujem, bez obzira na to koju momčad vodim."

Ova utakmica je donijela i novo poglavlje u dvoboju sa Carlom Ancelottijem, iako Mourinho tvrdi kako su to sve medijska napuhavanja.

"Ja nemam nikakvih problema sa Carlom. Ako smo s vremena na vijeme razmijenili nekoliko riječi, to nije utjecalo na naše međusobno poštovanje. U Engleskoj, kao što tradicija nalaže, ja sam mu donio bocu vina iz svoje zemlje, a on mi je dao bocu talijanskog vina. Pozvao me je kasnije na čašicu pića u njegov ured, vidjet ćemo možemo li to uraditi uz sve ostalo što moramo napraviti. Ne bih volio da ja budem jedini menadžer koji je sa Chelseaem osvojio Premier ligu. Ovdje imam puno prijatelja i nadam se da i Ancelotti može osvojiti taj trofej." zaključio je Mourinho.


:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Честито победа повеке од заслужено :vozbud:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Кој не е фан на Интер незнае што пропушта во животот, во ајриш беше лудница коа дадовме гол:vozbud::vozbud: после со коли се свиреше на улици и се вееа шалови :vozbud::vozbud:
Mногу рано сте се вратиле од прослава бе :) Оди пијанете се, Тунајт ис јорс :tv:


Заслужена победа, нема шо да се коментира. Само го чекав моментот кога ке постигнете гол. Реков јас уште пред недела дена. Кој ке победи на дуелот Челзи - Интер, е шампион. Изјавава ја држам до крај :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.847
Поени од реакции
16.007
Анчелоти го пофалил Пандев :pipi: бил изненаден од неговата игра и дека добро си ја завршил работата :wink:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
cestitki za plasmanot vo narednata runda.. ubava igra na pandev i dolgoocekuvaniot gol na eto'o..
samo napred momci:helou::helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Него кезењето на Мота беше бесценето. :pos:
Слика а најдам одма ја ставам, може и на Аватар да иде, отрови беше мајке ми. :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom