Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Супер вечер ке ја даваат на Телма:vozbud:, али гледам Ќумбето пак се карал со Мурињо :pos2::pos2:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
За жал ќумбето ќе си оди на лето.Реков јас малку да напредне тој и да го побараат екипи ке сака да си оди.Не чувствува тој приврзанос со Интер.Кога го ангажирал Раиола се е кажано.
Налето доаѓаат Кутињо(машина е човекот ќе видите ќе ора по средина)Ранокиа јас би сакал и Бонучи да дојде човекот е приврзан со Интер секако Хамсик.
А на место на Балотели би сакал да дојде Касано вистински Интериста многу пати го изјавувал.

На лето Хамсик,Кутињо,Касано,Ранокиа и Бонучи(ако не го земе Интер оди сигурно во Јуве или Милан)

19 секунда
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
За жал ќумбето ќе си оди на лето.Реков јас малку да напредне тој и да го побараат екипи ке сака да си оди.Не чувствува тој приврзанос со Интер.Кога го ангажирал Раиола се е кажано.
Налето доаѓаат Кутињо(машина е човекот ќе видите ќе ора по средина)Ранокиа јас би сакал и Бонучи да дојде човекот е приврзан со Интер секако Хамсик.
А на место на Балотели би сакал да дојде Касано вистински Интериста многу пати го изјавувал.

На лето Хамсик,Кутињо,Касано,Ранокиа и Бонучи(ако не го земе Интер оди сигурно во Јуве или Милан)

19 секунда
Да прашам, Ранокиа за кој тим настапува сеа? не сум баш информиран:toe:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Момци ако овој стварно сака да си оди тогаш за следна сезона ја го сакам Агуеро на негово место и Хамшик или Фабрегас у средина. Е у тој случај нема ама ич да ми биде криво. А и Касано е добра опција во нападот. Поззззз
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Касано е звер само има исти температмент ко Балотели, али ако чоекот изјавува дека е Интер-фан може чудо да се деси. Знам дека кога бараа замена за Ето додека беше на Афричково првенство, додека траеше случајот со Гоче, во комбинација им беа и Касано и Баптиста, иако овој вториов нешто не ме воодушевува од Севиља навака.

Овој Кутињо е ептен дете бе луѓе 1992 е. Што позиција у средина игра, како Снајдер ?
Гледам и за Hernandes се заинтересирале и Интер и Јуве.

Читав добра статија на football-italia.net за логична распродажба у Реал, така што може и ние да се омрсиме од таму пошто доста добро ни иде со играчи што поради `галактико принцип` ги шуткаат од Реал, како на пример Сидорф, Снајдер, Камбиасо ...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Има некој најави за состав бре ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пошо Гаго им е бенч у Реал , ја би го земал со раширени раце во Интер ........ Зверотина е типот =)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.031
Гаго е кочничар, нема да има некоја разлика во тим со него, разлика би направиле играчи од типот на Хамшик, Фабрегас, Џерард, не Гаго.
Иначе, да, сум да се донесе Гаго уз некој ѕвер во средина, првата опција е и изводлива, познати се Интер ко '' рисајкл бинот '' на Реал, со тоа што освен Солари, све остало просперирало во овој тим.
Камби стана еден од подобрите dmc играчи у Свет, Самуел неколку години по ред си тера првотимски статус во Аргентина, Снајди е класа од играч со кого Интер до сега сеуште не загубиле така да, не би имал ништо против доаѓањето на Гаго koj oд Април пуни 24 и е у најдобри фудбалски години, но, како што реков и погоре, уз ѕвер во среден ред.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.031
Момци, малце ке ве отечам деновиве, значи во план е да гледаме Челзи - Интер во Ајриш паб, али со оглед на тоа дека можно е да сме бајаги луѓе, до Недела сите потврдете овде или по ПП кај мене за присуство. Значи од кгн првиот пат кога се собиравме мислам накај 12 луѓе дека бевме, а плус ке доаѓаат и неколку дечки што навиваат за Интер од страна па може да направиме бројка од 20 луѓе, ако не и повеќе зашто првиот пат од кгн не дојдоа некои членови.

Значи до Недела пријавете присуство да знам точна бројка на луѓе што ке доаѓаат, ке гледаме на лице место да договориме за да имаме и асални маси а не под телевизор да седат некои. :)

Ae
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.031
Ok, значи Деко е сигурен, ја сигурен, АЦАБ сигурен плус може уште еден негов другар да собере ( да да, можете и другарчиња да носите :) ) ...... neeeext !

edit, И MАЛИ_КАПИТАНО ќе доаѓа, сега за сега сме 4 ( + другарчето на АЦАБ )....... neeeeext !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom