Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
За освојување на ЛШ, прво треба јако домашно првенство што се гледа кога ќе се погледне кој тимови одат најдалеку во ЛШ во последните години, а тоа се шпанските и анлгиските. Моментално италјанското првенство е послабо од овие две. А тоа е и причината зошто Италјанските клубови тешко успеваат да ангажираат врвни играчи.
Јас потполно се согласувам сотебе, но и претходно кажав овој состав е доволем да се освојува КАЛЧОТО и купот на италија, а за лигата на шампиони ни требаат екстра играчи.
Мислам дека јас поимот Јака Екипа го свакам на друг начин!

Јака екипа, не значи 2-3 играчи вредни од по 50 мил. евра, јака екипа за мене значи играта која се игра, или креативноста на екипата.

Значи ако Барса ја сметаме како вонземјанска екипа не значи тоа дека имаат некои фантастични Индивидуалци ( не буквално, знаеме за Меси)

Значи играта како целина е битна, индивидуалецот е мање битно, доколку го видете Ето ке сватите за шо зборувам. Сега гледаме дека Ето не бил некој вонземјанин на кој ни личеше додека беше во Барса туку е обичен играч кој од како дојде кај нас не е тоа тоа шо беше во Барса.

Освојувањето на ЛШ нема услов да имаш играчи од 50 мил. туку да имаш ИГРА која вреди 50 мил. Барса е одлична поради нивната игра не поради индивидуалците. Ливерпул освои со нивната игра не со индивидуалците, милан освои поради неговот Катанаџо не поради индивидуалците, и така натаму да не набројувам мислам дека ке ме сватите за шо зборувам.

Ова година реално гледано според мене Интер ја има играта за големи дострели. Зборувам за играта која ја игра не за Снајдер или Пандев или па некој друг. Значи нивната борбеност каде се борат до крај.
Таквите игри Победуваат во ЛШ а не индивидуалци кои вредат 50 или 100 мил. нешто на што неколку екипи паднаа!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Мислам дека јас поимот Јака Екипа го свакам на друг начин!

Јака екипа, не значи 2-3 играчи вредни од по 50 мил. евра, јака екипа за мене значи играта која се игра, или креативноста на екипата.

Значи ако Барса ја сметаме како вонземјанска екипа не значи тоа дека имаат некои фантастични Индивидуалци ( не буквално, знаеме за Меси)

Значи играта како целина е битна, индивидуалецот е мање битно, доколку го видете Ето ке сватите за шо зборувам. Сега гледаме дека Ето не бил некој вонземјанин на кој ни личеше додека беше во Барса туку е обичен играч кој од како дојде кај нас не е тоа тоа шо беше во Барса.

Освојувањето на ЛШ нема услов да имаш играчи од 50 мил. туку да имаш ИГРА која вреди 50 мил. Барса е одлична поради нивната игра не поради индивидуалците. Ливерпул освои со нивната игра не со индивидуалците, милан освои поради неговот Катанаџо не поради индивидуалците, и така натаму да не набројувам мислам дека ке ме сватите за шо зборувам.

Ова година реално гледано според мене Интер ја има играта за големи дострели. Зборувам за играта која ја игра не за Снајдер или Пандев или па некој друг. Значи нивната борбеност каде се борат до крај.
Таквите игри Победуваат во ЛШ а не индивидуалци кои вредат 50 или 100 мил. нешто на што неколку екипи паднаа!
Секое сабајле си активен, или си ранобуден или не спиеш :pos:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ќе игра Пандев вечерва како стартер?Инаку се согласувам со Думан дека за ЛШ ви требаат по мене уште по некој офанзивец од средниот ред.Видовте дека само Шнајдер ја врши таа работа и случајно некоја повреда или казна и после...:nesvest:Инаку сте доста дефанзивен тим а во Калчото знаеме дека само тоа е лекот.:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
МТВ би требало...
Че ја има 100%,МТВ 1 ке ја даваат,од 20 и 45 :)

Па би сакал да го видам новото засилување како игра :)

Ќе игра Пандев вечерва како стартер?Инаку се согласувам со Думан дека за ЛШ ви требаат по мене уште по некој офанзивец од средниот ред.Видовте дека само Шнајдер ја врши таа работа и случајно некоја повреда или казна и после...:nesvest:Инаку сте доста дефанзивен тим а во Калчото знаеме дека само тоа е лекот.:smir:
Би требало да игра,на претходните утакмици екстра изигра,знаеме сите,па и вечерва би требало да игра,патем ке се знае дали ке игра на едно 10 минути пред утакмица,но јас сигурен сум дека ке игра.

За засилувањата во право си,во Италија катанаџото е лек само,тепај низ теренот :pos:

Треба да се донесе офанзивец,Хамшик,Едерсон (овој сакам да дојде).
За Едерсон знам Интер беше заинтересиран,ама нешто многу скап,дрн дрн јариња и не се зема,е летово ако не се доведе срам да им е :)
Проверен играч е,многу убаво игра,слободните удари му се специјалност да не реча,борец на теренот е,се бори за секоја топка и има екстра пас,нешто налик како Снајди е,ама само со поише коса :pos:
 
P

pepito*

Гостин
вчера едно детенце што редовно ја гледа барса и тоа на Алфа ТВ што би се рекло свршува на Барса а освен првата постава и тренерот ништо не се разбира постираше линк од некое истражување Барса имала најјак напад со 31 гол од напаѓачите Ибра-Педро-Меси.
да ве потсетам Милито 13+Ето 9+ Балотели 6 = 28. во лига која е двојно позатворена од шпанска со комплетно нов тим резултат постигнат од играчи кои на трансфер пазарот имаат двојно помала цена од претходно споменатите.
31???
 
P

pepito*

Гостин
Ако е така

Интер ( Милито 13 + Ето 8 + Балотели 5) = 26
Барселона ( Меси 15 + Ибра 11 + Педро 6) = 32

Факт е дека реализацијата ни е послаба од лани, ама кога тогаш ќе се поправиме..:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom