Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
E oва веќе ми се свиѓа, Марига + Симплицио, тоа би бил одличен потег на управата, само Марига не, ипак младо копиле е и ко што глеам не начекав некој од форумов да го приметил мада знам дека Сити го бараа но имаше проблеми со работната дозвола, али Симплицио е веќе докажан, може да сметаме на него една-две сезони и те како.
Дал ко алтернатива дал прв состав сеедно, у Палермо знаел да игра и ко истурен позади напаѓачи мада со Брешано у тим си игра за таму каде што е и донесен, средина.

Така да уз Дејо, Симплицио и Пандевчо и нема зашто да стравуваме до толку за Снајди, од една страна си има топ алтернативи за да се ротира и одмара чоекот од друга ако се повреди ( недај боже :) ) koлку толку ке биде покриен, нема да остане тимот со озонска дупка на тој дел од терен.

п.с. Ме мрзеше да мењам пост, сеа видов дека Симплицио ипак најверојатно нема да биде ангажиран, задоволни биле само со Марига :S ..... мамицата !
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Го пративме на калење Мансини, него чуден ми овај трансфер Марига.
:pos:

Баш на калење.

Овој Марига не сме го забележале досега, но штом го барал и Манчестер Сити, сигурно има потенцијал. Во Парма најмногу го забележував Биабиани, ама сигурно сите играле добро штом правеа добри резултати. Интересно е што сите играчи кои ги побара Мурињо на оваа позиција (освен Симплисио), имаат слични карактеристики: високи се и имаат 22-23-24 години. Фернандес, Велосо, Марига...

И јбг, знаев дека попрво ќе си замине Мансини од Кварезма. Што е до мене, мислам дека прашањето околу титулата е апсолутно решено, но сепак, првиот да му отстапи играч на вториот на полусезона... тоа го можат само Интер и Милан.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
:pos:

Баш на калење.

Овој Марига не сме го забележале досега, но штом го барал и Манчестер Сити, сигурно има потенцијал. Во Парма најмногу го забележував Биабиани, ама сигурно сите играле добро штом правеа добри резултати. Интересно е што сите играчи кои ги побара Мурињо на оваа позиција (освен Симплисио), имаат слични карактеристики: високи се и имаат 22-23-24 години. Фернандес, Велосо, Марига...

И јбг, знаев дека попрво ќе си замине Мансини од Кварезма. Што е до мене, мислам дека прашањето околу титулата е апсолутно решено, но сепак, првиот да му отстапи играч на вториот на полусезона... тоа го можат само Интер и Милан.
Па на калење та шо, иначе за шо ке е таа позајмица, ако го биде ке си го врнеме, ја мислам дека за тоа е позајмицата!:kesa:

Него требаше и Кварезма да го пратиме, башка како тинејџер ке биде таму, ке се калеше и тој!

Иначе на мене некако не ми фака око овој трансфер, ама ај Мур сигурно има некоја муа во главата, па мош ке го биде да попуни дупка!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Доволно е да видите колку всушност е црн Марига за да сватите зашто Мур го зема, едноставно е, обожава вакви гнаси.
Мунтари не му се погоди, се надевам дека од овој Интер ке има голема корист во иднина, thumbs up за трансферов, иако и Симплицио ке дојдеше ко џокер у покер али јебига, факт е дека само 1 играч бараа на тој дел од теренот, не двајца. :wink:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Доволно е да видите колку всушност е црн Марига за да сватите зашто Мур го зема, едноставно е, обожава вакви гнаси.
Мунтари не му се погоди, се надевам дека од овој Интер ке има голема корист во иднина, thumbs up за трансферов, иако и Симплицио ке дојдеше ко џокер у покер али јебига, факт е дека само 1 играч бараа на тој дел од теренот, не двајца. :wink:
Од Палермо ја искомплицирале зделакта во последен момент. Нема време веќе за преговори иначе ќе го ангажирале и Симплисио покрај Марига.

Иначе Интер го следи овој Марига подолго време ама Сити понуди многу пари и затоа Парма ја прифати понудата. Се збори од 7-10 милиони фунти.

Ама играчот не можеше да земе работна дозвола па затоа го добивме ние.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
А бе овој Мансини не се сели никаде, останува во Милано, само како црно-син шпион на Сан Сиро. Ќе ни пренесува ексклузивни информации од соблекувалните на росоњерите. Го пратил Морати само да види дали овие уште се надеваат на титула и ако е така да им фаќаме сеир.

Инаку, Марига со број 17!
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Јас го имам гледано Марига и стварно детето е екстра.Има и добар пас, воздушен дуел не губи 190 е така да тамам ќе е.Иначе пред една година имаше шпрекулации дека и Фергусон го сакал ама многу пари побарале Парма.Според мене супер засилување и се надевам дека ќе дебитира во среда со Фиорентина
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Овие вчера место да играат фудбал, у кафана се заседнале, литро со литро па малку фалело и Бианиани да дојде. :pos:

Се шалам, секако. Новиот Есиен на Мурињо вајда ќе да е овој. Местото на Мунтари сигурно е негово сега, во отсуство на Дејо или ако некој се повреди ус пут.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
интересно како имаа 31 ден да го завршат ова, а дури сега го сторија тоа :)
 
M

mercenary

Гостин
Добро е.Задоволен сум од трансферот на Марига.Млад,висок црнец.Што друго треба за таа позиција -.-.А и сигурен сум дека не е послаб од Мунтари.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито Марига..
И фала за Мансини..реков јас вчера дека ке дое мансини кај нас некој викаше нама шанси..(во сериа а тема зборев)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom