Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Tuka sum, gi citam site postovi vo fan klubot na inter.
Честитки за големите победи на Интер прво на Билан, а цетвортокот и на јубентус.
Колку е лепо бити фан Интера.
Ако има проблем кажите.
поздрав до сите фанови на Интер каде и да све.
Последен пат пиша коа изгубивме од јувентус 2-1,сеа пак игравме со нив и тепавме:toe:излеа мерак ти е коа играме со нив да пишуваш:toe:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Tuka sum, gi citam site postovi vo fan klubot na inter.
Честитки за големите победи на Интер прво на Билан, а цетвортокот и на јубентус.
Колку е лепо бити фан Интера.
Ако има проблем кажите.
поздрав до сите фанови на Интер каде и да све.


ИМА!!!

Да ја зголемиш профилната сликичка!:kesa:


ПС. Мала шала!

Е добро де, јасно е се околу Снајдер. Јас пишав дека сакам да видам како ќе функционира Пандев позади двајцата напред, сега кога ги нема и Снајдер и Дејан. Зошто Мурињо зборуваше за Пандев дека ќе игра на многу позиции, пред да го земат уште. Засега без Снајдер бевме многу лоши, но Пандев сеуште се нема испробано на тоа место. Можеби ќе има подобрување во однос на другите натпревари кога не играше Снајдер, и можеби нема да мора да се тресеме кога нема да игра. Пандев се снаоѓаше добро зад Роки и ДиКанио. Тоа е целиот муабет.

Ке се снајде и тоа како, мал доказ се неколкуте асистенции шо ги имаше кон Милито, Балотели и оној гол на Самуел.
Така да тоа мене ми е и повеке од доволно дека соиграчите добро ги читаат неговите “топки со очи“:kesa:
 

Jasminka-INTER

ГО САКАМ ИНТЕР
Член од
27 април 2009
Мислења
72
Поени од реакции
10
Последен пат пиша коа изгубивме од јувентус 2-1,сеа пак игравме со нив и тепавме:toe:излеа мерак ти е коа играме со нив да пишуваш:toe:
Мило мие што тачно знаиш кога задњи пат имам постирано, но после тој натпревар многу бев нервозна, и само го читав фан клубот на интер, насмевката повторно ми е вратена после големите победи со Билан и јубентус, со нетрпение го чекам натпреварот со Челзи ( моментално го гледам со Барнли 70 мин води 1-0 ) уверена сум во победа не е ништо посебно Челзи.
Ах че заборавев честито за ГОРАН ПАНДЕВ - Гоче.
Една голема благодарност за Бате Ване кој го однесе во Интер.
ФОРЦА ИНТЕР!
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Мило мие што тачно знаиш кога задњи пат имам постирано, но после тој натпревар многу бев нервозна, и само го читав фан клубот на интер, насмевката повторно ми е вратена после големите победи со Билан и јубентус, со нетрпение го чекам натпреварот со Челзи ( моментално го гледам со Барнли 70 мин води 1-0 ) уверена сум во победа не е ништо посебно Челзи.
Ах че заборавев честито за ГОРАН ПАНДЕВ - Гоче.
Една голема благодарност за Бате Ване кој го однесе во Интер.
ФОРЦА ИНТЕР!
Бате Ване е легенда , не само Гоче туку и многу други играчи извади надвор од Македонија кој сега имаат успешни кариери , А. Стојков (Арау) Г.Попов ( Херенвен ) , Р.Попов ( Оксер ) , З.Балдовалиев ( Локомотив С )
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
eдно прашање, не е офтопик, абе Меаца Жив ли е?(не мислам на џузепе меаца, мислам на нашиов меаца, кајганџијата )
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
eдно прашање, не е офтопик, абе Меаца Жив ли е?(не мислам на џузепе меаца, мислам на нашиов меаца, кајганџијата )
Жив е, му се посвети на факултетскиот живот. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Фернандес не ги поминал медицинските тестови и нема да премине во Интер, имал проблеми со колената ( воспаленија на лигаментите ) и не вредело да се ангажира, повторно Интер се врти кон Ледесма.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Фернандес не ги поминал медицинските тестови и нема да премине во Интер, имал проблеми со колената ( воспаленија на лигаментите ) и не вредело да се ангажира, повторно Интер се врти кон Ледесма.
лошо за нас, изгубивме потенцијално добар играч. ем ако го добиевме, можевме и ледезма поевтино да го земеме, сега Лотито знае дека сме во потрага по играч и пак ќе не заебава за цената :(
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Фернандес не ги поминал медицинските тестови и нема да премине во Интер, имал проблеми со колената ( воспаленија на лигаментите ) и не вредело да се ангажира, повторно Интер се врти кон Ледесма.
Сега ич не сакам да дојде Ледесма. Пошто Лотито многу се курчи и сака да изиграва шеф. 10 милиони евра плус млад фудбалер. Па толку пари за Снајдер не дадовме. Подобро да дадеме три пати повеќе и да го ангажираме Хамшик отколку вака да не дупчи дебилот Лотито.

Стварно ми е жал за Ферднандез и се надевам дека АС еднаш ќе погреши и ќе успееме да го комплетираме трансферот.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Стварно ми е жал за Ферднандез и се надевам дека АС еднаш ќе погреши и ќе успееме да го комплетираме трансферот.
нема шанси, кај интер е пракса, падне ли на медицински тестови готово не влегува. со Фадига беше истото, и со Кану мислам.
слабо срце(не сум сигурен)
ама подобро да го вратат сега отколку не дај боже да се повреди па пензија да му исплаќаме.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
нема шанси, кај интер е пракса, падне ли на медицински тестови готово не влегува. со Фадига беше истото, и со Кану мислам.
слабо срце(не сум сигурен)
ама подобро да го вратат сега отколку не дај боже да се повреди па пензија да му исплаќаме.
Mnogu zal mi bese togas zosto ovoj igrac ne potpisa za nas , mislam posle ovoj igrac ja zavrsi karierata.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Да да, штета, и ја се надевам искрено дека трансферот ке биде комплетиран, и Снајди мака мачеше со повреди па сезонава тера одлично, ама сигурно медицинскиот тим на Интер знае подобро од нас што и како, останува да видиме до крај на трансфер рок што ке бидне.

А за Фадига и Кану друго беше, друго е проблем со срце друго е ова, јас мислам дека Интер нејке да ризикува, не дека ке фрлат пари ( и онака прво на позајмица доаѓа ), него страв им е да носат играч од кого би немале никаква корист во случај на повреда која ке го оддалечи од терен долг период.
Друго што влијае на ваквиот развој на настани е и можноста да се купи Ледесма.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Да да, штета, и ја се надевам искрено дека трансферот ке биде комплетиран, и Снајди мака мачеше со повреди па сезонава тера одлично, ама сигурно медицинскиот тим на Интер знае подобро од нас што и како, останува да видиме до крај на трансфер рок што ке бидне.

А за Фадига и Кану друго беше, друго е проблем со срце друго е ова, јас мислам дека Интер нејке да ризикува, не дека ке фрлат пари ( и онака прво на позајмица доаѓа ), него страв им е да носат играч од кого би немале никаква корист во случај на повреда која ке го оддалечи од терен долг период.
Друго што влијае на ваквиот развој на настани е и можноста да се купи Ледесма.
Имал некоја потешка скршеница во Април, оцениле дека е голем ризик. Штета.

За Ледесма, незнам зошто уште преговараат со Лотито кога овој решил да покрене истрага против Интер и Пандев за предвремено договарање. Со ова Пандев може да добие 2 месеци пауза а Интер да плати некоја парична казна во федерацијата, до 50 000 евра.

Без разлика дали ќе биде така или не, од принцип би требало да прекинат секакви договори со човекот кој се обидува да ни направи штета. Згора на тоа, тој не би имал никаква финансиска, туку бара само лична сатисфакција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom